Problem z dzwiękiem w SPU Eternal

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Allmark
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 02 sierpnia 2004, 09:35

Problem z dzwiękiem w SPU Eternal

Post autor: Allmark »

Zawsze uzywałem tego pluginu do dzwieku i wszystko było O.K. Było bo od czasu kiedy zmieniłem karte dzwiękową ze zintegrowanej na SB Live! to nie mam dzwięku używając tego pluginu. W peops DSound wszystko jest wporządku! Prubowałem przeinstalować Eternala (sciągnołem go jeszcze raz ) ale nic to nie pomogło. Ktoś ma jakiś pomysł??? Albo wie jak zrobić żeby Peops Dsound poprawnie odtwarzał dzwięk w Valkyria Profile (problem z mówionymi dialogami)???
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Ustaw plugin tak jak opisano w dziale {Artykuły > Konfiguracja > Eternal SPU}, konfig działa doskonale na SBLive!.
2. Wykonaj krok 1 pomimo, że masz już tak skonfigurowny plugin. Warto ponownie wprowadzić dane - może nadpisze to rejest i wypełni braki wynikłe ze zmiany hardware.
3. Jesli 1-2 nie pomoże warto pomyśleć o przekonfigurowaniu Eternala w tym celu musisz:
a) wyłaczyć emulator
b) włączyć edytor rejestru {Uruchom > regedit}
c) usunąć klucz Eternal SPU z rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\Vision Thing\PSEmu Pro\SPU\spuEternal
d) wyłaczyć edytor rejestru
e) włączyć emulator
f) skonfigurować ponownie plugin
:!: Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tematyką rejestru systemu windows i nie korzystałeś wcześniej z regedita odradzam dokonywania jakichkolwiek modyfikacji - poprostu wchodzisz, odnajdusjesz i zaznaczasz wspomniany klucz [ikona katalogu w drzewie nawigacyjnym z lewej strony okna] po czym go usuwasz {Delete} i wyłanczasz edytor rejestru (regedit). Wszelkie inne modyfikacje mogą się zakończyć tragicznie - całkowity pad systemu. :!:
2BII!2B
Allmark
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 02 sierpnia 2004, 09:35

Post autor: Allmark »

Niestety Winter_Mute - twoja metoda nie pomogła. Ale i tak poradziłem sobie z tym problemem (chociaż dzwięku w SPU Eternal nadal nie mam :( ) mianowicie w Peops DSound jest taka opcja SPU IRQ - po jej zaznaczeniu dialogi w VP są już odtwarzane normalnie :D . I tak dzięki za pomoc.
Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tematyką rejestru systemu windows i nie korzystałeś wcześniej z regedita odradzam dokonywania jakichkolwiek modyfikacji - poprostu wchodzisz, odnajdusjesz i zaznaczasz wspomniany klucz [ikona katalogu w drzewie nawigacyjnym z lewej strony okna] po czym go usuwasz {Delete} i wyłanczasz edytor rejestru (regedit). Wszelkie inne modyfikacje mogą się zakończyć tragicznie - całkowity pad systemu.
Spoko. Rejestrem bawie się od 11 roku życia, a w emulacji też nie jestem newbie (to był pierwszy problem jaki mi się prztrafił ale i tak sam go sobie rozwiązałem).
ODPOWIEDZ