Problem ze spolszczeniem

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę Sony PlayStation. Strona tłumaczenia: <a href="http://ff7pl.psemu.pl">ff7pl.psemu.pl</a>

Moderator: browar

Awatar użytkownika
lol123
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 16:26

Problem ze spolszczeniem

Post autor: lol123 »

Jak w temacie. Zrobiłem co trzeba, stworzyłem te 3 pliki Jenovą, wgrałem gdzie trzeba, a spolszczenie i tak nie działa. Nie mam pojęcia czemu, wszystko zrobiłem. Także jeśli ten dział jeszcze żyje, to proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Ps2+pendrive+fm

Post autor: Yohokaru »

Witam w ten dzdzysty,piekny,noworoczny dzien.Jaka masz wersje regionalna? Patch zadziala tylko na wersji PAL/UK. Na czym grasz(konsola,emu). Jak emu to podaj jaki.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A w emulatorze należy zaznaczyć {Options > Auto load PPF files enabled}
2BII!2B
Awatar użytkownika
lol123
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 16:26

Post autor: lol123 »

Gram na emulatorze ePSXe wersja 1.7.0.
Zaznaczyłem opcję Auto load...
wersja dwóch płyt to PAL, a trzecia to NTSC (próbowałem na pierwszej).
Jeszcze jedno pytanko, czy trzeba wgrać FFVIIPL.ppf gdzieś, czy nie?
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Hmm... Nie pamietam wlasnie bo robilem to dwa lata temu... Ale chyba tak,skoro ten plik jest(cos kojarzy mi sie folder patches...) Wloz do tego folderu plik i zmien nazwe na kod plyty. Jak masz ISO to zamontuj obraz za pomoca Daemon Tools i wejdz w moj komputer. Tam w nazwie napedu bedzie ten kod (SLES-XXXXX). Jak tam nie to bedzie on w jednym z plikow na plycie. Potem w emu wlacz "auto loading PPF. Jesli wszystko bedzie dobrze powinno ruszyc. Powodzenia!
Awatar użytkownika
lol123
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 16:26

Post autor: lol123 »

Wloz do tego folderu plik i zmien nazwe na kod plyty

Nie rozumiem... na kod płyty to z rozszerzeniem kodpłyty.iso czy kodpłyty.ppf ew. ffvii.iso ?
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Ps2+pendrive+fm

Post autor: Yohokaru »

Do folderu patches wrzucasz plik SLES - XXXXX.ppf(zamiast iksow beda cyfry). Czyli zmieniasz nazwe z ffviipl.ppf na podana wyzej.
Awatar użytkownika
lol123
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 16:26

Post autor: lol123 »

Ok tą czynność wykonałem. Lecz program (w moim przypadku ulubiony przeze mnie PowerISO), nie chcę zamontować tego pliku zmienionego (grę montuje normalnie)... Albo może to ja montuje nie to co trzeba....
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Ps2+pendrive+fm

Post autor: Yohokaru »

No nie, ten plik *ppf zostaw w spokoju juz,jak zmieniles nazwe i przeniosles. Teraz odpal gre i sprawdz czy dziala( a jak nie znasz kodu to montujesz iso nie ppf i zmieniasz nazwe po czym odpalasz gre z zaznaczonym auto load ppf).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

lol123 pisze:wersja dwóch płyt to PAL, a trzecia to NTSC (próbowałem na pierwszej)?
Kup oryginalne FFVII w wersji PAL UK, a ten piracki syf możesz wyrzucić do kosza... bo po pierwsze siejesz zamęt na forum, po drugie tłumaczenie jest przeznaczone dla oryginalnej wersji gry, a po trzecie pirackie złodziejstwo nie jest tu mile widziane.

Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, temat zamknięty.
2BII!2B
Zablokowany