emulacja psxa na ps3

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
grzybiarz
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 09 października 2004, 12:37
Kontakt:

emulacja psxa na ps3

Post autor: grzybiarz »

Ktoś się bawi w emulację PSXa na PS3? Nigdy wśród znajomych nie widziałem, żeby widniało u kogoś "gra w systemie PlayStation".
Chciałbym odkurzyć swoją kolekcję z PSXa, nakupować trochę oryginałów - killerów i jedną z tych gier jest Ape Escape:). Spędziłem z tą pozycją masę godzin, ukończyłem ze 3 razy (a każdą z plansz trza skończyć 3 razy:). Mam okazję zakupić ją tanio, tylko nie wiem jak z emulacją na PlayStation 3. Gra wymagała Dual Shocka, grało się analogiem. Tyle tylko że w Dual Shocku był przełącznik na tryb analogowy. Na PS3 niby jest opcja zmiany sterowania, ale ludzie na forum narzekają, że gra wiesza się przy menusach. Tylko że wszelkie takie posty są z 2008 roku, kiedy było firmware 2.x. Czy Sony coś w ogóle zmienia w tej kwestii?
Może ma ktoś tą grę i mógłby sprawdzić, czy obecnie da się normalnie grać?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeśli jesteś miłośnikiem wspomnianego tytułu, a cena jest atrakcyjna to ja bym brał, a to z powodu:
a) wymienionego powyżej (cena, sentyment)
b) problem z DS3 można łatwo wyeliminować przez zakup przejściówki USB (taka dla PS3 kosztuje do 30zł) i podpięcie do konsoli DS2
c) zawsze pozostaje emulacja na PC, która sprawuję się akurat dobrze
d) a jeśli w grę emulacja nie wchodzi w ogóle to cena PSOne z DS i kartą pamięci oscyluje obecnie w granicach 100zł

więc tak, czy inaczej ... IMHO grę kupić się opłaca.
2BII!2B
ODPOWIEDZ