FFX-2 filmiki

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Riv
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 01 lutego 2009, 11:49

FFX-2 filmiki

Post autor: Riv »

*Możecie zmieszać z błotem. Możecie wyzwać od trolli. Ale przejrzawszy forum, używszy szukajki nie znalazłem rozwiązania. Ani odpowiedniego tematu. Khm... Możliwe, że był. Jeżeli tak, to proszę o dołączenie tego posta do tegoż tematu*

Co do meritum...
W zasadzie, to opisałem problem w tytule. Rozwijając: Prerenderowane filmiki wyglądają, jakby przepuszczono je przez żaluzje. A dźwięk... Jest dziwny pogłos (i reverb), co sprawia, że gdy Yuna (czy tam ta fake'owa panna) śpiewała w intrze myślałem, że się potnę. I zdają się być spowolnione nieco. (ale to akurat mi się może tylko wydawać)

To, że są przecięte w połowie, naprawiłem F5, to, że są w kratkę, naprawiłem F6 (Antialiasing).
Ale kombinując z dźwiękiem nijak nie mogłem sprawić, by był normalny. Ot, bunt pluginów (czy tam czego tam :P)
Dodam jeszcze, że sama gra chodzi mi jakieś 30-50 klatek na sekundę.
(to 50 uzyskuję w pomieszczeniach, gdzie nie ma prawie nic do renderowania. Normalnie to postaci nawet ustami ruszają za wolno względem mówionych kwestii).

PCSX2 0.9.6 tak w ogóle mam.

Screen z ustawieniami emulatora (wyglądem paska się nie sugerujcie, to skin na XPka):

Obrazek

W ustawieniach procesora włączone mam wspomaganie 2ch rdzeni (wszystkie pola zafajkowane), mam też opcję przyspieszenia 1.5x
I tyle. Wdzięczny będę za każdą wartościową podpowiedź.

Btw. zdarzają mi sie też dziwne przekłamania w grafice, na przykład czarne trójkaty na sukience Yuny (lewa noga) i momentami tekstury "wychodzące" z obiektów.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Po pierwsze - sprawdź plugin graficzny GSdx (FF XII działa na nim przyzwoicie). Po drugie - jeżeli chodzi o problemy z dźwiękiem i z filmikami - wyłącz speedhacki (i wszelkiego rodzaju "przyśpieszacze"). Prawdopodobnie to ich wina.
Obrazek
tyron
User
User
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 18:48

Post autor: tyron »

Riv
Podaj jaki masz sprzęt,bo tak trudno mi stwierdzic co jest żle.
Riv
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 01 lutego 2009, 11:49

Post autor: Riv »

AMD Athlon 64 X2 DC 4000+ (taktowany 2,11 GHz)
1024 MB RAM DDR2 Kingston
nVidia GeForce 8600GT 256MB RAM
Gigabyte S-series GA-M56S-S3 na chipsecie nForce 560

Sterowniki do grafiki są nowe.
Temperatura zarówno grafiki, jak i procesora jest w normie (mostek też)

@Zardon - na GSDxie filmik wygląda... No, gorzej niż źle, a wyłączenie speedhacków i innych pierdółek nic nie pomogło.
Yoni
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 10 lipca 2008, 18:41

Post autor: Yoni »

Ja również mam z tym problem. tz menu 100% a filmik jak na screenie. Dodatkowo moja konfiguracja. Czy może ktoś pomóc ?
Obrazek
Obrazek
Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX
Asus P5K
Radeon 4850 Gigabyte 512MB
LG 19" LCD L1953S-SF
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wtyczka wideo musi pracować w natywnej rozdzielczośći (native) by filmiki były wyświetlane bez artefaktów... więc albo będziesz sobie włączał tą opcję przed każdym fmv, albo będziesz miał ją aktywną przez cały czas (oznacza to spadek jakości obrazu).
2BII!2B
Yoni
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 10 lipca 2008, 18:41

Post autor: Yoni »

Czemu ja na to nie wpadłem :P
Jeszcze jedno czy filmiki nie będą chodziły szybciej, aktualnie działają ok 38fps?
Gra w miarę dobrze działa 50-60fps.
Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX
Asus P5K
Radeon 4850 Gigabyte 512MB
LG 19" LCD L1953S-SF
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Przetestuj wszystkie speedhacki metodą prób i błędów: włączasz - obserwujesz - sprawdzasz kolejny. Celowałbym w IOP x2, ale z braku możliwości przetestowania (komputer mocno za stary) nie dam sobie za to nic uciąć... najlepiej więc zrobisz, gdy ... tak jak pisałem powyżej... przetestujesz wszystkie po kolei.

A jak masz ochotę, to przy okazji drapnij słów kilka o rezultatach, może przyda się innym w przyszłości.
2BII!2B
ODPOWIEDZ