Ghost in the shell:Innocence(Niewinnosc)

Film, książka, prasa... i takie tam.
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Ghost in the shell:Innocence(Niewinnosc)

Post autor: alien »

Pojawily sie nowe waidomosci o moim ulubionym anime jakim jest "Ghost in the shell ".Druga czesc tego anime jest juz w ostatniej fazie przygotowan.Jezeli ktos pamieta czesc 1 to konczy sie ona podczas polaczenia major Motoko Kusanagi( cybork ,pracuje w Sekcji9) oraz Wladcy Marionetek.W wyniku strzelaniny ich powloki zostaja zniszczone a ich cyber dusze polaczone w jedna.Ostatnia scena odbywa sie w kryjowce przyjaciela major Kusanagi-Bateau,gdzie WM jak i Motoko "odradzaja" sie w ciele dziewczynki.
Czy zatem druga czesc bedzie zwiazana z pierwsza???Raczej nie ,bedzie chyba tylko luzno do niej nawiazywac.Czemu tak uwazam gdyz na stronce producenta (www.productionig.com) mozemy przeczytac nastepujacy opis fabuly :
Batou jest lalka.Jego cialo zosatlo calkowicie zrobione przez czlowieka.To,co zostalo,to resztki mozgu i wspomnienia o pewnej kobiecie(czyzby o Motoko-dop.ALI).Gdy granica miedzy ludzmi a maszynami rozmyla sie ...ludzie zapomnieli ,ze sa ludzmi.
To uniwersalna histria samotnej duszy mezczyzny poszukujacego powrotu do czlowieczenstwa.
Niewinnosc...
Tym jest zycie
Opis fabuly wiec daje do myslenia.Nauczony czescia 1 , jak rowniez seria Ghost in the shell:Stand alone complex, oczekuje znowu doskonalej animacji b.szczegolowej , wspomaganej komputerowo.Szykuje sie kolejny majstersztyk w wykonaniu IG.
Premiera w Japoni bedzie dopiero w przyszlym roku.Jestem (jak zwykle) ciekaw czy polskie kina wyswietla te godne uwagi anime.Jak nie to bedzie trzeba sie zaopatrzyc w to w jakis inny sposob;)
--------------------------------------------------------------------------------------
Jezeli ktos chcialby aby mu przyblizyc fabule 1 czesci lub opisac jakies inne anime to w miare mozliwosci postaram sie to zrobic.Za odzew dzieki 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Mi jakis glos ciagle owi ze ta fabula to bedzie ostra lipa :P.
Troche nie jasno ja opisali.

Alien, ogladales Princess Mononoke, Spirited Away i Blood The Last Vampire (moj ulubiony ;]) ?
Jezeli tak to napisz co o nich sadzisz.
;> Steel POWAH ;>
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Szczerze mowiac to nie ogladalem , ale jak tylko uda mi sie obejrzec to napisze.co do fabuly to wydaje mi sie ze moze to byc anime , ktore bedzie wymagalo pomyslenia.Nie jakies Dragonballe.Mysle , ze da rade.
Obrazek
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Czlowieku!!!!!!!!!!!!!! Co ty piszesz?????????????????
DB ma jedna z najbardziej rozbudowanych fabul!!!!!!!!!!!!!!!
Ma wrecz nawet swietna, szkoda tylko ze wiekszosc ludzi kojarzy DB z Pokemonami i przedszkolakami...
;> Steel POWAH ;>
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Nie zle mnie zrozumiales.Wszystko jest spoko fabula zakrecona,ale prozno szukac tam czegos glebiej.Lubie sobie poogladac ale wszystko jest podane prawie jak na tacy.Chyba ze sie pomylilem co do oceny tej serii.Jak tak to przepraszam i biore sie za jej powtorne zglebienie
Obrazek
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Jak to na tacy ? :P
Ja w zyciu bym nie wpadl na cos takiego typu np. scalenie.
Moglbym wymienic dosc duzo rzeczy choc za bardzo szczegolow nie pamietam.
;> Steel POWAH ;>
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

W porzadku Morus przytoczyl mi pare rzeczy.M.in. to , ze jest to na podst.jakiejs legendy.Oka widzac jednak musze to zglebic dokladniej.A chodzilo mi o to ze nie ma jakis ukrytych sensow.Alegorii.W GITS to Motoko zastanawia sie nad sensem swojego istnienia i chodzilo mi o wlasnie jakies taki glebsze przemyslenia
Obrazek
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Sens zycia to oklepany temat :D.
Fakt ze GITS jest fenomenalnym filmem.
Na tym koniec.
Ale DB czasami zostaje zmieszane z blotem ze to baja i ze cos jak Pokemony i ze ogladaja to same dzieciuchy.
Db powinno miec wieksza ocene, to moje zdanie.
;> Steel POWAH ;>
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Faktycznie.Ludzie niepotrzebnie wkladaj DB i Pokewuli do jednego worka.Pokewule mozna porownac do tych smiesznych chomikow(nie znam tytulu bo az szkoda sobie zasmiecac tym glowe).Jak kogos urazilem - sorki .A czy sens zycia to takie oklepane???Jak jest dobrze ujety to moze byc
Obrazek
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Sens zycia to bardzo oklepany temat.
Nie wazne jak go ujmiesz, zawsze bedzie o tym samym - "czemu istnieje i czemu dzieje sie tak a nie inaczej".
W zaleznosci od filmu zmieniaja sie tylko perypetie bohaterow.
Na temacie pt. "Sens zycia" zyskuja juz tylko komedie :P.
;> Steel POWAH ;>
ODPOWIEDZ