Final Fantasy 9 - polskie tlumaczenie & grafika

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
hwao
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 listopada 2004, 22:11

Final Fantasy 9 - polskie tlumaczenie & grafika

Post autor: hwao »

Witam
sciagnelem spolszenie do ff9 (cd1) z tej strony i mam maly problem nie widze polskich znakow tylko krzaczki... moze wiecie jak Mi pomuc...

ePsxe - 1.60 - a reszta ustawien to taka jak pisalo na Waszej stronie (najlepsza dla ff)
sys - WinXp

Pozatym jestem ciekawy cz da sie jakos jeszcze poprawic grafike (szczegulnie te textury 2d map bo one nie wygladaja najlepiej (czasem takie jakby wyciete kwadratowo itp))

Karta graf. gf4

Prosze o pomoc :-)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

sciagnelem spolszenie do ff9 (cd1) z tej strony i mam maly problem nie widze polskich znakow tylko krzaczki... moze wiecie jak Mi pomuc...
1. W jaki sposób spolszczyłeś grę :?: przez obsługę PPFów w emulatorze czy zmodyfikowałeś ISO :?:
2) Byłaby mozliwość byś przesłał mi screena z błędem na maila :?: Odezwij się jutro przez PW to podam Ci maila.
cz da sie jakos jeszcze poprawic grafike (szczegulnie te textury 2d map bo one nie wygladaja najlepiej
tak, poprzez opcję screensmotching we wtyczce wideo lub/i ustawienie FA/AA ("panel sterowania" k. graficzną) na najwyższą z dostępnych wartości. Nie musze chyba mówić, że obydwie opcje wymagaja dobrego sprzętu, ale jako, że nie wspomniałeś o swoim konfigu sprzetowym jednak to napisałem :D

BTW; Polecam grać w FF9 na ePSXe 1.5.2 gdyż najnowsza wersja ma pewne problemy z grami Squarea.
2BII!2B
hwao
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 listopada 2004, 22:11

Post autor: hwao »

http://bts.net.pl/hwao/screen/PSOGL003.jpg
ł moze dziala jako tako ;-) ale Ż nie itp...

Sam gram z obrazu plyty (.bin) a spolszczenie wrzucilem do patches (wg instrukcji - nagrywaniem cd sie nie zabawialem :-) ).

Uzywam epsxa 1.60
Kompa mam dobrego ff9 ciagie mi jak wylacze ograaniczenie klatek kolo 230 fps :-) .

Co do liter nadal nie wiem co zrobic :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeszcze jedno pytanie -
Jesteś pewien w 100% że to wersja U.S. NTSC gry :?:
2BII!2B
hwao
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 listopada 2004, 22:11

Post autor: hwao »

Standartowo wykrywa mi 60 klatek na sekunde (o ile dobrze pamietam to tyle wlasnie maja gry ntsc (a pal 50) ) cd'ka nie mam przy sobie tylko obraz cd wiec nie moge sprawdzic na opakowaniu ... chyba ze da sie to jakos inaczej sprawdzic czy gra jest pal czy ntsc
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1 CD gry w wersji U.S. NTSC ma oznaczenie SLUS_012.51 Zamountuj obraz demonem i sprawdź czy na płycie znajduje się takowy plik.

Ew. możesz sprawdzić czy to błąd emu - załataj CD ppf-o-matic`em, i odpal ISO innym programem (emu) np. VGS/EmuRayden [wymaga uprzedniego zamountyowania obrazu na wirtualu np. DeamonTools] lub PSXeven.
Aha, nie zaapomnij zrobić wcześniej kopii bezpieczeństwa (obrarazu) gry na wypadek gdyby patchowanie poszło nie tak.
2BII!2B
ODPOWIEDZ