Polish Retro Gamer

Piszta co chceta
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

1) przed nagrywaniem warto wysiąkać nos, ew. zmienić mikrofon, jeśli to jego zasługa.
U mnie z nosem wszystko w porządku
3) 3:03-3:15, ładny loading, tylko na co on komu
A żeby orkiestry sobie z gry posłuchać :D
na pierwszy rzut ucha razi zderzenie: entuzjastycznego głosu sprzed czołówki, z monotonia walającą się przez całą resztę wideo-recki. Żwawiej koledzy, bo słychać Was jakbyście zleźli po całym dniu z krzyża, albo się na niego włąśnie wybierali :]
Staramy się te recenzje robić profesjonalnie, ale ciągle nie mogę złapać tej równowagi pomiędzy luzem a profesjonalizmem, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.
b) 2:35 - wspomniane problemy z dźwiękiem są wyssane z palca, bo występują jedynie w przypadku wersji demonstracyjnej i pirackiej szmaty. Jak się ma oryginał to i samochody brzęczą różnorodnie i muzyczka przygrywa w tle.
W tej kwestii się nie wypowiadam. Sądziłem, że PC został tak okrojony, gdyż de facto pierwsza pecetowa Sega Rally też cierpi na tą przypadłość.
c) montaż mógłby być bardziej dynamiczny - więcej zmian tras i samochodów, a nie 3 na krzyż przez cały klip.
Niestety to nie ja montuję film, wykonuje to Draco. Choć prawda, nagrywając grę używałem większości dostępnych pojazdów :D

Jestem świadomy popełnianych błędów, jednak mam nadzieję, że z każdym odcinkiem będzie coraz lepiej. Bardzo także pragnę podziękować za KONSTRUKTYWNĄ krytykę, której jak na lekarstwo ostatnio w internecie.

Pozdrawiam.
Draco
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 20:54

Post autor: Draco »

Witam serdecznie wszystkich. Jak wspomniał Yoho, razem stworzyliśmy i prowadzimy Polish Retro Gamer. Bardzo dziękuję za wszelkie słowa krytyki i pochwały, nie skłamię mówiąc, że są to chyba jak dotąd najkonstruktywniejsze uwagi. Oczywiście PRG nadal będzie się rozwijał w stronę semiprofesjonalnego recenzowania gier. Wiele zmian jest w planach, jednak póki co albo brakuje czasu albo funduszy, niemniej jednak z odcinka na odcinek staramy się dokładać coś nowego. Montaże poszczególnych recenzji w całości zajmuję się ja. Yoho jest odpowiedzialny w swoich recenzjach za obraz (jego jakość) oraz dźwięk. Wszelkiego rodzaju przerywniki, chwile ciszy itp. to już moje dzieło, dlatego dziękuję za wyrażanie opinii na ten temat. Zachęcam do dalszego komentowania recenzji zarówno na forum jak i YouTube.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A ja dziękuję za trzeźwe podejście do tematu - ot, znając polską mentalność, pewnikiem 90% osób uznałoby moje komentarze za obraźliwe i strzeliło focha. Co mnie bardzo cieszy, nie poszliście tą drogą i słusznie... bo nie było moim zamiarem nikogo obrażać tylko zwrócić uwagę na rzeczy, które można poprawić w przyszłości, co jak sądzę zaowocuje i wszystkim wyjdzie na dobre, a nawet jak najlepsze, czego szczerze Wam życzę.

co się tyczy spraw niedokończonych:
A żeby orkiestry sobie z gry posłuchać
większość aplikacji do nieliniowego składu materiału a/v domyślnie obsługuje trzy tory audio. Jeśli nawet nie obsługuje to można zmiksować sygnał w aplikacji pokroju audacity, bądź wydzielić jeden z kanałów dla własnego podkładu muzycznego. Co prawda nie wiem jak by brzmiał komentarz na jednym uchu i muzyka na drugim, ale nie zaszkodzi zrobić taki eksperyment.
Generalnie chodzi o to, że imho najlepszym rozwiązaniem byłoby oglądanie krwawej młócki przy akompaniamencie orkiestry :]
Wiele zmian jest w planach, jednak póki co albo brakuje czasu albo funduszy,
Jeśli mogę polecić i jak chcecie mieć tanio i legalnie to warto zacząć od:
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ber+studio
choć może się przydać do zbierania sygnału z konsol 4/5/6generacji to pal licho urządzenie, w zestawie jest bardzo lekki, zgrabny i przyjemny u obsłudze program do montażu nieliniowego. Za te pieniądze to aż grzech nie kupić, szczególnie że do zabawy materiałem w jakości DVD aplikacja sprawdza się bardzo dobrze.

Ze sprzętu nie wiem co polecić... bo jak ma być ok, to tanio nie jest, jak już zresztą pisałem kilka postów wcześniej.
2BII!2B
Draco
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 20:54

Post autor: Draco »

Planem jest zakup nagrywarki DVD do telewizora. Jest to konieczne ponieważ część moich konsol działa na kablach EURO, poza tym finalnie chciałbym zgrywać gameplaye z oryginalnych źródeł które przeważnie są na kablach RF.
PS 2 SCPH-77004, MC 8MB FMCB, MC 64MB, 30 oryginalnych gier
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ