Optymalna konfiguracja pluginów pod Dragoon Ball Z TB

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Optymalna konfiguracja pluginów pod Dragoon Ball Z TB

Post autor: Junior1990 »

Witam serdecznie :)
Wiem ze ten temat na forum był niejednokrotnie poruszany nie jestem więc pierwszy ale pewnie też nie ostatni który ma problem z odpowiednią konfiguracją. Niestety ale po dogłębnej infiltracji tegoż problemu na forum sam nie jestem w stanie sobie pomóc, więc liczę na to że może ktoś z was z racji wolnej chwili będzie tak dobro duszny i pomoże mi rozwiązać problem z którym się zmagam. A więc do sedna...Chodzi mi o to że jakiś czas temu mój brat odpalił DBZ TB na emulatorze PCSX2 w wersji 0.9.8. Wszystko było w miarę ok grafika nie najgorsza, fps wynosił mniej więcej od 40 do 50 podczas walk. Problem był w tym że dźwięk był w niektórych momentach zniekształcony, jakby ktoś ciął piłą coś metalowego. Postanowiłem więc że pobawię się w konfigurację owych pluginów gdyż kiedyś byłem z emulacją PCSX bardziej obyty z racji wolnego czasu . I tu rozpoczął się cały problem mimo tego że poprawiłem dźwięk, to przy tym tak pomieszałem w konfiguracji że obraz podczas walk jest zniekształcony i gra zawiesza się podczas owej walki. Próbowałem przez kilka dni ustawić taką konfigurację jaka była przed tym jak zacząłem kombinować, niestety nie udało się;/ a sam mój brat nie wie jakich użył wtedy pluginów że działało w miarę ok. Mam więc prośbę gdyby ktoś mógł skonfigurować tak te pluginy pod mojego kompa to byłbym niezmiernie wdzięczny a wiem że jesteście obyci w te klocki. Jeżeli chodzi o sprzęt to podaje dane:
Asus X73S
WIndows 7 64- bit
Intel Core i7-2670QM, 2.2GHz
8GB RAM
750GB Twardego Dysku
nVidia Geforce GT540M Cuda 1GB
To chyba wszystko...jeżeli ktoś mógłby rzucić okiem to byłbym szczęśliwy, bo nie ukrywam że chętnie pograłbym w DBZ.

Pozdrawiam :)
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Witam, możesz użyć wtyczki ZeroSPU. Powinna Ci działać poprawnie nawet na domyślnych ustawieniach a sama konfiguracja ogranicza się zaledwie do wybrania jakości dźwięku. Jeśli chcesz aby dźwięk brzmiał dobrze a płynność gry nie spadała, w ustawieniach GSDXa zmień renderer na DX10(hardware) aby odciążyć procesor z generowania grafiki.
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

No zrobiłem tak jak radziłeś, dźwięk ładnie pięknie gra, ale jest następujący problem że podczas walki ekran zaczyna migać a fpsy spadają nagle do 30 ;/ a do grafiki używam wtyczki GSdx 4600- sse2
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

W pierwszej kolejności zacznij używać GSDXa z obsługą SSE4, rozdzielczość zmień na native aby uniknąć migania obrazu oraz dla poprawienia prędkości możesz włączyć speedhacki.
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

Niestety....nic nie podziałało..co gorzej wróciły problemy z dźwiękiem;/
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Cóż, nowa wersja emulatora, a problemy wciąż te same...
1. Mam pytanie - co oznacza, że jest zniekształcony? "Za moich czasów" najczęściej problem polegał na tym, że obraz migotał i źle wyświetlał tekstury. Czy o to właśnie chodzi?
2. Jeżeli pomieszałeś w ustawieniach zawsze możesz przecież odinstalować emulator (i wykasować jego pozostałości ręcznie) i zainstalować na nowo. To powinno przywrócić standardowe ustawienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

A.D 1
Dokładnie o to chodzi!. A jeżeli chodzi o dźwięk no to już sobie z tym poradziłem wystarczyło zmienić wtyczkę na SPU2-X i w konfiguracji zmienić Interpolation na : Linear (simple/ okay sound) i w Module na: DirectSound (nice)

A.D 2
Już to robiłem ale na fabrycznych ustawieniach emulatora gra nie chodziła najlepiej
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Rozwiązaniem tego problemu (kiedyś) było zainstalowanie starej wersji pluginu graficznego GSdx
http://forums.pcsx2.net/Thread-GSdx
Znając życie, pomimo upływu lat, dalej jest to najlepszy i najpewniejszy sposób...
Obrazek
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

A konkretnie który masz na myśli?
ODPOWIEDZ