DBZ BT3 i GSDX na radeonie

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
zydeek
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 13:24

DBZ BT3 i GSDX na radeonie

Post autor: zydeek »

Witam mam taki problem ... Mój komputer do core duo E8400 3ghz, 2gb ramu 800 mhz i radeon hd 4850 512mb czyli z tego co czytam powinno mi dzialac dobrze ... Gość mi dal linka ustawionym juz wszystkim i mam 30 fps ;/ a na zerogs mi smiga normalnie 60-70 fps ... ;/ mozliwe jest to ze gsdx jakos inaczej dziala z radeonami ? Z Góry Dzieki
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

Tak, sprzet jest na tyle przyzwoity ze wiekoszosc pozycji z PS2 powinno smigac przyzwoicie (o ile PCSX2 na to pozwoli)
w Kazdym razie polecam podkrecic procesor - gdyz w tym wypadku kazdy mhz bedzie na wage zlota a raczej FPSa
Osobiscie nie odpalalem DBZ BT3, gdyz nie kreca mnie tego typu gry, lecz moge sie wypowiedziec w kwesti pluginow graficznych.
I tak, jesli masz mozliwosc uzywania ZEROgs - to proponuje uzywac wlasnie jego.
Powod jest prosty - po odpowiednim skonfigurowaniu - ZNACZNIE lepsza grafika niz w przypadku GSdx. (mozliwosc uzycia pelnego AA x 8/16 oraz AF)
Ponad to jak juz zdazyles zaobserowac w tej grze akurat LEPIEJ dzialac moze ZEROGS z kolei w innej (np gt4) znacznie lepiej radzi sobie GSdx w najnowszej wersji 890.
Wracajac do DBZ BT3 - Wrzucam lekko zmodyfikowany plugin GSdx - pod ktorym ponoc NAJLEPIEJ chodzi wlasnie ta gra. (wtyczki nalezy wgrac do katalogu PLUGINS a w emulatorze jako plugina graficznego wybrac "ULTIMATE")
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Jeżeli plugin wymieniony powyżej przez kolegę Oaka nie pomoże, to proponuję taką konfigurację:
- plguin graficzny: GSdx 0.1.4
- emulator: najlepiej najnowszą wersję (patrz strona główna PSEmu)
- włączyć wszystkie speedhacki
ZeroGS niestety marnie emuluje ten tytuł i to nawet po zabawie z ustawieniami.
Obrazek
zydeek
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 13:24

Post autor: zydeek »

A jeszcze czy ma to wplyw czy sie emuluje w normalnym pcsx czy w pcsx playground ? A jak ustawiam AA 8x to predkosc spada do okolo 20 fps i takie cieniutkie paski sie pojawiaja ;/
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Anty Aliasing poprawia grafikę kosztem prędkości emulacji.
zydeek
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 13:24

Post autor: zydeek »

Teraz mam wspaniała grafike ustawiona na gsdx (MSVC 15.00, SSE2) 0.1.4 ale dziala w granicach 30 fps ;/ mozna to jeszcze jakos podniesc ? speed hacki mam wszystkie zaznaczone ..
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Intel Core 2 Duo E8400 3GHz i tylko 30fps... zdecydowanie za mało. A może masz złe ustawienia procesora? Wejdź w Konfiguracja->Procesor, opcje: EERec, VU0rec, VU1rec, MTGS powinieneś mieć pozaznaczane.
Obrazek
zydeek
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 13:24

Post autor: zydeek »

mam zaznaczone bo czytalem rozne rzeczy na ten temat i wlasnie tez sie dziwie ze tylko 30 fps mi wyciaga ... ;/ bo z tego co czytam to na gorszych ludzie graja ... podkrecil bym go ale nie wiem jak to sie robi i boje sie ze spale ... ;/ aha ... i zauwazylem ze jak gram kid buu i druga postacia jets majin buu to fpsy wzrastaja z 35- nawet 50..
zydeek
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 13:24

Post autor: zydeek »

Oak pisales ze kazdy mhz na wage fps'a ?? ;/ podkrecilem go na 3.33 i ani jednego fpsa wiencej nie mam ... ;/
frodo100
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:49

Post autor: frodo100 »

Sprobuj podkrecic wiecej jezeli masz dobre chlodzenie i przetestuj w orthosie czy procek jest stabilny.
ODPOWIEDZ