odpowiednio ustawione AA i FA

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
meta_ridley
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 20 lutego 2004, 19:57

odpowiednio ustawione AA i FA

Post autor: meta_ridley »

Jestem troche w tym temacie zielony i chciałbym wiedzieć gdzie sie to DOKŁADNIE ustawia. Mam karte graficzną GeF 9700 256.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sorrki, ale co to za karta :?:
Najnowszy GeForce o którym mi wiadomo był oznaczony numerkiem 5950, a o 9700 nie słyszałem. W przeciwieństwie do serii GF, bez problemu można spotkać taką kartę wśród Radeonów :P Tak czy owak, jeśli jesteś posiadaczem karty ze stajni ATI poszukaj ustawień w zakładce/opcji SMOOTHVISION.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Założe się, że mu chodziło o kartę GeForce 5700. Znajdują się te opcje w:
(naciśnij prawym przyciskiem myszy na ekran)Właściwości/Ustawienia/Zaawansowane/GeForce FX5700/Ustawienia wydajności:
- Ustawienia wygładzania obrazu
- Filtr anizotropowy (ten kto wymyślił te słowo powinien mieć język połamany ... pisałem je chyba z 5 minut).
No i tam te dwie rzeczy adznaczasz 'pod kontrolą aplikacji' i sam się już tym bawisz. Ja osobiście radzę nie przesadzać z tym, ponieważ gdy dasz obie dwie rubryki na przysłowiowego maksa to ci ekran zrobi sie wodnity, także zalecam gdzieć 3/4 lub 2/3 mocy. Drugi minus jest mianowicie taki, że pożera to bardzo wydajność karty graficznej, ale przy twojej nie powinieneś zauważyć skoku, ponieważ masz jedną z nowszych na rynku.
Nic życzę więc miłej zabawy, a przede wszystkim miłego napieprzania na emulatorku.

HELLSING RULEZ
Romek
Awatar użytkownika
meta_ridley
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 20 lutego 2004, 19:57

Post autor: meta_ridley »

Dzięki Romek. Mam jeszcze jedno pytanie. Ustawilem grafike według zaleceń z artykułu "grafika full-wypas" i na kompie: Pentium 3.0 GHz,
512 pamięci DDR, karcie GF 5700 256 z ustawieniami AA i FA i mi rwie jak cholera. Dlaczego ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A zainstalowałeś niezbędne sterowniki tj.: nowe detonatory i ASPI :?:
2BII!2B
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Powiem, że jeśli ich nie masz to znajdziesz je na www.nvidia.com, a co do aspi to poszukaj na tej stronie w downloadzie.
Romek
Awatar użytkownika
meta_ridley
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 20 lutego 2004, 19:57

Post autor: meta_ridley »

Nowe sterowniki ściągnąłem, a gre odtwarzam z dysku.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Skoro masz zainstalowane detonatory to nie kwestia hardware`u - bo konfig działa nawet na o wiele słabszych sprzętach niż Twój np. u mojego bracika chodzi bez problemów na C1,2 / 512 RAM / GF3 Ti500, co prawda liczba klatek nie przekracza 100 przy wł FA/AA, ale nie spada też poniżej 50/60... więc na początek powiedz mi:

1) A co to za gra :?:
2) W jakim stanie jest/była płyta :?:
3) Czym zrzsucałeś ISO :?:

BTW; nie przesadzaj też z ustawieniami FA/AA - max wybierz 4x
2BII!2B
Awatar użytkownika
meta_ridley
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 20 lutego 2004, 19:57

Post autor: meta_ridley »

1. Chrono Cross
2. Płyta w stanie dobrym
3. ISO zrzucałem Clone CD

Jeszcze w sprawie tych detonatorów. Ściągnąłem sterowniki ze strony nVidi, ale nie wiem czy były tam juz detonatory, to sie ściąga razem czy osobno ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Add 1) Zerknij do działu Artykuły > konfiguracja - gra wymaga odpowiednich ustawień Framebuffer Textures / Acces przy włączonym FA/AA bo inaczej zapcha Ci pamięć i zwolni. Warto też pomysleć o wł opcji "Direct framebuffer update" z sekcji sgf. Rzuć też okiem na listę kompatybilności - jest kilka niuansów z tym tytułem, np nie chodzi najlepiej na ePSXe 1.6.0

Add 3) Jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś, użyj profilu LibeCrypt dla CloneCD, aby rzadne dane nie zostały pominięte.

Add P.S. Detonatory = sterowniki nVidii.
2BII!2B
ODPOWIEDZ