Night Fight Round 3 Pomóżcie !!

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
Pancio_91
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 19:04

Night Fight Round 3 Pomóżcie !!

Post autor: Pancio_91 »

Witam.

Otóz mam problem jak w temacie z Gra NFR3. otóż gra zanim dojdzie do menu wyciaga 50-75 fpsów lecz gdy wchodze już na ring i zaczynam grać gra uzywa tylko 8-20 FPsów nie wiem dlaczego tak jest , mysle ze jakby uzywala 60fpsow wtedy dzialaloby wszystko poprawie.... Jesli ktos wie jak mi pomoc prosze o pomoc ;)
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Witam na forum.
Przydałoby się żebyś podał swój sprzęt, wersję emulatora i pluginów oraz ich konfigurację.
mysle ze jakby uzywala 60fpsow wtedy dzialaloby wszystko poprawie
Wydaje mi się, że wtedy gra działałaby płynnie :P
Pancio_91
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 19:04

Post autor: Pancio_91 »

` Mój sprzet
Xp profesjonal +Service pack 3
Intel[R] Core [TM] 2 Duo Cup E4500 @ 2.20 ghz
3Gb ram Ddr2
GeForce 8600 gt ( 256mb )

Konfikuracja jest Tu Obrazek .

Tak jak już pisalem bez wzgledu na Rozdzielczosc i Ustawienie Procesora z omijaniem klatek gra chodzi praktycznie tak samo w ogole nie uzywa FPSÓW na ringu nie wiem dlaczego tal jest...
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

FPS - Frame per second :)
Rozdzielczość zmniejsz i na 60 Hz.
Direct3D9 ustaw na hardware.
Pixel shader zmień na 3.0.
Odznacz enable tv-out
Odznacz wait Vsync
Odznacz alpha correction.
Pozaznaczaj speedhacki.
Pancio_91
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 19:04

Post autor: Pancio_91 »

` troszke lepiej uzyskalem 25fpsów ale jeszcze sie scina... Może masz jeszcze jakies rady?
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Przy tym sprzęcie chyba już nie da rady szybciej ewentualnie jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś używaj gsdxa w wersji SSE3 i w zakładce CPU pozaznaczaj wszystko i limitowanie zostaw na normalnym.
Pancio_91
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 19:04

Post autor: Pancio_91 »

` Ok dzieki.

A jakbym chcial podkrecić troszke procesor jakimś programem dałoby rade? Płyte główna mam GIGABajta a reszte sprzetu u góry... jesli potrafisz mi poradzic jakies proste podkrecenie procka to poradz :D
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Podkrec w imadle dowolnym programem ruchu kolistego w prawo.
SIRMate
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2009, 14:46

Post autor: SIRMate »

Witam. dzisiaj zaczolem zabawe w emulowanie. no i pierwsza gra ktora zapodalem to FNR3. moja konfiguracja wyglada tak Obrazek Obrazek
sprzecik ktory posiadam
dualcore core 2 duo T5900 2200
3 gb ramu
GF 9650 GT 1024
i mam pare pytan
1.w grze uzyskalem 24 fps'y. czy uda mi sie osiagnac leprzy rezultat bo teraz jest nie wystarczajacy dla mnie.
2.Czy tekken 4 bedzie chodzil lepiej?
3.i co polecacie z bijatyk na moj sprzet.
4.ostatnie pytanko jezeli mam 2 pady rumblepad 2 cordless bede mogl korzystac w grach z obu?

z gory dziekuje za pomoc
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No to po kolei:
Ad. 1) Tak:
a) zoptymalizuj system, czyli: ustaw duży plik wymiany (pamięć wirtualna systemu), wywal z autostartu wszystkie zbędne pozycje, zamknij wszystkie procesy zbędne przy emulacji - parę klatek w górę.
b) jeśli masz Vistę i kartę wspierającą DX10, a wygląda że masz to wypróbuj wtyczki przeznaczonej właśnie dla tego API. W sumie nie powinienem o tym pisać, bo to wiadome, ale zainstaluj najnowsza wersję wspomnianego środowiska. Prędkość znów powinna skoczyć w górę.
c) włącz wszelkie speedhacki, łątki i opcje przyśpieszające, jeśli nie będzie problemu to ok, jeśli gry zaczną się sypać selektywnie wyłączaj opcje sprawdzając która powoduje błąd.
d) jeśli odpalasz gry z napędu, koniecznie utwórz obraz na dysku i uruchamiaj grę z jego pomocą.
e) jeśli potrafisz, podkręć procesor - w przypadku sprzętu Intela podkręcanie zwiększa wydajność w skali 1:1 tzn. jeśli zwiększysz prędkość procesora o 20%, to emulator będzie pracował 20% szybciej

Ad. 2) Odpal i sprawdź. Na 3GHz CPU pracuje w prędkości bliskiej oryginałowi.

Ad. 3) Tekken TAG, Dragon Ball :), Bloody Roar, na przyspieszonym procesorze (~3GHz) wszystko powinno pracować zadowalająco na C2D 3,5-4G wszelkie bijatyki pracują w full-speed, łącznie z Tekken 5.

Ad. 4) Jeżeli pod windowsem i innymi aplikacjami pracują bez zastrzeżeń to i pod PCSX2 nie powinny być problemów
2BII!2B
ODPOWIEDZ