pomocy prosze :-) - błąd windowsa i zamknięcie ePSXe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
benyx
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 12:03

pomocy prosze :-) - błąd windowsa i zamknięcie ePSXe

Post autor: benyx »

Mamm taki problem gdy wciscne Esc to mi wychodzi z gry ale naturalnie mozna tam wrócić przez wciśnięcie RUN i tam continue... ale niestety umnie to nie dziala wiesza mi epsxe i mowi ze wystapił bla epsxe.exe i program zostanie zamknięty. czy moze ktoś mi powiedzieć czemu tak sie dzieje i co mam zrobic zeby było dobrze.
Z góry dzięki
BENY
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Jakbyś mógł to podaj konfigurację pluginów i sprzętu, to może coś pomoże w określeniu dlaczego sie tak dzieje. Interesowały by mnie wersja directu x, wersja sterowników karty graficznej, czy masz zainstalowane stery aspi, karta graf., ram, procesor,pluginy jakich używasz w epsxe i wersja epsxe i w jakich grach to się dzieję, bo obecnie nie mam pojęcia, najprzypuszczalniej jest to spowodowane, że gra została źleściągnięta, albo, że płytka jest na tyle zasrysowana, że nie umi wystartować ze środka, tylko z początku, ale to są tylko moje przypuszczenia.
Romek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

.. :)

A ja poproszę ustawienia wtyczki graficznej (przycisk Coppy 2 Clipbo., a później Ctrl+V na forum) + ustawienia pulpitu windows (rozdzielczość, głębia kolorów itd..)
2BII!2B
benyx
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 12:03

Post autor: benyx »

to znaczy zawiesza mi sie na każdej Grze dzieje sie to samo przy zmianianiu Płyty gdy gra jest na dwoch plytkach. a ja sam gram z twardego. probowalem z plytki tez nie chce isc. a kogos innego ta sama gra z tych samych plytek chodzi bez problemu.
Video plugin Pete's DX6 D3D Driver 1.74
mam durona 1,20
256 Ram
pulpit mam ustawiony 1024 x 768 kolor 32 Bity
karta NVIDIA GE FORCE MX 420
WERSJA STEROWNIKA 4.5.2.3 NVIDIA
DirectX90b
MAM epsxe 1,60
BENY
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Miałem kiedyś (dawno temu) podobny problem - powodowały go zwalone stery... ale z noeiutkimi to raczej niemożliwe.

Na początek spróbowałbym zmianę wtyczki na Pete`s OpenGL 1.75 (używam jej kawał czasu i wydaje mi się o wiele lepsza dla kart GF niż DX6D3D, którego używasz).
Po drugie sprawdziłbym czy nie masz ustawionej 16bitowej głębi kolorów we wtyczce graficznej - mogą być kłopoty przy takim przełanczaniu ekranu w pracy pełnoekranowej.
Po tzrecie, jesli dwa powyższe zawiodą spróbuj ustawić rozdziałkę na rozmiar pulpitu czyli 1024x768 i sprawdź czy problem zniknął

Jeśli wszystko zawiedzie zapraszam do dalszej dyskusji.
BTW; nie zawadzi też podać ustawień wtyczki wideo (za pomocą przycisku "Copy 2 Clipboard" w plugsie i Ctrl+V na forum).
2BII!2B
benyx
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 12:03

Post autor: benyx »

dzieki winter_mute juz prawie jestem w domu poszlo mi na video plugins Pete's OpenGL Driver 1.74 ale nie moge dzialaja przyciski na drugiej plycie. bo z pierwszej udaje mi sie wgrac load ale juz druga nie chce Współpracować. narazoe kombinuje sam... ale nic z tego nie wychodzi. A i jeszcze jedno moze wiesz czemu nie ma dzwieku w demkach normalnie w grze jest ale jak jest jakis filmik to jest cisza.
dzieki za to ze w ogole poszlo a co do klawszy mam nadzieje ze kwestja czasu :-)

edit by w_m > byłbym wdzięczny zaa korzystanie z przysisku Edytuj <
c. d...
ok juz jestem w domu juz dalem rade juz mi przyciski dzialaja takze dzieki za pomoc jak by ktos wiedzial cos co z tym dzwiękiem w filmikach w grach byl bym wdzieczny. pozdrawiam wszystkich
BENY
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ustaw obsługę dźwięku tak jak na screenie TUTAJ >

http://www.psemu.pl/modules.php?name=Ar ... =spu_epsxe

Plugin wybierz jaki chcesz.
2BII!2B
benyx
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 12:03

Post autor: benyx »

ok dzieki juz wszytko dziala. widze ze wszytko tu jest tylko trzeba lepiej szukac. dobrze wiedziec na przyszłosc
BENY
ODPOWIEDZ