Prosze o skonfigurowanie emulatora

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
Whitek92
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2012, 23:00

Prosze o skonfigurowanie emulatora

Post autor: Whitek92 »

Moj sprzet to:
Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU 2.10 GHz 2.10 GHz
6 GB RAM
AMD Radeon HD 6370M

Prosze o pomoc, chce zagrac w gre GTA VICE CITY STORIES ale za kazdym razem gra mi sie zacina nie wiem o co chodzi:(:(:(
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Co, jak i gdzie Ci się zacina? Jakiej używasz wersji emulatora oraz jakich wtyczek? Masz włączone speedhacki? Wg. oficjalnej listy kompatybilności gra w wersji amerykańskiej jest grywalna na 0.9.8 tak więc możesz podać także jaką wersję regionalną gry posiadasz.
Whitek92
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2012, 23:00

Post autor: Whitek92 »

Przyznam sie ze nie wiem co to sa speedhacki, wogole nie znam sie na konfiguracji, sciagalem wersje emulatora od 9.6 do 9.9, i dalej to samo:( kiedy uruchamiam gre to INTRO dziala normalnie dopiero kiedy wchodzi filmik z pierwszej misji w grze to zaczyna sie zacinac:( Nie wiem tez jaka mam wersje regionalana. Nie da sie ustawic emulatora pod moj sprzet?
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Speedhacki znajdziesz w Konfiguracja->Ustawienia emulacji->Zakładka Speedhacki. Zaznaczasz kontrolkę od włączenia speedhacków i przesuwasz suwaki. Czasami mogą one powodować błędy ale zwiększają prędkość emulacji. Z tego co opisujesz, możliwe, że posiadasz wersję europejską. Aby sprawdzić wersję regionalną musisz otworzyć płytę z grą i znaleźć plik zaczynający się od SLUS/SLES. Dla wyjaśnienia SLUS - wersja amerykańska, natomiast SLES - wersja europejska.

Co do ustawień, zmień plugin graficzny na GSDX w wersji SSE obsługiwanej przez twój procesor(możesz zobaczyć w oknie loga emulatora). W jego konfiguracji wystarczy Ci zmienić renderer na D3D10(hardware).
Whitek92
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2012, 23:00

Post autor: Whitek92 »

Mam wersje sles czyli europejska. Wlaczylem gre na emulatorze w wersji 0.9.8 ustawilem speedhacki na 3 czyli przeciagnalem maksymalnie do konca ta regulacje. Wlaczylem gre i zacina sie duzo mniej ale niekiedy znowu sie minimalnie zacina. A co do ustawiem pluginu na D3D10(hardware) to wszedlem na konfiguracja->video->ustawienia pluginu i tam nie mam D3D10(hardware mam tylko od 9 do 11....
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

A masz zintegrowaną kartę intela? Emulator pewnie używa jej zamiast radeona i przez to nie możesz ustawić D3D10.
Whitek92
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2012, 23:00

Post autor: Whitek92 »

A jak sprawdzic czy mam zintegrowana karte?
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

W menadżerze urządzeń.
Nie wiem jak się ma sprawa przy Radeonach, ale w kartach Nvidia wystarczy włączyć panel sterowania Nvidia i tam jest lista zainstalowanych aplikacji przy których wybierasz z jakiej karty graficznej mają korzystać. Musisz poszukać czegoś podobnego. Wyłączenie karty na stałe może powodować przegrzewanie sprzętu lub inne problemy więc raczej postaraj się to zrobić wg. pierwszej metody,
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

DX11 na zintegrowanej? nie sądzę - stawiam, że instalacja DX11 = papa DX10 :/
2BII!2B
Whitek92
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2012, 23:00

Post autor: Whitek92 »

Dziekuje wam za pomoc ale kupilem playstation 2:)
ODPOWIEDZ