czarny ekran

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Jarrela
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwietnia 2004, 10:47

czarny ekran

Post autor: Jarrela »

Witam,
drugi dzień siedzę na Waszym forum. Zainstalowałam emulatora, wszystkie pluginy (przynajmniej zalecane w "opisie"), biosa. Konfigurowałam również zgodnie z konfiguracją znajdującą się na tej stronie. No i nic. Pluginy widzi, bios rusza, po włożeniu cd do napędu czarny ekran. Próbowałam z kilkoma grami, więc to chyba nie problem cd. Proszę o pomoc....
sprzęt:
Win98 II
P IV 2400
karta Ge Force 4MX 420 (bodajże 420)
dźwiękowa na płycie
pamięć 256 RAM

Aga
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Witam w imieniu wszystkich nową UŻYTKOWNICZKę PFePSXe.
Najprawdopodobniej masz nieskonfigurowany plugin CDR.
Zakladam, że korzystasz z defaultowego, czyli ePSXe CDR ASPI core 1.5.2.. Musisz zmienić ustawienia sekwencji dysku, z którego ma być odpalana gra.
--------------------------------------------
Przykładowo :
Płyta znajduje się w napędzie X
Odpalasz ePSXe, Config>CDROM>Configure
Następnie Select Drive i wybierasz (przykladowy) napęd X.
--------------------------------------------
Teraz gry powinny się bootować i działać.
Jeśli nadal coś jest nie tak, to zamieść listę plugów, których uzywasz, wraz z ich konfiguracją.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2004, 18:41 przez BzyRes, łącznie zmieniany 2 razy.
Jarrela
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwietnia 2004, 10:47

dziekuje za odpowiedz.

Post autor: Jarrela »

ja również serdecznie witam i nie mniej serdecznie dziekuję za odpowiedź. CD mam skonfigórowane (chyba dobrze;)) Co prawda korzystałam z P.E.Op.S. CDR Driver 1.4, ale widział mi napęd. Co do reszty pluginów podaję poniżej.
Video - Pete's D3D Driver 1.75
konfiguracja identyczna jak tu : http://www.psemu.pl/modules.php?name=Ar ... pu_peted3d
Dźwięk - Eternal SPU Plugin 1.41
konfiguracja identyczna jak tu : http://www.psemu.pl/modules.php?name=Ar ... pu_eternal

Szczerze mówiąc jestem załamana.... znając życie o czymś zapomniałam ale nie mam pojęcia o czym:(

Aga
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Hmm... ;)
Po niemałej zakrapianej imprezie jestem, toteż odpowiedź może być nieco chaotyczna...
Po 1 - zainstaluj jakieś nowsze Detonatory (stery do karty graficznej); tutaj masz link : http://www.nvidia.com/object/win9x_56.64
(U.S. English > Primary Download Site ;))
Po 2 zainstaluj ASPI, gdyż brak porządnych sterów tego typu często powoduje problem, który trapi również Ciebie; link : http://www.psemu.pl/modules.php?name=Do ... tit&lid=53
lub: http://www.psemu.pl/modules.php?name=Do ... tit&lid=77 (nowsza wersja).
Po 3 spróbój zgrać grę do ISO (najlepiej za pomocą Clone CD - poszukaj, jest w downloadzie) - pliki ISO możesz odpalić za pomocą FILE > Run ISO.
Teraz coś powinno pomóc, jeśli nie - będziemy próbować dalej.
P.S. Polecam zmianę plugina graficznego na Pete's OpenGL < będzie bardziej odpowiedni do Twojej karty graficznej.
P.S. 2 Jeśli moje rady okażą się chybione, to skopiuj zawartość tego DOS'owego okienka, które pokazuje się zaraz po odpaleniu gry (musisz mieć włączoną opcję Enable Logs (Run > Enable Logs). Aby skopiować zawartość okienka wciśnij "ZAZNACZ", a następnie "KOPIUJ". Oba przyciski są dostepne z paska menu na górze tegoż okienka.
P.S. 3 Nie załamuj się. Nie takie problemy rozwiązywaliśmy wspólnymi siłami (ale skromnością powiało ;)).
Jarrela
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwietnia 2004, 10:47

Kłaniam się nisko przed geniuszem;)

Post autor: Jarrela »

Witam,.
eeeee masz prawo być nieskromny;) Jesteś po prostu wielki:)))) :** DZIAŁA!!! Wielkie, ale to przeogromne dzięki. Uffff w końcu mogę pograć jak człowiek w FFF.
Teraz to jeśli masz ochotę przygotuj sobie tylko jakieś ostre narzędzie, żeby mnie się pozbyć z tego świata, ponieważ mam jeszcze 2 drobne problemy.
1.Czy mogę coś zrobić, żeby ta czarna ramka pod biosem znikała mi po wczytaniu cd?
2. Niektóre gry wogóle nie reguja na nic, tzn. ani na mysz, ani na klawiaturę:(

Pozdrawiam Aga

Ps. mam nadzieję, ze po tak twórczym nocnym myśleniu poranek był mimo wieczornych "niedogodności" jak najbardziej radosny i bez syndromu dnia wcześniejszego;)
PS1. Oczywiście wysłuchałam mojego nowego GURU i czym prędzej zmieniłam plugin graficzny na Pete's OpenGL - co prawda różnicy nie widzę.... ale to tylko dlatego, że wcześniej mogłam podziwiać jedynie czarne okienko:)))))
PS2. Jeszcze raz tysięczne podziękowania.
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Chyba był już temat o tych "ramkach" i nic w nim nie wydedukowano :/, a co do tego "nie reagowania" to sprubój wcisnąć klawisz F5 (tak to było F5 ?? :D) jak już załaduje się gra :P, prawdopodobnie się mylę ale możesz sprobować :), może znałbym dokładniej proces rozwiązania problemu gdybym go kiedyś doświadczył :D lol (ale dzisiaj coś mnie natchnęło do pisania od rzeczy :])
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ohh... ale mi się komplementami oberwało ;). No nie... bez takich proszę, bo jeszcze popadnę w samozachwyt :D. Co do 1 - mogłabyś nieco przybliżyć problem ? Jakoś nie bardzo kojarzę, o co konkretnie chodzi, a wszelkie "dopowiedzenia" okazałyby się pomocne.
W kwestii sterowania polecam zrobić następujący myk, by ominąć ciagłe wciskanie F5 (tak Bati, to było F5;)): w konfiguracji sterowania (CONFIG > GamePad) przestaw z Digital/Analog na Digital Only. To wszystko na temat tego problemu;) > mam nadzieję, że obędzie się bez kolejnych :].
A teraz czas na 'prywatę' ;)
P.S. 1 Poranek był bardzo przyjemny, choć perspektywa wstawania o 6:00 rano nie należy do zniewalających...
P.S. 2 Cieszę się, że mogłem pomóc, tym bardziej, że po kilkumiesięcznej nieobecności na iNecie zostałem posiadaczem wymarzonej stałki i niesienie pomocy w takiej "formie" jest miłe również dla mnie ;).
Polecamy się na przyszłość.
Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jarrela: Witam gorąco na forum.
Jeśli chodzi o problemy to dołącze się do przedmówcy - mogłabyś opisać dokładniej problem i podać trochę informacji np. jakie gry nie działąją :?:

BzyRes: Kopa lat. Cieszę się, że w końcu masz stałkę - gratuluję. Dostałeś linka do nowej wersji PSePSXe, która jest właśnie testowana :?:
2BII!2B
Jarrela
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwietnia 2004, 10:47

Post autor: Jarrela »

Witam ponownie,
od razu solennie obiecuję, że jak na razie na tym forum piszę po raz ostatni, bo mnie jeszcze zbanujecie ;) No przynajmniej postaram się już nic nie popsuć :) Od razu pragnę podziękować, bo rzeczywiście i to F5 i zmiana w ustawieniach pomogła.
Bati jednym słowem szczęściarz z Ciebie, że nie miałeś dotąd problemów z emulatorem... a może to ja zawsze wszystko napsuję :)
BzyRes moje GURU, co do tego okienka spod biosa, to włącza się ono po uruchomieniu cd. Pojawiają się na nim informacje, że uruchomiono emulatora, biosa, cdrom i takie tam. Najgorsze, ze gdy ją zamykam to zamyka mi również cały emulator. Od biedy teraz to już nawet przeżyję i to czarne okienko chociaż trochę, jakby to powiedzieć narusza mi koncepcję mojego pulpitu ;)

PS1. ja już na szczęście zapomniałam co to znaczy wstawać w środku nocy :)
PS2. Na ten temat też coś wiem... tak się składa, że również od dwóch tyg doczekałam się aż mi przenosą stałe łącze.

PS3. Lepiej się nie polecajcie... bo znając życie ja zaraz coś namieszam :) Od razu odpukałam :)))

Pozdrawiam i baaaaaaaaardzo dziękuję
Aga


Edit:
Witaj Winter_mute,
nie mogłeś 1 sek wcześniej napisać? ))) Zaraz pewnie mnie pogonisz, bo dopiero zdążyłam na tamto odpisać... tak to jest jak się zapomni jak się klawiaturą posługiwać.
Dzięki pomocy osób z tego Forum chyba już mi wszystko działa ( a przynajmniej na razie sprawdzałam na FFF-ach i Crashu ).
Ale serdecznie dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy, no i oczywiście za ciepłe powitanie.

Pozdrawiam Aga
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

A co mi tam - jak wszyscy to wszyscy - witam na Forum. A to czarne okienko wyłączysz odznaczając Enable Logs w Run :-)
BTW. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe, że scaliłem Ci te posty :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ