SAMSUNG 2333HD + PS2

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

SAMSUNG 2333HD + PS2

Post autor: MAT »

Jak myślicie jaka będzie pikseloza z PS2 :?: http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAMSUNG+23+2333HD planuje kupić żeby mieć do komputera i konsol.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ciężko powiedzieć... przy starszych SAMSUNGACH w rozmiarze 40" i większych sygnał HD wygląda b.dobrze, natomiast STV to delikatnie mówiąc porażka - pikseloza mocno bije po oczach. Tu mamy do czynienia tylko z 23" ale nauczony doświadczeniem, zalecam ostrożność.

Jeśli masz trochę kasy to poleciłbym inne rozwiązanie - zamiast kupować monitor i korzystać z niego jako TV, kup TV i korzystaj z niego jak z monitora. Moja rekomendacja - niewielka bravia (19-25") ma genialny upscaller, i obraz ze sprzętu nie-HD wygląda bardzo dobrze, więc z PS2 nie będzie najmniejszego problemu. TV posiada również HDMI więc bez problemu podłączysz też komp z każdą w miarę nową kartą graficzną... czy to bezpośrednio przez gniazdo HDMI (jesli masz w karcie) czy to przez DVI (to gniazdo akurat od 2 lat jest standardem) a w zasadzie przejściówkę DVI-HDMI, dostępną za parę złoty.

Na koniec, dla poparcia swego wywodu, mogę jeszcze napisać, że powyższe wnioski wyciągnąłem z własnego doświadczenia, czytaj doświadczenia zadowolonego posiadacza Samsunga i Bravii w dużym gabarycie... i służących również jako wyświetlacze dla sprzętu komputerowego :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

No to zostało mi znaleźć Bravie około 22 cali z fullHD 1080p o ile taka istnieje.
Mi się wydaje że w telewizorach sony są technologie które polepszają jakość PS2 żeby kupować telewizory SONY.
Dzięki za rade
http://www.sony.pl/product/t15-ex-serie ... nicalSpecs dziwne ma 1080p a na dole "Rozdzielczość wyświetlacza (w pikselach) 1366 x 768"
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

FullHD w Braviach rozpoczyna się od przekątnej 32", zresztą w opisie stoi wyraźnie KDL-22EX302 22" (55 cm), HD ready. A tabelką się nie sugeruj, tabelki kłamią :D

Generalnie jednak - ja bym się jakoś wielce brakiem Full-HD nie przejmował, bo taką rozdzielczość wykorzystasz no właśnie, w czym? Do gry na PS2 kompletnie jest niepotrzebna, telewizji nadających w pełnym sygnale HD jest tyle co kot napłakał. Mam X360 i i tak gram w 720p bo większość gier pracuje w takiej rozdzielczości i nie chce mi się przestawiać ustawień konsoli dla kilku wyjątków. PS3 ma w bibliotece sporo gier Full-HD, ale: po pierwsze primo wcale nie wyglądają źle w HDReady, a po drugie primo ultimo, zastanów się czy w przypadku (tylko) 22" telewizora, wyciśnięcie najwyższej rozdzielczość jest rzeczywiście koniecznością.

Tyle kwestii do przemyśleń, ostateczna decyzja pozostaje Twoja.

przy okazji mały edit:
Mi się wydaje że w telewizorach sony są technologie które polepszają jakość PS2
Bravia ma bravia engine, czyli świetny upscaller i reduktor zakłóceń - mówiąc prosto, obraz nieHD (bez względu czy z kablówki, anteny, czy starszej konsoli) wygląda na tym sprzęcie dobrze, podczas gdy na urządzeniach konkurencji bywa różnie (dla przykładu na Samsungach pozostawia wiele do życzenia).
2BII!2B
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Właśnie nie wiem czy kupie PS3 czy XBOX'a 360 w cenie telewizora i chciałem w 22 calach bo przyzwyczaiłem się do swojej iiyamy 19 cali 38cm x 30cm format 5:4 i nie chciałem czegoś niższego i dlatego 22 cale, a fullHD bo zwykłe monitory lcd maja fullHD.
19 panoramiczne z rozdzielczością 1366 x 768 to poprawna rozdziałka jak na te cale a na 22 cale to chyba piksele będą większe i nie wiem czy będzie to wyglądać dobrze, na przykład nie fullhd http://www.proline.pl/sklep.php?p=IIY+LCD+E2207WSB2 a jak wy myślicie :?:
Tak wiem o wszystko się czepiam :)

I chyba nie mam wyboru byłem u kolegi i też mi mówił że jego brat ma bravie tylko większą i obraz nawet na zwykłych programach wygląda idealnie.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Zmiana planów czy ta Bravia http://www.sony.pl/product/t32-ex-serie ... nicalSpecs pokaże obraz na cały ekran :?: Bo po jakimś samsungu 32" Full HD (kabel component) obraz był w okienku ale po Bravi się tego nie spodziewam.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2010, 22:10 przez MAT, łącznie zmieniany 1 raz.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Przy przekatnej 32" powinno byc spoko. Pikseloza bedzie, ale nie wszedzie. Na mojej Bravii takie Gran Turismo 3, czy Tekken 5 wygladaja okay. Randomowe zdjecia dla uwiecznienia acecombatowej tekstury, ktora zrobila na mnie ogromne wrazenie [ http://img338.imageshack.us/img338/1746 ... kstura.jpg ]. Sygnal to RGB, a wiec najlepszy mozliwy dla PS2. Nie testowalem jeszcze Component z progressive scanem, ale podejrzewam, ze bedzie lepiej niz dobrze. Szkoda, ze nie kazda gra rusza w wyzszej rozdzielczosci.

Dla odmiany, tytuly, w ktorych czesc tekstur nie jest filtrowana, wygladaja na LCD paskudnie. Przyklad pierwszy z brzegu - Ico. Nic z tym nie zrobisz. To samo tyczy sie starszych gier 2D, zwlaszcza tych pochodzacych z rozmaitych
skladanek. Tutaj nic nie zastapi CRT.

Generalnie, nie ma co sie zastanawiac, pod warunkiem, ze pod LCD bedziesz podpinal sprzety od 6 generacji wzwyz. Z piata tez mozna poprobowac, natomiast upscaling grafiki z wczesniejszych platform to pomylka.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zmieniam zdanie, Samsung robi dobre LCD, zresztą wydaje mi się, że każdy telewizor FullHD potrafi zrobić wrażenie jeżeli tylko dostanie dedykowany i co ważniejsze wyżyłowany jakościowo obraz. Nie wchodząc w powody (Anynet+) czy szczegóły (BD-C5500), napisze krótko, że mój starszy TV, właśnie Samsung otrzymał niedawno nowy napęd i muszę przyznać szczerze, że to co zobaczyłem na ekranie po uruchomieniu Avatara (w wersja BD oczywiście) rzuciło mną o podłogę.

Idąc tym tropem, doszedłem do wniosku, że najlepszy jakościowo obraz otrzymamy jedynie na urządzeniach do tego przeznaczonych. Jeśli więc myślisz o PS3 czy XO to świetnie sprawdzą się telewizory HD. Jeśli zaś myślisz o starszym sprzęcie to niestety zawsze będzie jakieś ale i tak jak napisał Bzyk, do szóstej generacji najlepiej korzystać z starej dobrej bańki, bo dla tego sprzętu była produkowana konsola i z myślą o takim telewizorze były pisane gry.

Tyle w teorii, w praktyce zaś napotykamy wiele ograniczeń - tych istotnych jak pieniądze przede wszystkim i tych prozaicznych acz nadal uciążliwych jak mała ilość miejsca w pokoju. Dlatego w praktycznym wydźwięku pozostanę nadal przy swojej pierwszej rekomendacji - mała Bravia to najbardziej wyważony wariant i moim zdaniem rozsądny wybór. Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem, że telewizor HD-Ready może okazać się ciekawszą opcją gdyż niższa rozdzielczość wraz z technologią Bravia Engine (upscalling, redukcja szumów i zakłóceń oraz "wzbogacenie" obrazu) da najlepszy efekt przy obsłudze obrazu STV (kablówka, analogawa telewizja naziemna, konsole do szóstej generacji włącznie), natomiast HDReady zostawi możliwość korzystania z nowych technologii / wyższej rozdzielczości (konsole siódmej generacji, blueray, komputer)... Jest jedno małe ale - brak full-hd, i nie powiem, różnicę widać, niemniej przy przekątnej rzędu 30-32 cale taka strata powinna być do przełknięcia.

I jeszcze mała rada, forum to forum, nasze wypociny, choć czasem brzmią fachowo to tylko banda literek na monitorze - jeśli tylko masz okazję, wypróbuj sugerowane rozwiązania - idź do najbliższego sklepu... choćby nie dla idiotów... poproś by Ci odpalili taką Bravię i zapodali obraz z różnych źródeł i w różnej rozdzielczości. We wspomnianym sklepie mają sprzętu od cholery nie powinno być najmniejszych problemów. Sprawdź na własnej skórze, polecam popatrzeć na wspomniane wcześniej odbiorniki HD-Ready, bo wyjdzie na pewno taniej, a może się okazać że jakość sygnału STV (z takiego PS2 choćby) będzie bardziej znaczącym argumentem aniżeli trochę wyższa rozdzielczość w HD - o tym powinieneś przekonać się jednak sam.

Tyle z mojej strony.
2BII!2B
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Dziękuje za fachowe odpowiedzi i na pewno pojadę obadać z własnym PS2 jak to wygląda oraz porównam HD-Ready z Full HD jeśli to będzie możliwe chyba że na Full HD będzie wyglądać na tyle dobrze że już nie dokonam porównania bo wolałbym mieć Full HD a kasy i miejsca nie brakuje :)

Jak będę miał ochotę to porobię kilka zdjęć z aparatu.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdzić nigdy nie zawadzi - panowie i panie w czerwonych mundurkach, są zatrudnieni w "wiadomo jakim" sklepie po to by pomóc i doradzać... a Bravie 19" HDReady z sygnałem SD widziałem w kuchni u szefowej... i gdyby nie było to nic ciekawego... to nie polecałbym obejrzeć. Moim zdaniem warto poświęcić jej chwilę, bo w tych telewizorach kosztem utraty wysokiej rozdzielczości, zyskuje za to ta niska... stąd to całe moje ględzenie :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ