ePSXe+GT=?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Jacoles
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2004, 20:56

ePSXe+GT=?

Post autor: Jacoles »

Cześć, mam duży problem z ePSXe (150, 151, 152 i 160). Chodzi o to, że emulator wogóle się nie uruchamia, a w oknie MS-DOS wypis kończy się na init core spu...ok i THE END. Mam GT1(PAL?) i GT2(NTSC) "oryginalne inaczej "(nie z netu). Używałem już wszystkich konfiguracji z waszej strony i lipa. Gry odpalałem z cd i iso. Mam najnowsze stery od grafiki i ASPI. Chciałbym napomknąć, że jakieś 2 miechy temu GT2 w miarę chodziło na ePSXe 152, teraz próbuję ustawić wszystko tak jak to wtedy było(dużo już nie pamiętam) i nic. Forum też mi nic nie dało. Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę o wszelkie rady. Aha... jest podobnie z innymi emulatorami psx - żaden się nie chce uruchomić.

Duron 800Mhz
256 ram
Ge-Force 2 mx 400 32 mb
dzwięk zintegrowany


Przed chwilą sciągnąłem save'a do gt2 i moo save i gra nie działa:
bios 7502 loaded
init cdrom...ok
cdrom opea... i nic!!!

POMOCY!!!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ciężka sprawa zważywszy, że gry nie chcą się uruchmić na żadnym emulatorze :( Na ePSXe 1.6.0 / CVGS powinny chodzić bez problemu.

1) Na początek spróbuj zmiany wtyczek. Proponuje wypróbować nastepujące:
Wideo: Pete's OpenGL / Pete's D3D / PeoPS Soft
Muza: ePSXe SPU COre / Eternal SPU / PeoPS DSound
CDR: zalecam granie z ISO zrzuconego za pomocą Clone CD + profil LibeCrypt lub Alkohol 120% (to najlepszy soft do tego celu, inny może sknocić sprawę).
Jeśli chodzi o ustawienia to gry powinny pracować na podstawowych (podanych w dziale {Artykuły > konfiguracje })

2) Upewnij się że opcje:
a) {Config > Game Pad > Multitap} w emu
b) "Enable SPU IRQ hack (need..." w oknie wyboru wtyczki dźwiękowej
są wyłączone

3) Może masz zrąbany BIOS :?: Wypróbuj opcję {File > Run BIOS}. W razie potrzeby zmień plik na SCPH1001 lub zazopatrz się w inną kopię SCPH7502.

4) A jak wygląda sprawa z innymi grami :?:

5) Używałeś może PECa :?:
Przed chwilą sciągnąłem save'a do gt2 i moo save i gra nie działa
Należy wykonać dokładnie te kroki
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Gry&pokaz=sshelp
nie pomijając wciśnięcia klawisz F3 na końcu :oops:

BTW; sprawdź czy nie załapałeś jakiegoś wirusa >
http://skaner.mks.com.pl/skaner.html
2BII!2B
Jacoles
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2004, 20:56

Post autor: Jacoles »

Siema! Dzięki za szybką odpowiedź.

1. Wtyczki nic nie dały {Artykuły > konfiguracje }. Ale teraz mam już CloneCd 5.0.0.0PL i Alkohol 120 i tu jest problem. W Clonie nie mogę odnaleść funkcji LibeCrypt (biorę "odczyt CD i zapis jako plik z obrazem płyty"), a w Alkoholu wogóle nic nie jarzę. Jeżeli możesz to podaj mi jakieś krótkie instrukcje co i jak. Może rzeczywiście chodzi o to, żeby poprawnie zrobić ISO by gra działała.

2. Wyłączone i nic...

3.Bios też się ładuje normalnie.

4. Mam tylko GT1 i GT2 + parę demek, które działają.

5. Co to jest PEC???

6. Co do save od GT2, to zrobiłóem zgodnie z instrukcją i zima, ALE jak płytka GT2 była w czytniku( wg. opisu nie powinna tamj ej być), to save się ODPALIŁ :D (ale tylko w 640 na 480 i nie mogę tego zmienić).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeżeli możesz to podaj mi jakieś krótkie instrukcje co i jak. Może rzeczywiście chodzi o to, żeby poprawnie zrobić ISO by gra działała.
Najszybciej będzie Alkoholem:
1) kliknij kreator odczytu
2) wybierz profil "PlayStation" w lewym dolnym rogu okienka
3) wybierz napęd, w którym umieszczona jest płytka
4) ustaw prędkość odczytu na 16x/8x/4x zależnie od jakości czytnika i stanu płytki (dobry napęd np LiteonCD-RW i niezrysowana płyta -16x, zrysowana płyta - 8x, zrysowane CD na badziewnym napędzie - 4x)
5) Dalej
6) Wybierasz miejsce nazwę i format pliku [ polecam "Plik obrazu CloneCD (*.ccd)" jako to ostatnie ]
7) Start
5. Co to jest PEC???
Narzędzie do oszukiwanania w emulatorach PSXa
ALE jak płytka GT2 była w czytniku( wg. opisu nie powinna tamj ej być), to save się ODPALIŁ
Powiem inaczej będzie czy też nie powinna się odpalić. Ważne by nie było płytki z inną grą / innymi plikami.
2BII!2B
Jacoles
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2004, 20:56

Post autor: Jacoles »

Zrobiłem Iso ...nie działa. Jestem już prawie załamany. Może jest jeszcze inne rozwiązanie, bo próbowałem już wszystkiego (płytki MUSZą być dobre bo kiedyś działały). Robiłem nawet format i "na czysto" włączałem ePSXe i nie chce nawet ruszyć (teraz przy biosie pojawia się "loading ISO Format(BIN/IMG2352) (+subchannel) ok " a kończy się "Spu open..." i czarny ekran. POMOCY :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

aha mam win ME (na XP było to samo)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Sprawdź czy nie ma łatki PPF dla Twojej wersji gry >
http://ngemu.com/psx/misc.php?action=ppf
2) Spróbuj jeszcze uruchomić grę z CD/nowo utworzonego ISO na CVGSie. W tym celu zamountuj obraz w napędzie wirtualnym, choćby tym z programu Alkohol120%.
3) Jeśli nie poskutkuje powyższe udaj się do jakiegoś znajomego z przerobionym PSX/PS2, aby mógł Ci udowodnić, że masz uszkodzone płyty bo pewnie mi nie uwioeżysz jak powiem, że ISO z nieuszkodzonej CD zrzucone za pomocą Alkohola teoretyczie i praktycznie nie ma prawa nie ruszyć na CVGSie.

BTW; fakt, że kiedyś działały nie oznacza, że od tamtego czasu ich stan mół się znacząco pogorszyć :oops: :? , nieprawdaż :?:
2BII!2B
Jacoles
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2004, 20:56

Post autor: Jacoles »

1. Na tej stronie nic nie znalazłem, za to tutaj tak: http://www.megagames.com/psx/psx_patches_g.shtml
Ale nie wiem co z tym zrobić (jeden plik nie działa, drugi chce scieżkę mojego ISO, ale jak mu ją podaję, to mi wyskakuje błąd)

2. Nie wiem czy mam może złą wersję(1.3) czy robię coś źle, ale nie mam w programie dostępnych wszystkich funkcji (np.eject cd, copy ,cut), a jak wkładam płytkę z grą to mi ona wyskakuje po chwili z powrotem :(


3. Tak jak myślałem gry na konsoli smigają aż miło, u mnie nie chcą ruszyć :?:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ad 1. Jesli gra pracuje na przerobionej konsoli to nie ma sensu jej patchować.

Ad 2. Domyślnie CVGS ma wyłączoną obsługę oryginalnych inaczej gier. Aby uruchomić na niej pirata musisz zaopatrzy się w łatkę. Cały ich zestaw znajdziesz w Downloadzie (Zwie się to CVGS Wideo Xp patch... czy coś w tym stylu - poszukaj), podobnie jak nowsza wersję tego emu.

Ad 3. No to bardzo dziwne bo jak sam pisałeś gra nie uruchamia się chociaż:
a) zmieniłeś ePSXe na 1.6.0
b) zmieniłeś BIOSu
c) zmieniłeś pluginy
d) masz zainstalowane wszelkie niezbedne stery
f) maś świeżo zainstalowany system (więc po co go winić)
e) uruchamiałeś grę zarówno z napędu CD/DVD-Rom jak i pliku ISO
a ona nic. milczy, czarny ekran. Sorry, ale mnie pomysły suię juz dawno skończyły :D
BTW; a wyświetliło się cokolwiek ? Np kóryś z ekranów startowych - z logiem developerów :?:
2BII!2B
Jacoles
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2004, 20:56

Post autor: Jacoles »

Chyba jednak dam sobie z tym spokój, ale dzięki za pomoc :P
ODPOWIEDZ