Parasite Eve 2 - problem:(

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
markiz

Parasite Eve 2 - problem:(

Post autor: markiz »

Witam,
załatwiłem sobie ostatnio Parasite Eve 2(NTSC+PAL selector) świetna gierka grałem w nią jak jeszcze miałem konsolę, aczkolwiek już nie posiadam więc pozostała mi emulacja i wszystko było pięknie gierka chodziła mi na najnowszym ePSXe 1.6.0(Pete's OpenGL, P.E.Op.S CDR 1.4, P.E.Op.S Audio 1.7) bez najmniejszych problemów dzwięk ok, grafa na poziomie żadnych niespodzianek ani problemu ze zmianą płyty, aż nagle zawias. Przeszedłem pierwszą płytę no i na drugiej gdy jest się w tych laboratoriachi przy 2 spotkaniu z elektrycznymi stworkami gdzie po prawej stronie są 2 windy jedna nie działa a drugą trzeba zjechać na dół i w tym momencie gra staje....wielki zonk:(
Próbowałem innych pluginów parametrów -cdnoinc czy -pe2 a nawet innych emulatorów ale zawsze ta winda :evil:
Czy ktoś przeszedł PE2 na jakimś emulatorze???
A możę komuś gra zawiesza się w tym samym momencie???
A może ta wersja PE2 jakaś dziwna???
Bo jak dostałem PE2 to byly tam pliki img cue i ccd to wywalilem cue i ccd i gralem z img. Nieznam sie może to ma znaczenie, możę trzeba ją nagrać Clonem CD i dopiero pojdzie bo jak pisalem pierwsza cd chodzi z img i poczatek 2 az do windy.
Wie ktoś???
PROSZE O POMOC.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Ja tylko powiem, ze swojego PE2 przeszedlem calego. :P

I zeby nie bylo niedomowien - to na ePSXe - tylko nie pamietam, czy juz 1.6.0 czy jeszcze 1.5.2 :roll:
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

elektrycznymi stworkami gdzie po prawej stronie są 2 windy jedna nie działa a drugą trzeba zjechać na dół i w tym momencie gra staje....wielki zonk:(
Spotkałem się z tym problemem, tyle że nie w wersji NTSC tylko PAL... niestety był nie do ominięcia z ePSXe 1.6.0 czy 1.5.X. Podobno zresztą, że na starszych wersjach ePSXe było jeszcze gorzej :( . Tak czy owak próbowałeś juz przejść ten moment na VGS / EmuRayden`ie ?
2BII!2B
alexvonrybka
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2004, 00:16

Post autor: alexvonrybka »

Przechodziłem Parasite Eve 2 na ePSXe 152 i to wielokrotnie (mam tą broń po której końcowa Eve pada po 3 strzałach - fajna :D ).
Ale wracając do tematu zaciachy też miałem:
- przy wyjeździe z garażu
- przy windach
- i jeszcze przy jakim innym filmiku (a raczej po nim)
Radziłem sobie w następujący sposób: przed filmem save state,przejscie na plugin graficzny soft Petego, przechodziłem newralgiczny punkt i wracałem do openGLa. Te zaciachy w moim przypadku nie były takie 100%, raz był zwis i musiałem kombinować a grając drugi raz przeszłem windy i nic się nie stało.
Zalukaj też do helpa ePSXe jest tam specjalny parametr z jaki należy uruchomic grę (ja go nie używałem, znalazłem go po tym jak Parasite Eve 2 przeszłem oa dechy do dechy :D )
wojtek
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:20

Post autor: wojtek »

Siamano,
Gdyby ktoś miał jeszcze z tym problem, to moge powiedzieć, że w moim przypadku nie pomogły ani zmiany wersji epsx, ani emurayden ani zmiany plugunow z openGL na soft itp

Gdy tylko zrobilem format iso za miast mds, gra odrazu ruszyła niezaleznie od tego czy jestna sofcie czy openGLu
Z tym, że mówie o przypadku przy wyjezdzie z garażu.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

zrobilem format iso za miast mds, gra odrazu ruszyła niezaleznie od tego czy jestna sofcie czy openGLu
No cóż, z obrazami nigdy nic nie wiadomo :] W każdym bądź razie dzięki za info - pewnie komuś się przyda.

Pozdrawiam,
2BII!2B
ODPOWIEDZ