phpBB2

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie pekaj, nie jest tak zle - jesli wiesz jak to mozna nauczyc sie podstaw php w kilka mieisecy, a znajac podstawy php i majac pod reka dobry manual idzie sobie poradzic.

Najpierw jednak zajmij sie swoja strona html - potem porozmawiamy o PHP...
BTW; Jak ida prace :?:

BTW2; Ludziska, jest pomysl by napisac manual dotyczacy HTML i PHP. Maly kurs jak stworzyc wlasna strone od podstaw, poczawszy od HTML, a skonczywszy na PHP...
Moge zajac sie PHP :) , kto jest chetny pomoc... jak sie ktos znajdzie to napisze wicej szczegolow.
2BII!2B
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Mi prace ida spox :).
Problem w tym ze w mailu napisales mi zeby zakodowac strone w windows1250 czy cus takiego a tutorialu html jest napisane ze takie kodowanie jest niezalecane ;(.
Jeszcze dzis na maila wysle ci 2 spakowane pliki.
Rozpakuj je na c:\ zeby wszystko dzialalo ;].
Fakt ze zawartosc mala ale juz jakos wyglada i jest wszystko ulozone ;).

PS: LOL, nabilem juz setke ;].
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

OK, czekam na maila...

Co do kodowania rzeczywiscie standard ISO jest lepszy - niektore stare przegladarki / servery nie radza sobie z kodowaniem Win12..., ale te zamierzchle czasu juz minely (choc zdarzaja sie wyjatki - jak nasze obecne problemy) i spokojnie mozesz uzywac tego standardu. Jak sie uprzesz mozesz tez jechac na ISO, ale to dodatkowa robota bo wszelkie polskie robaki musisz przekonwertowac na znaczki tego standardu.

AD. PS. Gratuluje i witam wsrod seniorow. Tym wieksza ma radosc, ze ow nabijanie nie przejawialo sie w 100 bezsensownych wpisach byle tylko licznik poszed w gore, lecz tresciwych wypowiedziach na poziomie. Oby tak dalej.
2BII!2B
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Maila juz wysalem ;].
Co do moich postow to wiecej razy sie o cos pytalem niz komus odpowiadalem.
Chcialbym to zmienic a szczegolnie takie sytuacje kiedy potrafie odpowiedziec ale nie jestem pewien do konca czy to bedzie dobra odpowiedz ;(.

Pozdro all & maj da sok bi lit ju.
;> Steel POWAH ;>
SoVa
User
User
Posty: 52
Rejestracja: 25 sierpnia 2003, 16:21
Kontakt:

Post autor: SoVa »

Wie ktos jak usunac reklamy na Lycosie ?? PILNE !!!
Obrazek
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Na Lycosie sa reklamy bo jest darmowy, a utrzymac sie z czegos musi... z tego wniosek ze raczej tych reklam nie usuniesz, bo gdyby sie dalo to kazdy by tak robil, a oni (Lycos) by zbankrutowal.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Mortus...
mialem kiedys forum na Lycosie (kto jest z nami dluzej niz 7-8 doskonale powienien to pamietac) i bez problemu wylaczylem ten beznadziejny baner - kto Nas odwiedzal moze potwierdzic...
jak widzisz, da sie to zrobic tyle ze musisz poczekac na W_M'a :P.

PS: Zycze Wam wszystkim duzo prezetow, sloneczka, zdrowia i wogole z okazji dnia przesilenia jesiennego ;].
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Ja tu jestem caly czas, to wszyscy inni poznikali :) Wyglada na to, ze na forum znow mamy ten okres milczenia.
2. Aby wylaczyc banner wystarczy napisac maly skrypt blokujacy skrypty java przy uruchamianiu strony...
3. Jak idzie praca nad strona MVT :?:
2BII!2B
SoVa
User
User
Posty: 52
Rejestracja: 25 sierpnia 2003, 16:21
Kontakt:

Post autor: SoVa »

W_M ... mozesz podac strone z tym scryptem ??
Obrazek
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

U mnie praca nad strona chwilowo stanela (szkola) :P.
Jest jeszcze jeden powod... mianowicie musze jeszcze sobie przerzucic dzialy na lewa strone jako podpunkty bo menu na gorze ekrenu niezbyt pasuje.
A tutaj trzeci powod... nie wiem jak opatrzyc je taka fajna ramka jak tu jest (ta nebieska wokol wyszukiwarki i tych podpunktow ;(.

PS: Plis podzialajcie cos z tym tematem w ktorym pisalem o padzie...
;> Steel POWAH ;>
ODPOWIEDZ