przejsciówka psx-pc problem

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
tomasz_
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 czerwca 2010, 15:16

przejsciówka psx-pc problem

Post autor: tomasz_ »

Witam, zakupiłem przejściówkę z pada psx na usb. Po podłączeniu system wykrywa pada jako usb game pad. Podczas testu wszystkie przyciski działają, jednak gdy włączam np fifę 09, to działa tylko pare z nich. Próbowałem zainstalować pada poprzez ntpad, oraz psxpad, ale tam można wybrać porty lpt, a przejściówka jest na usb. W psxpad wybieram port 0x378, urządzenie jest wykryte jako psx gamepad 1 ale jest brak połączenia. Prosze o pomoc, chialbym zeby wszystkie przyciski dzialaly.. Jak go poprawnie zainstallować? Jakieś sugestie? mam nadzieje, ze to co napisalem jest w maire zrozumiale.
Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Może zacznijmy od początku - które konkretnie przyciski Ci nie działają?
2BII!2B
tomasz_
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 czerwca 2010, 15:16

Post autor: tomasz_ »

w fifie nie są programowalne kwadrat, trojkąt, l3 r3. prawy analog w fifie ma służyć jako drążek tricków, to równierz nie działa. A w tescie w windowsie działają wszystkie przyciski.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Prawdopodobnie FIFA'09 nie korzysta z DirectInput, lecz nowego API Microsoftu zwącego się X-input, a z tym jest jeden niewielki problem, do poprawnego działania wymaga odpowiedniego kontrolera - konkretnie przewodowego kontrolera dla X360... podziękuj zacnemu M$, to w pierwszej kolejności, a po drugie wypróbuj
1) x360ce: http://code.google.com/p/x360ce/ .... lub
2) Xpadder: http://www.xpadder.com/
2BII!2B
tomasz_
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 czerwca 2010, 15:16

Post autor: tomasz_ »

co robi ten xpadder? angielski znam, ale nie za bardzo rozumiem co robi ten xpadder;p
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tak z grubsza - umożliwia przypisanie "akcji" z klawiatury i myszy do poszczególnych przycisków pada.

Generalnie rzecz ujmując umożliwia kontrolowanie dowolnej aplikacji za pomocą game-pada.
2BII!2B
tomasz_
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 czerwca 2010, 15:16

Post autor: tomasz_ »

dzieki wielkie:) a ten drążek tricków w fifie, zadziala?

edit: i prosiłbym o jakieś instrukcje jak użyć tego xpaddera:)
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

ja mam pytanko tylko nie do tematu lecz o program xpadder
Tak z grubsza - umożliwia przypisanie "akcji" z klawiatury i myszy do poszczególnych przycisków pada.
Wiec czy mógłbym sobie ustawić tak że za pomocą pada będę sobie przełączał piosenki w foobarze itp???
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wiec czy mógłbym sobie ustawić tak że za pomocą pada będę sobie przełączał piosenki w foobarze itp???
Tak :]
2BII!2B
ODPOWIEDZ