Dźwięk...

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
ne0x
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 12:18
Kontakt:

Dźwięk...

Post autor: ne0x »

Witam, szukałem pomocy w innych temamtach i postach ale nie znalazłem odpowiedzi 'może coś pominąłem" . Mam problem z dzwiękiem. Mam plugin Eternal SPU Plugin 1.41 skonfigurowany tak jak jest zalecane... Gdy właczam gre muzyka mi sie tnie... ale efekty są ok. Gdy wyłacze opcje XA sound... nie ma muzyki ale są efekty i wszystko jest ok. Co zrobić abym mógł się cieszyć efektami jak i zarówno muzyką? Gram w Tekkena 3. Mój sprzęt to:
Procek 1.8
Ram: 256
Graf:GF 64 Mx/400
Dzwięk: C-Media Ac97 Audio Device " karta kompatybilna z płytą głowną.." ale myśle, że to nie wpływa na emulacje bo sprzęt jest dobry... Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Spróbuj progresywnie zwiększać bufor w konfigu Eternal'a (Buffer Size), aż do otrzymania porządanego efektu.
zwięk: C-Media Ac97 Audio Device " karta kompatybilna z płytą głowną.." ale myśle, że to nie wpływa na emulacje bo sprzęt jest dobry... Proszę o pomoc
A ja myślę, że jednak wpływa. Choć sam 'syf' zwany zintegrowaną kartą dźwiękową jest w porządku, to niekiedy drivery do tego syfu potrafią solidnie namieszać i trzeba dobrać najbardziej optymalne. Osobiście miałem problem z dźwiękiem - na AC97 cała fonia była jednym wielkim szumem wzbogaconym zimną paletą nieprzyjemnych trzasków, zaś po zainstalowaniu sterowników 'od producenta' płyty głownej problemy zniknęły.
ne0x
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 12:18
Kontakt:

Post autor: ne0x »

Spoko, zaraz to zrobie... Co do Karty, mam orginalne sterowniki od producenta płyty głównej, ale nie są to najnowsze stery jeżeli będe mieć nadal problemy zrobie aktualizacje ich... Dzięki za pomoc:-)

Podwyższałem buffer od 16 do 160 co 5... Nic jednak to niedało, spróbuje zaraz ściągnąć nowsze sterowniki do dzwięku:-) A czy zmiana pluginu mogła by pomóc? Dawniej na wcześniejszych wersjach epsXe nie mniałem takich problemów...

Mam wszystkie najnowsze drivery do karty jak i zarówno ASPI... itak jest to samo:/ nie wiem już co mam robić, chyba będe zmuszony grać bez muzyki:D:/
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2005, 15:48 przez ne0x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

A czy zmiana pluginu mogła by pomóc?
Możesz pokombinować z innymi, ale zapewniam, że Eternal SPU jest na tyle dobry, iż powinien sobie poradzić wzorowo ze znakomitą większością tytułów; jedyne wymaganie - porządnie skonfigurowany emulator i OS.

Tak całkiem przy okazji proponuję zainstalować najnowsze drivery do karty graficznej oraz sterowniki ASPI - te pierwsze pobierzesz ze strony producenta, a drugie z naszego serwisu.

BTW. mała prośba - nie pisz swoich wiadomości jednej pod drugą, tylko używaj opcji "zmień".
ODPOWIEDZ