Ustawienie sterowania

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Ustawienie sterowania

Post autor: Mortus »

Mam mały problem. Otóż w pewnej grze niezbędym dla mnie jest wykoanie specjalnego ruchu, który wymaga wciśnięcia na raz trzech knefli, co nie bardzo podoba się mojej klawiaturze (pad niestety odpada). Więc takie pytanie - czy da się zrobić taki myk, żeby poza normalnym ustawieniem klawiszy do gry dodać te trzy zdefiniowane pod jeden knefel? Coś takiego jak możliwość wyboru dwóch przycisków dla każdej fukcji (pierwsze seria przycisków służyłaby do sterowania, podczas gdy w serii drugiej byłby tylko jeden ze zdefiniowaną funkcję tych trzech niezbędnych).

A jeśli się nie da, to czy idzie jakoś pozmieniać ustawienia sterowania podczas gry (bez potrzeby jej opuszczania)? To też by mnie jakoś urządziło ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Więc takie pytanie - czy da się zrobić taki myk, żeby poza normalnym ustawieniem klawiszy do gry dodać te trzy zdefiniowane pod jeden knefel?
Coś takiego, podobnie jak pozostałe tricki mozliwe jest pod Linuxem - dzięki wykorzystaniu zewnętrznych wtyczek odpowiedzialnych zaa strowanie oraz pluginu o dźwiecznej nazwie PadJoy, który umożliwia choćby zdefiniowanie makt, autofire`ów i inych przydatnych dziabągów. Pod Wingrozą w chwili obecnej jakikolwiek ze wspomnianych trików nie jest mozliwy :(
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Pod Wingrozą w chwili obecnej jakikolwiek ze wspomnianych trików nie jest mozliwy
pomidor. No cóz - dzięki za odpowiedź.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ