Motionjoy 0.7.1001

Inne ciekawe informacje, o których warto poinformować.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Motionjoy 0.7.1001

Post autor: winter_mute »

Skoro w bieżącym roku pojawiła się informacja o luźno powiązanym z marką Microsoft x360ce, wypada również wspomnieć o analogicznym projekcie tworzonym z myślą o produktach Sony. W związku z powyższym - drogie Panie, szanowni koledzy, oraz wszystkie osobniki maści wszelakiej rozważające zakup gamepada proszone są o uwagę, gdyż mam dziś zaszczyt, przedstawić Wam motioninjoy.
Obrazek
Motionjoy to, nie mniej, nie więcej, mocno rozbudowany sterownik kontrolerów PlayStation 3 dla platformy PC. Celowo użyłem określenia kontrolerów, gdyż prócz standardowych gamepadów DualShock3/SIXAXIS, motionjoy umożliwia również przewodowe (USB) i bezprzewodowe (BT) podpięcie dedykowanego pilota PS3 i rozpoznające ruch PS Move. Nie bez powodu użyłem także zwrotu rozbudowany - możliwości motionjoy nie kończą się na obsłudze wymienionych wyżej urządzeń. Autorzy projektu oddali nam do dyspozycji zatwierdzony przez MS i podpisany cyfrowo (brak problemów z instalacją) sterownik, ze wsparciem starego (directinput) jak i nowego (xinput) interfejsu sterowania, dzięki czemu nie uświadczymy problemów z nowymi grami PC. Najfajniejszą zabawką jest jednak dołączony do sterowników program narzędziowy, w którym nie tylko bezproblemowo sparujemy urządzenia, ale również dostosujemy je do własnych potrzeb: emulacja pada X360, emulacja DS i DS2, mapowanie wszystkich przycisków oraz kontrola dead zone, siły nacisku przycisków, czy czujnika żyroskopowego to tylko niektóre z funkcji, które czynią opisywany projekt najbardziej rozbudowanym sterownikiem kontrolerów gier, co za tym idzie DualShock3 staje moim zdaniem niekwestionowanym królem wśród gamepadów dla platformy PC... no może nie wliczając w to ceny urządzenia, ale to już inna historia :]
Pozostając przy wątku głównym - gorąco zapraszam do Downloadu po najnowszą wersję motionjoy oraz... oczywiście bliższego zapoznania się z tym doskonałym programem.
2BII!2B
ODPOWIEDZ