PS2 + multitap + Crash Team Racing = problem

Ogólne dyskusje na temat gier.
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

PS2 + multitap + Crash Team Racing = problem

Post autor: Warciarz »

Witam szanownych forumowiczów.

Na długie zimowe wieczory postanowiliśmy z kolegami zainwestować trochę grosza w celu zorganizowania sobie jakiejś rozrywki. Wybór padł na CTRa, bo to jedna z najlepszych gier na kilka osób na Playa. Niestety szybko pojawiły się problemy...

Ale do rzeczy. Konsola to PS2 SCPH-50004. Gra jest oryginalna. Mam do tego 2 multitapy. Obydwa ponoć zgodne z PS2, a wyglądają następująco:

Joytech
Obrazek

Intec
Obrazek



Po podłączeniu zarówno jeden jak i drugi multitap są w stanie wykryć tylko jeden pad. Drugi można podłączyć oczywiście do wolnego slotu w konsoli, no ale wiadomo, że nic to nie daję, bo ciągle można grać tylko na 2.

Wie ktoś gdzie może leżeć przyczyna i czy da się to jakoś rozwiązać?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Dziwne,bo PS2 powinno to coś obsłużyc... Chociaż mi memorka z psx także nie wchodzi. Może cos z multitapem? Sprawdzałes na innej konsoli?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Taka kombinacja nie przejdzie - do gier z PSXa potrzebujesz multitapa z PSXa, a do gier z PS2 tego z PS2 :) Zasada dotyczy tylko multitapów - pady w większości przypadków mogą być dowolne, czyli w takiego CTR możesz grać zarówno DS- jak i DS2-kami.
2BII!2B
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

@centation3
Ale, ze z dwoma coś pomidor? Jeden pad wykrywa, więc teoretycznie działa. Na innej konsoli nie sprawdzałem jeszcze. A co do kart pamięci z tego co wiem to te z PSX mają inny system zapisu niż te na PS2. Chciałem na karcie z PS2 zapisać ów CTRa i też się niestety nie dało.

@winter_mute
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Czytałem jednak gdzieś, że multitapy z PSX nie działają na PS2. Więc może pojawić się kolejny problem. Wiesz coś na ten temat?
I druga sprawa. Jeden z tych multitapów jest ponoć kompatybilny zarówno z PSX jak i PS2.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Oj,widzę że wsteczna kompatybilność kuleje. Z tego co powiedział w_m to musiałbyś zaopatrzyć się w multitapy do PSX lub kupić jakiegoś Crasha na PS2,czyli Tag Team Racing lub Nitro Kart. Sam nie wiem jak się gry spisują ale można jakiś gameplay na yt obadać. Nienawidzę takich sytuacji,bo trochę pewnie wydaliście na owy sprzęt czyż nie?
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

Ano kuleje niestety. Nowsze wersje CTRa, to mniej lub bardziej udane kopie, które jednak nijak mają się do oryginału, więc odpadają.
Tragedii nie ma bo gra 5 dyszek, multitap 2 i jeden dodatkowy pad 3. Konsolę i 2 pady znajomy już miał. Jednak można było za 2 dychy dokupić przejściówkę do padów z ps2 na usb i grać bez żadnych problemów na kompie.

Najwyżej zakupie jeszcze jeden multitap kompatybilny z PSX. Pytanie tylko czy nie pojawi się znów problem typu, iż multitap z PSX nie działa na PS2 :evil:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Najwyżej zakupie jeszcze jeden multitap kompatybilny z PSX. Pytanie tylko czy nie pojawi się znów problem typu, iż multitap z PSX nie działa na PS2
Nie jestem w stanie Ci czegoś takiego zagwarantować, niemniej na moim leciwym grubasku, to jest SCPH-50004 oryginalny multitap z PSXa działał... jeśli pozwolisz, dorzucę jeszcze dwa grosze spoza tematu, bo wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem, czy to ze względu na kompatybilność, czy tzw. feeling jest nabycie szaraka, u mnie takie rozwiązanie się sprawdza znakomicie i nie zauważyłem by konsola pogryzła się z PS2-ką, 3-ką czy nawet X360 :) Generalnie, jak na moje oko, mieć PSXa to jest szpan, a wydatek na jego zakup kieszeni prawdziwego fana tego systemu absolutnie nie zaboli :]

Tyle z mojej.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Świetny pomysł,a będzie lepszy gdyby udało się Warciarzowi znaleźć ofertę z samą memorką i bez okablowania(to weźmie się z PS2). Sam nie dawno odpaliłem sobie ROLLCAGE na szaraku i różnica w "feelingu" jest diametralna w porównaniu z epsxe czy ps2.
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

Właśnie myślałem o zakupie PSXa, bo samą konsolę można wyrwać teraz na allegro za grosze. Są jednak kolejne 2 problemy.
1.PSX to już wiekowy sprzęt, więc różnie może być z jego laserem i dalszą żywotnością konsoli.
2. Czy któryś z multitapów , które posiadam zadziała z PSX. Jeden ponoć jest kompatybilny, przynajmniej tak pisał sprzedawca, ale w praktyce jak zwykle może być różnie.

Popytam znajomych, czy któryś nie ma jeszcze sprawnego PSXa. Będę mógł sprawdzić wtedy czy któryś z multitapów jeszcze do czegoś się nada.

Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Jak masz oryginał płytkę to zadziała bez szwanku :)
ODPOWIEDZ