Problem z klawiaturką pod ePSXe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Problem z klawiaturką pod ePSXe

Post autor: Tomi »

Mam taki problem i zdazalo mi sie to nie raz ale wtedy nie bylem przekonany od czego to moze byc spowodowane. Teraz natomiast wiem na 100 % ze podczas grania moge normalnie zapisac np. "save state" ale jesli minie jakis dluzszy czas to klawiatura przestaje po prostu dzialac. Kiedys dzialo mi sie tak z gra Spyro 3, teraz (po wczorajszym graniu przez okolo 1,5 godziny) przestalo mi dzialac Bloody Roar 2 tzn. przestal mi dzialac Start i Select ( Start jest ustawiony na "X" a Select na "Z" oczywiscie na klawiaturze). Czego to może byc powod :?:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Kurcze - jak ja lubie Twoje pytania ;) sa takie niespotykane :)
... ale do rzeczy

- Po pierwsze sprawdzilbym czy z jakiegos nieodgadnionego powodu nie nastepuje zmiana trybu pracy kontrolera. Gdy nastapi kolejny zwis sterowania powcisnkaj F5 by poprzelaczac sie miedzy kolejnymi trybami i posprawdzac czy problem znika w poszczegolnych trybach.
- Po drugie mozliwe ze ma to cos wspolnego z windowsowskim trybem oszczedzania energii - wejdz do panelu sterowania i poustawiaj odpowiednie opcje na "Nigdy" (nie wylanczaj) czy "zawsze wlaczony"... Dodatkowo wylacz wygaszacz ekranu, zarowno w panelu sterowania jak i we wtyczce graficznej.
- Mozna tez sprobowacwcisnac klawisz F4 gdy nastapi zwis.
- Jesli zaas zaobserwujesz ten problem w innych aplikacjach to pewnikiem siada Ci klawiera i najlepszym rozwiazanie bylby zakup nowej...

... hmmm, to wlasnie lubie w nietypowych pytaniach - przewaznie nie mozna podac gotowej odpowiedzi rozwiazujacej problem. Zostaje odwieczna metoda prob i bledow.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

winter_mute pisze:Kurcze - jak ja lubie Twoje pytania ;) sa takie niespotykane :)
Moze dlatego ze nie zadaje takich pytan jak np. Jak zrobic iso?
Z takimi pytaniami wale tutaj bo moge prawie zawsze liczyc na twoja pomoc.

winter_mute pisze:Gdy nastapi kolejny zwis sterowania powcisnkaj F5 by poprzelaczac sie miedzy kolejnymi trybami i posprawdzac czy problem znika w poszczegolnych trybach.
Sprawdze
winter_mute pisze:Po drugie mozliwe ze ma to cos wspolnego z windowsowskim trybem oszczedzania energii - wejdz do panelu sterowania i poustawiaj odpowiednie opcje na "Nigdy" (nie wylanczaj) czy "zawsze wlaczony"... Dodatkowo wylacz wygaszacz ekranu, zarowno w panelu sterowania jak i we wtyczce graficznej.
Zrobione jest to wszystko co napisales od bardzo dawna.
winter_mute pisze:Jesli zaas zaobserwujesz ten problem w innych aplikacjach to pewnikiem siada Ci klawiera i najlepszym rozwiazanie bylby zakup nowej...
To dziwne ale "ESC" dziala normalnie tzn. wszystkie klawisze ktore obsluguje ePSXe nie dzialaja ale jak mi sie zawiesi klawiatura to jak nacisne ESC to normalnie wychodzi mi do okienka i robi sie pauza.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Rzeczywiscie, dziwne... sprawdz jeszcze czy sytuacja ta wystepuje na innych pluginach graficznych, bo jesli okaze sie, ze wystepuje tylko z jedna wtyczka, to musze zlozyc Ci gratulacje - znalazles bug. w plugsie graficznym...
2BII!2B
piotrek
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 14 listopada 2003, 13:13

Post autor: piotrek »

Kup se joypad!!!!
!!!Kazaa ruleZ!!!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jest taka zasada, że nie odgrzewamy tematów sprzed 1,5 miesiaca, tylko po to by zobaczyć swój wpis dumnie wymalowany na szarej płaszczyźnie.
A tak całkiem On-Topic ;)...
Kup se joypad!!!!
A jak Ci spadnie łańcuch w rowerze to od razu pobiegniesz kupić samochód :twisted: :?:
piotrek
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 14 listopada 2003, 13:13

Post autor: piotrek »

nie zauważyłem daty
!!!Kazaa ruleZ!!!
gryman

Post autor: gryman »

Witam wszystkich mam takie pytanko dzisiaj skusiłem się na wypróbowanie emulka ePSXe 1.6.0 wszystko działa sprawnie jest fajna muza i idealna grafa mój problem polega na tym, że nie mam pada ani innego kontrolera gier bowiem uzywam win xp i do gier uzywałem zawsze klawiatury a teraz przechodzę do konkretnego pytania :)
Co mam zrobić zeby ustawić emulatora tak abym mógł uzywać klawikorda zamiast padów, czy innych dziwnych kontrolerów?
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Ehhhh.... to pewnie gdzieś pisze, ale co mi tam.... Opcja Config/Game Pad/Pad X (gdzie X to numer pada, np. 1, 2) i przypisujesz odpowiednie klawisze klawieru.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ