Final Fantasy X-2, a filmiki w trybie sprzętowym

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Shirai
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 02:06

Final Fantasy X-2, a filmiki w trybie sprzętowym

Post autor: Shirai »

Witam

Zainstalowałem niedawno najnowszą wersję PCSX2 (R4980) gdyż chciałem zagrać w japońską wersję FFX-2 (NTSC-U). Jeśli chodzi o grafikę to jest świetna jakość (lepsza niż na konsoli), ale filmików prawie nie widać gdyż pokrywa je taka czarna siatka (same czarne linie), która nie znika bez względu na ustawienia, a sprawdzałem dosłownie wszystko.

Jeśli chodzi o plugin Zero GS to owszem na filmikach nie było błędów, ale za to jakość grafiki 3D była okropna gdyż jak włączę antyaliasing to znowu filmiki są zamazane (więc nie można tej opcji użyć dla poprawy jakości).

Czy można coś w tej sytuacji zrobić oprócz używania klawisza F9 do przełączania w tryb software ?

Znacie jakieś ustawienia, który pomogły zlikwidować błędy w filmikach jeśli chodzi o tryb sprzętowy ? Plugin to GSdx 4979.

Jeśli chodzi o prędkość to nie ma problemu bo zawsze jest około 60 fps.

EDIT:
Czy naprawdę nikt mi nie pomoże ?

Nie ma opcji grać w FFX-2 z normalnie wyglądającymi filmikami w trybie sprzętowym ?

W FFX nie ma problemów z filmami.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Powiem tak - emulator dalej jak był, tak jest upierdliwy. Najnowsze wersje nie zawsze są najlepsze. Jeżeli faktycznie już kombinowałeś ze wszystkimi możliwymi ustawieniami, to proponuję sprawdzić starsze wersje emulatora. Bo często bywa tak, że na nich coś lepiej działa.
Więcej rad nie jestem w stanie dać, bo nie posiadam tego tytułu :]

EDIT:
Tak jeszcze zastanawiając się chwilę - najnowsza wersja to Revision 5076. Może na niej coś się poprawiło? A po drugie - jakie ustawienia stosowałeś? Czy mocno kombinowałeś z "łatkami przyśpieszającymi"?

PS i przy okazji - edytuj swoje posty.
Obrazek
Shirai
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 02:06

Post autor: Shirai »

Zardon pisze:A po drugie - jakie ustawienia stosowałeś? Czy mocno kombinowałeś z "łatkami przyśpieszającymi"?
Nie używałem łatek przyśpieszających. Użyłem jedynie MTVU ze względu na filmiki w trybie software.

Kiedyś nawet czytałem o tym problemie i twórcy emu (czy pluginów) pisali że filmiki FFX-2 są całkiem inaczej zrobione niż te w FFX i dlatego nie można ich odkodować (zdjąć czarne czarne pasy).

Sądziłem, że są tutaj tacy co grali w FFX-2 na emu i może jakoś rozwiązali ten problem.

Po prostu jeśli gram w FFX-2 używając pada i na każdym filmiku muszę wciskać F12 to jest to bardzo niekomfortowe.

Wiesz może czy da się jakoś uaktywnić to F12 na padzie ?
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Jeżeli w pluginie gamepada nie ma tej opcji,to chyba nie będzie to możliwe,gdyż jedyną jednostką odpowiedzialną za gamepad jest właśnie plugin.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Nie do końca jest to prawda, ponieważ istnieją programy, które przypisują klawisze klawiatury do pada. I działa to również na pcsx2. JoyToKey lub XPadder.
Obrazek
Shirai
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 02:06

Post autor: Shirai »

Użyłem XPadder i przypisałem klawisz F9 do przycisku na padzie.

A odnośnie trybu sprzętowego to filmy ogląda się przez czarne kraty i to dosłownie.

Może ktoś by sprawdził jak u niego działa FFX-2 na filmikach ? Ma takie czarne kraty czy nie ?
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Na mily koniec...

Post autor: Yohokaru »

Chetnie Shirai,lecz w pobli?u u mnie nikt nie ma,choc zapewne w_m podzieli sie z toba opinia,bo to kolekcjoner FF :D
ODPOWIEDZ