Project: Insomnia

Piszta co chceta
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sry za delay - miałem urwanie głowy przed wzięciem paru dni wolnego, jednocześnie nie chciałem dłubać wpisu nie kończąc pewnej kwestii, ale o tym za chwilę. Zachowując stosowną kolej rzeczy:

1) dzięki za Frantic, czy to na słuchawkach, czy monitorach kawałek brzmi wyczesanie :]
2) podziękowania ślę również za wypuszczenie zremasterowanej całości z eksportem do flac... pobrałem, przesłuchałem i (szczerze powiedziawszy, ze względu na inne preferencje) ciut męczy po 3-cim okrążeniu, niemniej album zdecydowanie wyląduje na mojej półce... i tu jest małe kuku bo gołe CDki nie mają wjazdu do mojej skromnej biblioteki, toteż...
3) jeszcze nie skończyłem, bo nie mogę zdecydować się na motyw przewodni (3 pomysły poniżej), ale w najbliższej przyszłości pozwolę sobie ubrać płytkę w następujące ciuszki...

Obrazek
mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Przekazuję wszem i wobec, że ten jpg poglądowy puszczam na moją stronę "zespołu" na fejsa. :D

I jak się da to prosiłbym albo lepsiejszej jakości na maila, albo linka do lepsiejszej. Bo back doczytałem tylko, że arranged and performed by me. ;)

Full jakość jak dostanę mogę też dalej udostępnić, ale wtedy już za pozwoleniem. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

I jak się da to prosiłbym albo lepsiejszej jakości na maila
Się da - jak skończę to podeślę, albo podlinkuję do... gotowego do druku pdfa.

Tymczasem zrobiłem wewnętrzne strony okładek (z uwzględnieniem druku w duplexie - czyli wszystko leci na 1 kartce za 1 zamachem) i prototyp okładki:

Obrazek
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Nie powiem, bo mi się podoba... ale że Ci się w ogóle chciało coś takiego robić. ;)

BTW co do nadruku na płytę, to gdzieś na necie dorwałeś szablon na cd czy specjalnym softem jakimś to robiłeś?
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

co do nadruku na płytę, to gdzieś na necie dorwałeś szablon na cd czy specjalnym softem jakimś to robiłeś?
A po co szablon - kółko wielkości 12cm styknie... w zasadzie 116mm z zewnątrz i 43 mm wewnątrz wg. specyfikacji Verbatima.

Podsumowując - robisz kółko o 12cm średnicy, a w środku wycinasz 40 mm prześwit, nie jest to dokładny wymiar, ale za to da Ci margines/spad na ewentualne perturbacje wynikłe podczas przeskakiwania między oprogramowaniem - wiadomo, od zapasu głowa ie boli :]

Tak utworzony szablon (najlepiej wektorowy) nakładasz jako maskę na zrobiony wcześniej obrazkek i wwala - masz ładną graficzkę z podglądem na przyszłe kółeczko. Do zrobienia, w zasadzie, we wszystkim - photoshop, ilustrator, inkscape, gimp.
Nie powiem, bo mi się podoba...
A ja mam mieszane uczucia, z jednej strony (konkretnie z przodu) chciałem osiągnąć kompletnie coś innego, ale z braku laku drukowałem na kartce z bloku technicznego :] i wyszło kompletne zmatowienie, z drugiej zaś (czyli z tyłu) drzewko na takim nośniku wygląda fenomenalnie. Nic, trzeba będzie zakosić z roboty trymer i dwustronny papier foto o wyższej gramaturze i zobaczyć jak na tym wyjdzie wyjdzie.

Swoją drogą, jutro dojadą płyty więc pochwalę się jak wygląda zadrukowany nośnik.
.. ale że Ci się w ogóle chciało coś takiego robić.
Tobie się chce robić muzyczkę, a mnie graficzkę :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Dobrze prawisz... Moje projekty okładek są robione na paincie z darmowych obrazków na google. :P Po czym na zakończony projekt wrzucam efekt blur dwa razy z irfanview, żeby nie było kanciastości. :]

Znalazłem szablony na cd - już okładka i projekt cd nowego projektu porobione. Możesz sobie poczytać co poskrobałem tutaj:
http://www.facebook.com/MuzzyF8

;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Na początek - obiecana płytka, verbatim printable - pełen zadruk 23-118mm, wersja dla druku atramentowego - pakowana w pełni transparentne pudełko, do nabycia w większości siecióek (media, saturn), za ok 3,3zł... i fotka
Obrazek
Znalazłem szablony na cd - już okładka i projekt cd nowego projektu porobione.
A co do tego, to chyba miałbym pomysł na tył i insert... ale najpierw skończę poprzednią okładkę... myślę że tak do końca tygodnia - sry za delay, kiszę się nad zleceniem zewnętrznym ://

a tak na marginesie
Moje projekty okładek są robione na paincie z darmowych obrazków na google.
hehehe, zdajesz sobie sprawę że drukować to najlepiej w 300ppi, przy medium wielkości 12x12cm to daje rozdzielczość pliku 1417x1417px :]
Dodatkowo, jak nie będziesz miał względnie ostrego obrazka, to w druku wyjdzie Ci rozmazana plama :]
Przykład - porównaj sobie napisy na zdjęciu powyżej z tymi widniejącymi na nowym krążku :]

A na drugim marginesie - te napisy są robione, ręcznie czy czcionką? jeśli tym drugim to czy mógłbym prosić, bo nie chce mi się przerysowywać kolejnego tytułu :P
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Napisy są ręcznie... Literki, które były raz używane są kopiowane, żeby były takie same, ale wcześniej robione ręcznie.

A co do rozdziałek co podałeś - u mnie jest nastawienie na internet release. Większej rozdziałki niż 500x500 nie mam zamiaru robić. :P

A jak ktoś by chciał drukować jak Ty, to albo zostawi lo-res, albo jak Ty - się pobawi w remasterowanie po swojemu. ;)

Ale jak chcesz napisy, to mogę czymś takim pomóc:
http://muzzy.f8.fm.interia.pl/Font.bmp
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ale jak chcesz napisy, to mogę czymś takim pomóc:
k, dzięki :]

w zamian mam coś dla Ciebie - powinno ułatwić życie :]
Muzzy_by_motkar.ttf
żeby nie było - nie skończone... jak dorobisz więcej literek to uzupełnię :)
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Podziękował... ja się lubię bawić w kopiowanie i przenoszenie... Czcionka gotowa to za proste hi hi. ;)

Ale Tobie na pewno będzie łatwiej przy obróbce. :D

Ja mam odgórnie w firmie zarządzone, że mam wolne od 24 do 1 stycznia. Pewnie zacznę coś kombinować nad nową muzyką wtedy.

Póki co na razie za dużo na głowie, muza odłożona na później.
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
ODPOWIEDZ