ePSXe 1.7

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
Urgath
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2010, 17:57

ePSXe 1.7

Post autor: Urgath »

Witam,

Pytalem juz wuja gogle o wszystko, nic nie znalazlem, 2 dni orania sie na nic, wiec wkoncu postanowilem postawic temat u was. A wiec, moj problem to uzywanie dwoch padow w tym emulatorze, (chodzi mi o gre na dwoch za pomoca dwoch padow) Znalazlem chyba z 10 forum w ktorych mnostwo osob pisalo ze da sie tak zrobic cytat. "(..) Nowe ePsXe 1.7 ma przeciez teraz mozliwosc grania z kumplem na dwoch padach(..)" tylko nikt oczywiscie nie dal instrukcji ani nie poinformowal jak to zrobic , wydaje mi sie ze ten problem jest pewnie tak banalny ze nawet go w necie niema, do rzeczy... Mam dokladnie ten adapter niedawno zakupiony http://www.allegro.pl/item1012599242_ad ... od_ss.html , Instalowalem juz chyba wszystkie mozliwe sterowniki z internetu, sprawdzalem i zmienialem ustawienia w panel sterowania->kontrolery gier ze 100 razy, podlaczalem ta przejsciowke do wszystkich portow USB, dalej w ustawieniach pierwszego pada w porcie pierwszym w ePSXe'ie gdy przypisuje przyciski kontrolera wszystko dziala idealnie, a gdy przerzucam sie na ustawienia mojego drugiego pada w porcie drugim klawisze ktore wciskam na padzie wogole nie dzialaja, co ciekawsze zamiast tego do kazdego klawisza moge przypisac przyciski klawiatury, wiec pewnie chodzi o to jak zamienic klawiature z padem , Probowalem juz programami Xpadder i Joy2pad - to nic nie dalo. Niewiem, moze jestem slepy ale w opcjach ePSXe nie widze zadnej mozliwosci przelaczenia klawy na pada. Obydwa kontrolery dzialaja poprawnie, bo zamienialem je miejscami w portach i wszystko bylo ok(oczywiscie tylko w porcie pierwszym) wiec to napewno nie ich wina, a wiec macie jakies pomysly?
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

a nie masz w oknie konfiguracji ktoregos z padow zaznaczone Disabled? i jezeli dobrze pamietam przy konfiguracji przyciskow mozna zmieniac na dualshock lub dualanalog cos takiego pobaw sie tym i jeszcze jest chyba cos takiego jak multitap tez to sprawdz
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeśli nie popełniłeś błędu w konfiguracji, jak sugeruje mój przedmówca, to obawiam się że to bardzo standardowy problem :]

Dla pewności odpaliłem VS mode w Tekkenie i wszystko chodzi cudnie, łącznie z wibracjami na obu kontrolerach, więc mogę z całą pewnością potwierdzić, że obsługa sterowania w ePSXe 1.7.0 dla dwóch padów działa dokładnie tak jak powinna.

Jest tylko jedno małe ale, które jak sądzę jest przyczyną Twoich problemów - osobiście korzystam z takiej przejściówki:
http://www.mayflash.com/pc/pc038/pc038-1.htm
a nie niebieskiego, chińskiego badziewia za 16 złociszy.
2BII!2B
Urgath
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2010, 17:57

Post autor: Urgath »

Sprawdzilem wszystko juz co sie dalo, i chyba macie racje, porpostu zakupilem badziew :( no coz... nastepnym razem bede uwazac, dzieki za pomoc


Hmm, tak sie zastanawiam, czy macie moze jakas instrukcje jak grac w dwoch na jednoczesnie 2 padach? albo jakbyscie mogli mi napisac pokolei co mam zrobic zeby to dzialalo, aha i czy koniecznie musze miec jakies specjalne pluginy


Jeszcze jedno, moze mam poprostu zlego ePSXe'a? sciagnalem sobie gotowca z internetu z pluginami i biosem Pete'a
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeszcze jedno, moze mam poprostu zlego ePSXe'a? sciagnalem sobie gotowca z internetu z pluginami i biosem Pete'a
ściągnij i przetestuj dla pewności tego od nas, ale nie wydaje mi się by cośbyło nie tak, gdyż moduł sterowania jest zaimplementowany bezpośrednio w emulator i nie można z nim nic wykombinować.
albo jakbyscie mogli mi napisac pokolei co mam zrobic zeby to dzialalo, aha i czy koniecznie musze miec jakies specjalne pluginy
Jak wyżej - żadne pluginy nie są wymagane, emulator sam w sobie ma wszystko co potrzebujesz. Jeśli chodzi o konfiguracje to - ja robię to tak:
1) z Menu: Config - Game Pad - Port 1 - Pad 1
2) tryb DualShock
3) wibracje DXJoy1 i Constant w opcjach poniżej
4) przypisuje do poszczególnych pozycji stosowne przyciski z pierwszego podłączonego pada
...
5) z Menu: Config - Game Pad - Port 2 - Pad 1
6) tryb DualShock
7) wibracje DXJoy2 i Constant w opcjach poniżej
8) przypisuje do poszczególnych pozycji przyciski z drugiego gamepada

... i tyle - odpalam Tekkena, wciskam start na obu padach, wybieram VS i gram - ot cała filozofia.
2BII!2B
Urgath
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2010, 17:57

Post autor: Urgath »

1) Sprobowalem z waszym ePSXe , z tym samym skutkiem

2) Zrobilem tak jak mowisz z kontrolerami to takze nic niedalo, pierwszego pada moge ustawic normalnie, a na drugim (config -> gamepad -> port 2 -> pad 1) wogole jakby byl wylaczony albo przypisany do pierwszego pada, bo jak juz mowilem gdy przypisuje klawisze to zamiast drugiego pada dziala pierwszy, czyli na drugim porcie rowniez przypisuje klawisze pierwszym padem, tak jakby ta przejsciowka miala dwa porty ale tak naprawde jest jeden port a drugi jest "zastepczy" ;p , sadze ze tak niepowinno byc. Coz macie racje, do du*y ta przejsciowka...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie chcę Ci niczego sugerować, więc ujmę to w ten sposób - po podłączeniu obu DualShocków do mojej przejściówki, w stosownym sekcji Kontrolery gier, Panelu Sterowania, mam widoczne dwa osobne pady. Jak jest z Twoją przejściówką?
2BII!2B
Urgath
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2010, 17:57

Post autor: Urgath »

Tak samo, tez widac dwa pady, to juz dawno sprawdzalem, pierwszego pada moge normalnie kalibrowac a drugiego nie
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

pierwszego pada moge normalnie kalibrowac a drugiego nie
No to masz odpowiedź na swoje pytanie:
1) sprawdź raz jeszcze - wyłacz przejściówkę, wyjmij jeden pad, sprawdź możliwość kalibracji. Czynność powtórz dla drugiego portu w przejściówce.
2) jeśli jednoznacznie stwierdzisz, że któryś z portów nie działa, a sprzęt jest w miarę nowy - oddaj go do wymiany ew. do naprawy - gwarancja od czegoś jest.
3) jeśli kupiłeś używkę i o gwarancji nie ma, to albo dokup drugą przejściówkę (1 port), albo nowe urządzenie dwuportowe. Wybór należy do Ciebie.
2BII!2B
chal4oye
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 11:09

Post autor: chal4oye »

pierwszego pada moge ustawic normalnie, a na drugim (config -> gamepad -> port 2 -> pad 1) wogole jakby byl wylaczony albo przypisany do pierwszego pada, bo jak juz mowilem gdy przypisuje klawisze to zamiast drugiego pada dziala pierwszy, czyli na drugim porcie rowniez przypisuje klawisze pierwszym padem, tak jakby ta przejsciowka miala dwa porty ale tak naprawde jest jeden port a drugi jest "zastepczy" ;p , sadze ze tak niepowinno byc. Coz macie racje, do du*y ta przejsciowka...
bez reklam proszę.
ODPOWIEDZ