Czasopisma

Film, książka, prasa... i takie tam.
MoRf
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 04 września 2002, 18:17
Kontakt:

Czasopisma

Post autor: MoRf »

Osobiście z chęcią powróciłbym :) do tematu publicystyki poruszanego w starej wersji forOOm... Pytanie więc brzmi:

Jakie czasopisma związane z grami czytacie :?:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Widzę że jakoś niktomu nie chce się pisać - więc może ja zacznę i jakoś się to poleci
- osobiście, obecnie nie czytam rzadnych czasopism, a to z dwóch powodów. Po piewsze internet - znajduję tu wszystkie interesujące mnie treści, recenzje, newsy itp. itd. Po drugie na polskim rynku od czasu śmierci Św. pamięci Secret Service`u (RIP) nie ma pozycji, która sprostałaby moim oczekiwaniom...
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Czytanie gazet vs. net??? Wg. mnie czytanie gazet, choc korzystając z netu dowiem się szybciej, ale ja wolę czytać pismo drukowane na papierze (niektórzy nawet lektury w kompie czytają:). A co do Secret Service to święta prawda - nie ma teraz takiej gazety (wcześniej byl TS, ale to zupełnie inna bajka). pozostaje mieć nadzieję, że SS niepowstanie z martwych tak jak TS, bo wtedy przestanie być kultowym.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Co do wypiowiedzi "Ja najchętniej czytam Komputer Świat GRY" to napisał to MoRf i brzmiało mniej więcej tak:
Co prawda nie kupuję regularnie prasy o tematyce komputerowej - a w szczególności tej o grach, bo jak większość osób w moim wieku (ale to zabrzmiało żałośnie) nie mam czasu na granie. Schodzę jednak z tematu – otóż jakiś czas temu z kilku mniej lub bardziej ważnych powodów kupiłem czasopismo "Komputer Świat: GRY" , a refleksjami na temat którego podzielę się z zainteresowanymi. Jak każda rzecz owe GRY mają swoje dobre i złe strony – zacznę może od złych, aby te dobre zostawić na deser:

Minusy
1)Czasopismo tylko o grach na PC`ta – żadnego hardware`u, żadnych konsol, żadnych dodatkowych działów/treści. Jedynym tekstem nie opisującym gry była recenzja softu (też na PC) w postaci Encyklopedii Gier.
2)Styl &#8211; wprost dobijały mnie stwierdzenia, gdy autorzy tekstu pisali o sobie w liczbie mnogiej, jako ?GRY? > GROM podoba się to, GRY pochwalają tamto, GRY odniosły wrażenie itd. Rażąca jest również długość zdań przypominające nadawanie wiadomości telegrafem, szczególnie w opisach dotyczących fabuły gry >> Jesteś facetem. Masz miecz. Zabijasz wrogów. Zdobywasz punkty. Przechodzisz plansze. <<
3)Długość tekstów &#8211; z tego co zauważyłem że recenzje gier zajmują średnio jedną stronę co może zdać się dziwne gdyż cały opis zajmuje przeważnie 2 &#8211; 4 stron >> niestety większość gazety to screeny z przyopisami co powoduje że KŚ:GRY podchodzi pod kategorię komiksu.

Plusy:
1)Cena >7,5 zł to naprawdę niewiele za 100stronnicową gazetkę z CD, na którym znajduje się pełna wersja gry
2)W dodatku pełna gra nie jest jakąś kichą
3) Szczególnie przypadł mi do gustu system oceniania gier (Szczegółowe wyniki testu), w który opisywane są wszelkie szczegóły odnośnie danego tytułu (obsługa, grafa, muza, testy na kilku konfiguracjach, instalacja czy kontakt z wydawcą)
4)Całkiem nieźle prezentuje się też szata graficzna tegoż magazynu

PODSUMOWANIE
Choć gazecie KomputerŚwiat:GRY nie brakuje błędów to patrząc z ekonomicznego punktu widzenia (co jest rzeczą jakże istotną w polskich warunkach) jest to doskonały zakup ze względu na pewne walory owego tytułu (gra w pełnej wersji, ładna szata graficzna, szczegółowy system ocen)

Ocena w skali [1-5]
3
2. Czytanie - Inet vs. Druk :arrow: Dla mnie rządzi druk - dobra książka może zapewnić lepszą "rozrywkę" niż nie jedna gra czy film... kto czyta ten wie :roll:

3. Powrót SS > mija się z celem, chodźby powróciłby to nie byłaby ta sama gazeta... moze narobiłaby trochę szumu przez miesiąc czy dwa ale potem wszystko ucichłoby i wspaniały SS czekałaby powolna śmierć w chańbie. A tak przynajmniej umarła jako najlepsza pozycja na rynku w dodatku zgon ten wystąpił w nieokreslonych bliżej okolicznościach - ide do kiosku, gdzie przesiadywała pewna cycata pani, jak co misiąc proszę o mój "ukochany" SS - a tu NIE MA :shock: , kolejny dzień i znów nie ma, kolejny tydzień i ciągle nic. W końcu po miesiącu się poddałem... :( i dotarło do mnie, że już nigdy nie zobaczę czerwonej okładki wspaniałego SecretServis`u :x
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W cytacie(przez siebie stworzonym - to może nie cytat?) celowo pominąłem autora, bo wiedziałem że mało pamiętam i nie chciałem pisać bzdur. W sumie to na jedno wyszło:) Dzięki za sprostowanie.

edit by w_m: Jest taka ciekawa opcja na forOOm i zwie się "edytuj" :) - nie musisz, a raczej nie powinieneś pisać non-siop nowych odpowiedzi (nie proś się o bana) skoro możesz z niej skorzystać... c.d. Twojej wypowiedzi:

Śmierć czasopism o tematyce komputerowej - przykra sprawa. w zasadzie nie mam na myśli Gamblera, IQ czy innych. Te, których naprawdę szkoda to ofkoz "SS" i "TS". SS powstał z rozpadu TS-a i powtórzył sukces "matki" (gdy wchodził SS, TS był jeszcze na rynku). Ze mną było podobnie, różnica tkwiła tylko w sprzedawcy - u mnie nie było cycatej madamme tylko facet, który tak palił fajki, że jego kiosk czuć było za przejściem na drugą stronę ulicy. Szkoda, że słabsi powypierali lepszych. Teraz pozostaje tylko odkuzyć stare numery ww. pism i poczuć wspaniały klimat, który towarzyszył lekturze tychże.
Aż mi się łezka w oku zakręciła;(
P.S. A pamiętasz KGB? , a Supery?...- to były czasy:)
MoRf
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 04 września 2002, 18:17
Kontakt:

Post autor: MoRf »

tnx w_m za przypomnienie starego posta....
Obecnie kupiłem cusik nowego i w gruncie rzeczy jestem zadowolony :)

Jak skończę czytać to po krótce opiszę gazetkę...
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Re: Czasopisma

Post autor: Bati »

lol
MoRf pisze: Jakie czasopisma związane z grami czytacie :?:
winter_mute pisze:Widze że jakoś niktomu nie chce się pisać - to może ja zaczne i jakoś się to poleci (..) nie czytam rzadnych czasopism
:)
A ja powtórze że nieregulanie 8) czytam cd action :wink:
Ps. niestety nie moge odpowiedzieć na post BzyRes'a ponieważ był za długi i nie chciało mi sie czytać :P :) :twisted:
Ps2. Mam nadzieje że status nOObie jest związany tylko i wyłącznie z ilością moich postów :? :?
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Big thx Bati. Na przyszłość będę wiedział, że dla takich jak TY należy pisać krótsze posty, coby sobie zwojów mózgowych nie przegrzali :twisted:
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Ho jejq żartowałem tylko, tym chciałem wyrazić że post nie należy do najkrótszych :) :D I nie miałem jak na niego odpisywać.
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ależ stary ja też żartowałem. :oops: Chyba po to jest to foroom.
ODPOWIEDZ