czy dam rade emulować gry

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
saint768
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lipca 2009, 13:39

czy dam rade emulować gry

Post autor: saint768 »

Witam chce sobie kupić laptopa tylko że chcę tego laptopa mieć pod gry typu GTA4, a przede wszystkim chcę emulować gry w pcsx2. Zakładam ten temat ponieważ boje się że wydam sporo kasy na laptopa który nie spełni moich oczekiwań więc prosiłbym was o to żebyście mi powiedzieli czy z tego laptopa będę w pełni zadowolony. http://www.allegro.pl/item696132572_cen ... ndows.html
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Co do emulacji na laptopie mogą dziać się inne cuda niż na normalnym kompie.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Szczerze? Z laptopa możesz być zadowolony bo Acery to niegłupie maszyny, aczkolwiek jeśli chodzi o PCSX2 to jest to mocno nietrafiony pomysł.

Do porządnej emulacji potrzebujesz:
- Core 2 Duo, w wersji np. E8400 z zegarem w granicy 3.0GHz (ew. 7800). W laptopie masz okrojonego Core Duo T3400
- Co najmniej 2GB pamięci DDR2 taktowanej zegarem 800MHz, W laptopie jest co prawda 4GB, ale wątpliwe by były to 800-tki (800-tki są bardzo żadko spotykane w laptopach).
- porzadnej karty graficznej jak choćby GF 9600 lub lepszej. W laptopie masz natomiast Intel GMA X4500 HD 64 MB, dużo za cienki.

Dobra, teraz z grubsza o co chodzi - jeśli chesz laptopa, to weź Acera z linka, to jak pisałem na początku nie głupi sprzęt, spokojnie wystarczy do wszelkich prac, surfowania po necie czy grania w gry dla PC. Na wspomnianym notebooku pójdzie także PCSX2, ale musisz się liczyć z tym że będzie pracował z połową prędkości jaką uzyskasz na sprzęcie klasy PC, a to dlatego że komponenty użyte do produkcji takiego ACERA zostały mocno okorojone, to zaś z trzech przyczyn: (1) cena, wysoko wydajne komponenty zdublowałyby, jesli nie potroiły koszt złożenia takiego notebooka (2) ciepło, laptop musiałby mieć szerokość cegły by zastosować w nim tani i wydajny ukłąd chłodzenia (mały tez jest możliwy do zastosowania, ale to znów koszty) (3) wydajne komponenty pożerają dużo więcej prądu, z zasilania sieciowego nie ma problemu, natomiast słaba bateria zatosowana w takim ACERze nie wiem czy wytrzymałaby 30minut.

Co więc zrobić, hmmm:
a) jesli chcesz przede wszystkim taniego laptopa to bierz ACERa o którym ciągle dyskutujemy, acz licz się z tym że na PCSX2 nie poszalejesz
b) jeśli kupujesz sprzęt specjalnie pod PCSX2 to:
- albo rozejrzyj się za notebookiem z wyższej półki posiadającym mocniejszy procesor i solidną k. graficzną na pokładzie. Szukaj Core2Duo (w tym także Centrino Duo) z serii zaczynającej się co najmniej od cyfry 5xxx i GeForce z rodziny 9xxx. Coś w deseń HP Pavilion z serii DV7, bądź ASUS X7x. Ostrzegam jednak, nie będzie tanio, bo ceny rozpoczynają się od 3,5 tysiąca.
- albo odpuść sobie laptopa i poskładaj dobrą maszynę stacjonarną, która za 2-2,5 tysiąca skopie tyłek każdemu laptopowi jaki kupisz w tej samej, a nawet dwukrotnie większej cenie.

P.S. Odradzam zakup laptopa na Allegro, mogą być później problemy z gwarancją. A nawet bez większych problemów naprawa laptopa jest nieciekawa - z ACERami nie miałem styczności, ale HP lubi policzyć sobie sporo za części (nawet w czasie obowiązującej gwarancji) a naprawa trwa min 3 tygodnie , ASUS naprawia błyskawicznie ale zdarza mu się pominąć jakąś usterkę i trzeba odsyłać raz jeszcze, Lenovo (czyli stary IBM) ma zaporowe części w oficjalnym serwisie i lepiej naprawiać na własną rękę tracąc przy tym gwarancję, ciężko mi powiedzieć jak sprawy wyglądają z serwisem TOSHIBA - laptopy bardzo często się sypały, a serwis był po prostu koszmarny (ceny z kosmosu, kilkumiesięczne oczekiwanie na sprzęt, obsługa klienta która wyprowadzała Cię z równowagi zamiast pomóc) więc od dobrego roku w ogóle nie sprzedaje, a co za tym idzie nie wysyłam do naprawy laptopów tej marki.

Tyle spostrzeżeń ode mnie.
2BII!2B
saint768
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lipca 2009, 13:39

Post autor: saint768 »

chyba jednak zrezygnuje z tego laptopa na stacjonarnego kompa typu coś takiego http://www.allegro.pl/item691636080_moc ... t_1gb.html i powiedz cię czy warto takie coś kupować i czy zasilacz nie jest zbyt słaby i czy warto brać 4 rdzeniowca czy lepiej dwa rdzenie z większą szybkością (chyba)
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Obkrojona karta graficzna jeśli bierzesz Geforca to numery od 9600 zwyż.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
saint768
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lipca 2009, 13:39

Post autor: saint768 »

i kupiłem tego kompa http://www.allegro.pl/item700325437_phe ... _450w.html powiedzcie czy dobry wybór ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sądzę że stosowniejszym byłoby najpierw zapytać, a później działać, ale skoro taką kolej rzeczy wybrałeś to mówi się trudno.
kupiłem tego kompa [...] powiedzcie czy dobry wybór ?
1) Części nie najgorsze, wydajnościowo komputer da radę i jest znacznie lepszy od laptopa o którym pisałeś wcześniej
2) W mojej całkowicie subiektywnej opinii wybrałeś gorszą platformę - nie lubię AMD bo czy pod względem stabilności, czy wydajności stoi w tyle za Intelem.
3) W dodatku przekłada się to dość widocznie na liczbę wyświetlanych klatek/sek. pod PCSX2 więc nie zdziw się jak właściciele komputerów na o podobnych parametrach, lecz bazujących na układach Intel/nVidia będą mieć dużo lepsze wyniki w emulacji.
4) Mała uwaga na koniec, mam nadzieję że sklep w którym kupiłeś komputer znajduję się w Twojej okolicy - gwarancja wysyłkowa po prostu ssie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ