Jakie pliki rozpoznaje epsxe ?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dziwne, bardzo dziwne...

... coś mi się wydaje, że to źródło jednak nie jest takie dobre. Zanim jednak zacznę ponowną krytykę gier z internetu to sprawdź dla mnie kilka rzeczy:
1) Jak wygląda sprawa emulacji BIOSu konsoli > odpal BIOS przez polecenie {Run > BIOS}
2) Jak wygląda kwestia odpalania pełnych gierek na CD (spróbuj coś sobie skombinować do testów - może masz jakieś giery ze starego PSXa, jesli nie poputaj znajomych, założę się że ktoś miał/ma tą konsolę i pożyczy Ci gierkę do testów)
3) trzeci sposób podam Ci w PW - wiesz regulamin i te sprawy :)

Jeśli będą kłopoty przy 3 powyższych próbach to prosze o szczegółowe info:
- testowane tytuły
- sprzęt
- pluginy i ich konfiguracja
- informacje o sterownikach (k. grafiki i ASPI)
- wyciąg z konsoli ePSXe (skopiuj jej zaawartość na forum)
2BII!2B
kamilol
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2003, 22:24

Post autor: kamilol »

Wszystko zawiodlo...

Polecenie Run BIOS dziala. Najpierw pokazuje się pomarańczowe logo, następnie hmm... coś takiego.
Mialem kiedyś PSX'a i nie pozbylem się wszystkich gier, bo można grać w nie na PS2. 5 testowanych tytulów odpalalo się bez zarzutu. Gry z netu ISO i *exe (chyba) również dzialają.

Do następnego kroku zainspirowal mnie Twój PW :) . Wgralem nową wersję emulatora 1.6.0 (poprzednią mialem 1.5.2). Poza tym wgralem jeszcze raz pluginy i biosy (aż 10). Po raz n-ty próbowalem otworzyć plik *nrg przy pomocy Daemon Tools i zadzialo ! :D Akurat wgralem Resident Evil 3 (spakowany rarem, po rozpakowaniu okazalo się, że to *nrg). Milo się rozczarowalem. Kolejny plik *nrg Twisted Metal 4 również dziala. Nie dziala nadal Legend Of Dragon dysk 1, ale to szczegól. Być może mialo na to wplyw brutalne wylączenie kompa podczas pracy Bittorrenta ("dlaczego prąd wypalasz").

Dlaczego teraz dziala ? Ciekawostka: pomimo zaistalowania 2-óch wersji ePSXe na innych dyskach twardych, automatycznie podczas zmiany konfiguracji pluginu jednego emu, zmienia się na taką samą konfigurację w drugim emu. Emulator 1.5.2 wgralem wraz z biosem i pluginami z polskiej strony o jrpg. Być może byla tam nieodpowiednia wersja biosu, lub uszkodzona. Trudno mi do tego dojść, ponieważ automatycznie zostala podana ścieżka dostępu do nowego biosu w starym ePSXe.
Inna wersja: bawilem się w konfigurowanie pluginu graficznego. Co ciekawe, filmiki już mi dzialalaly plynniej. Poprzednio mialem pokaz slajdów. Wrócilem do pluginu polecanego przez Ciebie tj. Pete's DX6 D3D Driver 1.75 i grafika wyświetla się poprawniej (a jednak!). Na poprzednim pluginie kaszanilo się menu w paru grach.

Wlączylem opcję wyświetlania klatek animacji na sekundę. Mialem od 30 do 59. Chociaż zdarzaly się jeszcze większe chrupnięcia. Wydawalo mi się to dziwne i otworzylem Menedżer zadań, Procesy. Kolejna ciekawostka: pomimo zamknięcia Kazaa i rozlączenia, program pracowal nadal zabierając ok. 15% CPU ! Zakończylem proces. Gry pracują mi bardzo plynnie - 55-59 FPS. Nawet filmiki nie zwalniają. :D
Sprawdzanie wszystkiego po kilka razy z róznymi konfiguracjami zajęlo mi ok. 3 godziny, ale warto bylo.

Teraz pozostaje mi tylko wgrywanie kolejnych gier (granie również :wink: ). Gdyby nie Twój PW, nigdy nie wpadlbym na to. Dzięki.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie ma za co dziękować, cieszę się, że byłem w stanie pomóc...

Pamiętaj tylko, że niektóre tytuły (głównie ze stajni Square`a) lepiej radzą sobie ze starą wersją ePSXe. Dla przykładu ChronoCross fruwa elegancko pod epSXe 1.5.2, a na 160 zacina się choćby podczas puszczania elementali.

Życzę miłego grania
/w_m/
2BII!2B
panPOLICIANT
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 23 grudnia 2003, 01:29

Post autor: panPOLICIANT »

winter_mute pisze: oraz obrazy spakowane RARem 2.X uruchomisz za pomocą pluginu Mooby CDR/ISO.
hi
możesz napisać co to za rar ten 2.x???mam plugin moobiego sciągniety z tej strony, spakowałem zwykłym rarem jakies tam iso i kiedy chce je uruchomić wyskakuje mi napis że niemożna wypakować obrazu z pliku rar :roll:
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Rar 2.X to po prostu RAR/WinRAR w wersji od 2.0 w zwyż.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

2.0 wzwyż ... wyłączając z tego wersję 3.0 wzwyż :)
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Mój błąd :D ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
panPOLICIANT
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 23 grudnia 2003, 01:29

Post autor: panPOLICIANT »

No to bez sęsu bo powinno mi działać a nie działa :?
"couldnt extract image from rar file " (Mooby2 cd disk image driver 2.8 -może to jakaś zła wersja?? ) Te rary mogą być chyba na dysku a nie na płycie no nie?
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Mogą być na dysku (nawet jest lepiej jak na nim są ;-)). Spróbuj rozpakować te archiwa, bo może są najnormalniej w świecie skopane....
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
panPOLICIANT
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 23 grudnia 2003, 01:29

Post autor: panPOLICIANT »

nienie iso(a raczej isosy :lol: ) jest jak najbardziej ok
kiedy nie jest zrarowane działa dobrze więc coś tu jest porypane
ODPOWIEDZ