BIOS

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Silent

BIOS

Post autor: Silent »

Mam pytanie co do biosu. Ja mialem kiedys problemy z biosem, musialem sciagnac nowego bo nie wykrywal nowego dysku 80GB, i sie boje ze ten co teraz sciagne moze mi cos namieszac. Czy wystapily wam jakies problemy z komputerem po zainstalowaniu biosu do tego programu ePSXe ??. Bo chce teraz zagrac w Silent hill1 i chce wiedziec. :)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

BIOS'u do ePSXe sie nie instaluje tylko wgrywa do odpowiedniego katalogu i tyle - BIOS sam w sobie nie będzie robił problemów i mu to będzie zwisało czy komp to 386 czy 3GHz :-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

BIOS dla płyty głównej, a BIOS konsoli dla emulatora ePSXe to w zasadzie to samo, a jednak całkiem coś innego :)

Obydwa służą do zarządzania sprzętem, jednakże ten drugi (PSXowy) w żaden sposób nie ingeruje w hardware, który masz w kompie - jego zadaniem jest obsługa procesów emulowanych przez ePSXe (np. bootowanie płyt, obsługa memorek itd...) ... Jego instalacja jak pisał przedmówca ogranicza się jedynie do skopiowania pliku do odpowiedniego folderu - to tak jakbyś skopiował sobie plik tekstowy na dysk twardy. Analogicznie podobnie jak plik txt plik z BIOSem nie może wyżądzić żadnej szkody... więc bez większego zastanowienia możesz zaopatrzyć się w BIOS.
2BII!2B
ODPOWIEDZ