Co zrobić gdy nie da sie zrobić obrazu z płyty ? (:P)

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Co zrobić gdy nie da sie zrobić obrazu z płyty ? (:P)

Post autor: mazgaj1 »

witam :D dawno mnie tu nie było więc musze szybko nadrobić zaległości a czasu niewiele 8)
tak więc ekhm... :lol:
mam orginalną grę This Is Football 2 (swoją drogą i moim skromnym zdaniem najlepsza z seri :twisted:) lecz jej właściciel (mój kolega :lol:) nie dbał zbytnio o jej stan techniczny co zaowocowało jakżesz pięknymi rysami na długości całej płyty lub mniej :wink: 8) :lol: :D mam wielką chętkę zagrać w nią na emulku więc pomyślałem że jak niechce iść z cidi-romu :) to pewnie pójdzie z obrazu ;) (clone cd image file czy też iso - wszystko jedno ;)) tak więc rozochocony przystąpiłem do zrobienia w Alcoholu 120% (1.9.2.1750) obrazu płyty w formacie Mds. (media descriptor - zastrzeżony format Alcohola ;)) był też do wyboru jeszcze CCD. [clone cd] ale pomyślałem że nie ma to większego znaczenia [czy tez ma :?: oświećcie :D] bo i tak odpalę go w virtualnym dysku 8))
robienie obrazu przebiegało pomyślnie....do pewnego momentu :roll: :evil: cd-rom pewno trafił na grubszą rysę i w ogóle przestał czytać cd-rom (omijania błędnych sektorów jak wiadomo nie mogłem dać ponieważ te pliki ktore sie przez te omijanie nie zgrają mogą by kluczowe przy uruchomieniu gry :roll: [mogą być !!?? są kluczowe !! czarna dziura mnie zasysa :!: :!: :!: ]) i tutaj pojawia się mój problem ;) czy da sie cokolwiek zrobić, [z ISO jeszcze nie próbowałem ale myśle że efekt bedzie ten sam :roll: - bledy i koniec odczytu = czarna dziura] czy instnieje jakis program/sposób/sztuczka COKOLWIEK !!!! żebym mógł odpalić tę gierę z cd-rom/Iso/image innymi słowy - POGRAć SOBIE W NIĄ :!: :?: :!: :?: każdy pomysł/aluzja/sugestia a tym bardziej ROZWIĄZANIE Problemu pod moim jakżesz długim postem :lol: będzie BARDZO BARDZO BARDZO MILE WIDZIANE :wink: (bo ja cały czas nie porzucam nadzieji ze kiedykolwiek zagram sobie na moim kompie w ten [w tamtych czasach ;)] cud techniczny Team Soho 8))
pozdrawiam z poważaniem - mazgaj1 8)

post scriptum - gra również nie chodzi na PSX :roll: to taka aluzja była ;) :lol:
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) IMHO CloneCD ma lepszy algorytm sczytywania płyt aniżeli Alkohol120%, spróbuj wiec zrzucić CD za jego pomocą. Może to potrwać (zrzucenie porysowanej i zniszczonej, wręcz podziurkowanej płyty z Kensey-em zajeło mi ponad 3godziny, dzwięk się przycina, ale gra chodzi :D )
2) Jesli bardzo Ci zalezy to popytaj w okolicznych sklepach komputerowych o pastę diamentową lub inne środki do czyszczenia lub też maskowania rys na płytach CD.
3) Gdzieś widziałem reklamę firmy regenurującej płytki CD, ale podejrzewam, że koszs takie operacji będzie większy niz kupienie nowej kopii gry na Allegro.
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

niestety :evil: :cry: :cry: :cry: zrobiłem obraz płyty przez clonecd przegrało się całe o dziwo :shock: ale cóż odpalam grę na epsxe 1.60 i niestety - idzie intro (:?:) napisy wszystko pięknie - ale po zakonczeniu intra gra po prostu zasysa czarną dziurą :( - po intrze po prostu czarny ekran i nic sie nie dzieje. w pewnym momencie zastanawiałem sie czy to nie podobne objawy do co GT :?: i właśnie to moje pierwsze pytanie
co do drugiego w pewnym momencie clonecd wypisał w logu że "sprawdzanie błędnych sektórów od xxx do xxx" a potem zaraz "nagrywanie błędnych sektorów od xxx do xxx - xxx oznaczają cyferki ;) tak więc czy nie był to podobny objaw co do alcohola 120% - ze on po prostu usunal bledne sektory i lecial dalej dobrymi i dlatego pewne czesci gry sie nie nagraly i jest czarna dziura czy też coś innego :|

bardzo proszę o pomoc :mrgreen:

EDIT => do pewnego momentu próbowałem zapuszczać giere na epsxe 1.6.0 ale dalej istniala czarna dziura :| przed chwilą wypróbowałem epsxe 1.5.2 (te same pluginy i config) <= to samo :|:|:| black hole :cry:
i jeszcze VGS'em ale emu zachowuje sie tak jakby w ogole nie wykrywał płyty (nie dziwie się :lol: jak takie rysy........) jeszcze z nim popróbuję ale wątpię żeby coś się udało...
jeszcze jakieś pomysły :mrgreen: ?
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

kurde no ! :( niech ktoś coś pomoże !!! :( bo ja stoję w miejscu z tym problemem :(
p.s. wiem że post pod postem - sorka.
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Podobno sa problemy z kompatybilnością, ale w chwili obecniej nie mogę za duzo powiedzić na ten temat - podobnież zacina się zarówno na ePSXe jaki na VGSie, chociaz podobno edycja Games.txt umoozliwia rozwiązanie problemu.

Tak czy owak z braku info rada na dziś brzmi: spróbuj odpalić na PSXeven
p.s. wiem że post pod postem - sorka
Usuń, usuń :D
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

KUR*E :P no :(:(:(:( (płacze) w xeven to samo ! identyko ! tak samo zachowuje się każdy emulator :shock: :? :cry: :cry: :cry:
juz chyba nigdy nie zagram w to na kompie..... co mogę zrobić jeszcze ???
p.s. WŁAŚNIE SIę DOWIEDZIAŁEM ŻE GRA CHODZI U KOLEGI NA PSX"IE !!!!!! a to nie moze byc raczej wina mojego cd-roma :] nie ma jeszcze pół roku bo był niedawno używany a też bardzo go nie eksplaotowałem :]
what i supposted to do ??? :?:

edit -> własnie sprawdziłem liste odpalanych przed demo vgs'a gier - jak nie trudno sie domyslic nie ma tam TIF'a 2 :/ .
tak więc chciałbym dodać go do listy tamtejszych gier ale (po raz kolejny to ALE :lol:) co oznaczają te literki i cyferki powiedzmy przy alone in the dark :?: :?: :?:
SLUS_012.01: [1,0,0,0,1,0,1,0,0,1,0,0,0,1024] # Alone In The Dark 4 The New Nightmare Disc 1 USA
bo ja nie mam pojęcia ? co to może znaczyć :/
bo pewnie najpierw trzeba to wpisać żeby emu w ogóle rozpoznało wpis tak ?
jak to zrobić ? pomocy ;) :mrgreen:
p.s. JESZCZE jestem spokojny :lol: :mrgreen:
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
ODPOWIEDZ