Problem z Memory Card :(

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Sansana
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 grudnia 2003, 18:50

Problem z Memory Card :(

Post autor: Sansana »

Mam problem z zapiswywaniem bloków w grze Xenogears. Otóż, kiedy pierwszy raz odpaliłam tę grę, zapisałam ją, a później wyłączyłam emulator, to jak go znów włączyłam to save'y były. Teraz jednak jak zapisuję grę, niby wszystko jest ok, przed wyłączeniem widzi te zapisane bloki, ale jak włączę i wyłączę emulator to już ich nie ma :( *sniff* Ścieżki do kart są napewno dobre, bo wyświetla mi tylko te savy z pierwszego zapisu gry (to znaczy przed drugim włączeniem emulatora). Xenogears mam na Daemon Tools Manager v.3.41, Emulator 1.52, sys win XP, celeron 1.7... bardzo proszę o pomoc, lub wyjaśnienie, czemu tak się dzieje :(
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Możliwe, że wiem o co chodzi, ale nie jestem pewien, otóz w tekkenie miałem podobny problem, działo się to za sprawą taką, iż mianowicie zrobiły mi się dwa sav`y i emulator czytał z jednego, a nagrywał na drugi, a w efekcie ciągle nagrywałem postęp, a odczytywałem stary save. Więc musisz podjąć następujące kroki (nie jestem pewien, czy zadziała):
-wejść do biosu
-skopiować wszystkie sav`y na drugi kanał dla zabespieczenia
-najpierw spróbować wywalić jeden z pierwszego slota, a później drugi
-najlepiej ten drugi kanał sav`ów wynieść gdzieś z tego folderu(dla pewności, że nie będzie czytał z drugiej karty)
-jeżeli to nie ten pierwszy to spróbować wywalić ten drugi
No niewiem to powiino fungować nie gwarantuja.
papa
Romek
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

A jeżeli powyższe nie pomoże (bo szczerze mówiąc ja takowego problemu nie miałem), lub jeśli ci się po prostu nie będzie chciało bawić to zawsze możesz save'ować do save-state'ów. Są dwa sposoby żeby to zrobić (pewnie oba znasz, ale na wszelki wypadek ja podam ;-)):
pierwszy (dłuższy, głupszy etc.) - wciskasz ESC, klikasz RUN/Save State i wybierasz slocik
drógi (łatwiejszy) - podczas gry klikasz F1 i po sprawie, później za pomocą F2 przechodzidsz pomiędzy slotami, a F3 je ładujesz :D
Miłej gry w Xenogears :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Sansana
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 grudnia 2003, 18:50

Post autor: Sansana »

Romek dzięki, sposób zadziałał :] a co to statów to na śmierć zapomniałam, że epsx je ma (używałam ich głównie na winsnesie... tak... nie trzeba było czekać aż się miejsce, gdzie savować można pojawi :D ). więc big thx dla was obu :]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak cieszy mnie fakt, że do dyskusji włanczają się "nowi" użytownicy forum. Wywnioskować z tego można, że moja nieobecność pozwala im rozwinąć skrzydła...
...Czyżbym powiien ulotnić się z frum na jakiś czas :?:

Gratuluje trafnego rozwiązania panie Romku :)
Oby tak dalej i masz u mnie stołek wśród grupy zarządzającej.
2BII!2B
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Ja się najbardziej cieszę z tego że wreszcie jakaś przedstawicielka płci pięknej tutaj zawitała (niech wam się tu zaraz nie myśli żę jastem taki i owaki >P. Chodzi o to że mało dziewczyn/kobiet interesuje się kompem a co dopiero emulacją).

Pozdrawiam i życzę wysokiej choiny =].
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Powinieneś się cieszyć po trzykroć - jeżeli dobrze liczę (a robie to całkiem nieźle) to już trzecia przedstawicielka płci pięknej zarejestrowana na naszym forum
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Cieszyć to by się można, jeżeli dzieczyn/kobiet była z jedna trzecia a nie trzy ;-) (nie mniej jednak też mnie to cieszy :P)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Sansana
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 grudnia 2003, 18:50

Post autor: Sansana »

cóż, w stereotypie, że dziewczyny się daleko od kompa trzymają, jest trochę prawdy, ale jaki widać są wyjątki :) a emulacją interesuje się dlatego, że nie mam innych platform niż pc, a tekken'a i różnego rodzaju jrpg po prostu przepuścić nie mogę :D
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Cieszę się, że mogłem pomóc, chyba zacznę cześciej tutaj zaglądać, bo widzę, że mi nawet status wzrósł na juniora :D, a do tego co do płci pięknej ... no to ja jestem za 8) !! Nio nic, zawsze do usług ;) miło mi było, że mogłęm coś niecoś pomóc i zapraszam na więcej dyskusji szczególnie miłe panie ;) ;
papa i pozdrówki dla całej Polski

Ps.
Dzięki za uznanie Winter Mute, a stołki to ja lubie, bo nie trzeba stać ;)
Romek
ODPOWIEDZ