Tomb Raider 1 - nie mogę save'ować

Ogólne dyskusje na temat gier.
kRyszard
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2008, 01:22

Tomb Raider 1 - nie mogę save'ować

Post autor: kRyszard »

emulator pSX v1.13, Tomb Raider 1, tworzę kartę pamięci albo natywnie w emulatorze albo przy pomocy programu ConvertM bądź Memory Card Manager. Wiem, że karta jest w slocie bo jak próbuję zrobić load to dostaję komunikat, że na karcie nie ma save'ów (jak kartę wyjmuję to jest komunikat, że nie ma karty). Ale nie mogę zapisywać gry, nie ma w ogóle takiej opcji, jest tylko 'load game', 'restart level' i 'exit to title'. Czy w TR1 są jakieś checkpointy albo coś? :cry:
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Owszem Tomb Raider na PSX nie ma mozliwosci zapisywania w dowolnym momencie jak to bylo w wersji na PC. Sa Checkpointy oznaczone takim foletowym krysztalem. Co gorsza jeden krysztal mozna wykorzystac tylko raz, wiec czasami lepiej sie zastanowic na pozniejszych poziomach czy chcemy zapisywac teraz czy moze dopiero po wyjsciu z jakiegos pomieszczenia.

;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
kRyszard
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2008, 01:22

Post autor: kRyszard »

faktycznie, pierwszy kryształ był przy miśku, w dodatku jak skończyłem poziom mogłem jedynie nadpisać poprzedni save :( . chyba spróbuję zainstalować wersję na PC, bo czytałem, że są jakieś specjalne instalatory po XP że słychać dźwięk w grze :)
ODPOWIEDZ