PCSX2 0.9.6 i Dragon Ball Budokai 3.

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Raven
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 września 2010, 17:26

PCSX2 0.9.6 i Dragon Ball Budokai 3.

Post autor: Raven »

Witam!

Posiadam laptop z Windowsem 7 32 bit:
procek: AMD Turion X2 Dual Core Mobile RM-76 2.30GHz
ram: 3gb ( dostępne 2.75gb)

Problem polega na tym, że gdy odpalam emu i grę to bardzo wolno działa ( wszystko jest w zwolnionym tempie). Kolega ma słabszego kompa ( 2GHz 2gb ram) i takie same ustawienia emu jak moje i gra działa mu OK.


Obrazek

Dziwne też jest to, że w menadżerze urządzeń zużycie procka zawsze wynosi około 3-15% ( nawet gdy nic nie robię) i nie mam pojęcia dlaczego.


W Benchmarku mój wynik po testach to 7819.

Pozdrawiam.
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

O czlowieku ty masz przedpotopowe pluginy i jeszcze ja bym zmienil emulator na nowszy (znajdziesz go w na tej stronie)
patrz na moje
http://zapodaj.net/10009cd2ac2b.jpg.html
Raven
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 września 2010, 17:26

Post autor: Raven »

Pobrałem nowszego emu, ale wyskakuje error, że nie mam bios'u ;x. Nie znam się i nie wiem skąd pobrać potrzebne pliki ;x. Macie może link do nowego emu z potrzebnymi pluginami, biosem etc.? Help.
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

Nie chce zgrywac nie wiadomo kogo na tym forum ale tak nie wolno pisac tak jak napisales.

I czasami mozna troszke pomyslec i skopiowac sobie folder z biosem ze starszej do nowszej wersji programu. A co do pluginow wszystkie mam z tej stronki ewentualnie www.pscx2.net

I jeszcze napisales ze pobrales nowsze emu a tam nie bylo pluginow?
Raven
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 września 2010, 17:26

Post autor: Raven »

Co do kopiowania biosu ze starszej wersji do nowszej to zrobiłem tak, ale error był nadal.

Jeżeli chodzi o pluginy to wyskakiwał podobny error co do biosu.
Możesz polecić wersję emu do budokaia 3?
Wojskowy
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 04 marca 2007, 13:29

Post autor: Wojskowy »

W folderze z programem masz folder bios. Wklejasz tam bios z poprzedniej wersje emulatora (Bo bios tam masz w takim samym folderze) Potem włanczasz emulatorka 0.97 i w momencie gdy rzuca się o bios wybierasz folder z emulatorem i ci sie pojawia lista dostępnych biosów. i musi chulać. To nie trudne -.- Poprostu podczas pierwszego otwierania nowego emulatorka w nowej wersji musisz sprecyzować w jakim folderze jest bios i pluginy i dalej program już działa bez problemów. A Budokai powinien ci pójść aczkolwiek nie jestem na 100% pewny bo mi np tenkaichi budokai 3 chodzi z full speedem prawie a inne teoretycznie mniej wymagające gry z połową prędkości czego nie rozumiem narazie :)
Raven
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 września 2010, 17:26

Post autor: Raven »

Zrobiłem to z 0.9,7 ale tnie się tak samo ;/.
ile fps'ow powinienem mieć żeby dobrze działalo?

Może mozną gdzieś ustawić te fps? Jest napisane, że mam np 29 fps i to jest dopiero 30%.
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

ile fps'ow powinienem mieć żeby dobrze działalo?
powinienes miec albo 50 albo 60 fps to jest full speed to zalezy czy masz wesje NTSC czy PAL
Może mozną gdzieś ustawić te fps
Mozesz pozmieniac speed hacki to ci powinno pomoc
zeby mi dbzbt3 chodzilo z full speedem ja musze miec wszystkie speed hacki na max
Raven
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 września 2010, 17:26

Post autor: Raven »

Przyczyna na 100% tkwi w fps'ach. Gdy włączam budokaia fpsow mam około 30 ( wtedy muli. Gdy wybieram tryb gry fpsy skaczą do 50 ( chodzi dobrze), a gdy zaczynam grę fpsy spadają do 17 (muł). Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Speedhacki włączyłęm wszystkie.
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

Jezeli uzywasz wersji 0.9.6 zmien na nowsza jezeli uzywasz 0.9.7 zmien na starsza ja sam gralem na 1888 i 1736 chodzilo wysmienicie i jeszcze zaproponuje Frame limiting na normalny bez limitu moze to pomoze
ODPOWIEDZ