Emulator xbox 360

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Emulator xbox 360

Post autor: KaCzA »

Czy jest może emulator xbox-360, xbox'a na PC ? Jak tak to jakie komputer musi spełniać wymagania? Jak nie to kiedy będzie będzie coś wiadomego na ten temat ? Wiem że to pytanie jest nie na miejscu, ale chcę udowodnić tacie, że nie ma racji i raczej szybko nie będzie emulator na ta konsole. Czy mógłby ktoś opisać dlaczego nie będzie tego emulatora w najbliższym czasie ? Podać jakiekolwiek porównanie do komputera? Wiem że to brzmi jak idiotyczne pytanie dziecka neo, ale cóż muszę pokazać tacie że się jednak myli :P
Z góry dzięki.

Kacza
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Swego czasu powstał emulator pierwszego x-box`a,
http://www.caustik.com/cxbx/
ale z niewiadomych przyczyn słuch po nim zaginął... a szkoda bo zapowiadał się co najmniej obiecująco, a biorąc pod uwagę podobieństwa, pomiędzy wspomnianą konsolą, a komputerami oraz zaawansowany stan prac nad emulacją konkurencyjnych maszyn skłaniam się ku stwierdzeniu, że sprzęt poprzedniej generacji - czyli Core2Duo/Quad, GF9600 i kilka giga pamięci spokojnie powinny go pociągnąć. Tyle w kwestii pierwszego X'a

Jeśli zaś chodzi o X360 - podobieństwa względem sprzętu (konsola-pc) są marginalne, biorąc więc pod uwagę, mocno z grubsza, trend jaki utrzymywał się w temacie emulacji 5-tej, a teraz utrzymuje w przypadku szóstej generacji to -jak już pisałem - bardzo z grubsza do komfortowej emulacji potrzebujesz 10-krotnie mocniejszej maszyny od oryginału. Specyfikację konsoli znajdziesz w necie, wnioski wyciągnij sam. Moim skromnym zdaniem i7 raczej sobie z tym nie poradzi, może kolejna generacja, szczególnie jeśli procesory w końcu opuszczą wyeksploatowaną do cna architekturę x86.
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Emulator pierwszego x'a jest nadal rozwijany ale przez inne osoby. Powstał też jego port dxbx pisany w delphi. Dzisiaj nawet ukazała się nowa wersja http://forums.ngemu.com/dxbx-official-d ... there.html
Obrazek
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

dzięki za odpowiedzi, można zamknąć temat.
ODPOWIEDZ