emulator Nintendo 64

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Kilka przydatnych adresow:

Emulation64 - absolutna podstawa, jesli chodzi o emulacje N64. Najswiezsze newsy, potezna baza linkow i ogromny download. Dalsza rekomendacja jest zbedna :].

N64 emulation Support Centre - kolejny serwis. Szkoda ze nie jest juz aktualizowany, bo zawiera w sobie ciekawe arty, jakze pomocny slowniczek i niezastapiony Download z niezbednym stuffem [glownie starsze emulatory, masa pluginow i narzedzi]. Polecam.

Emu#dreams - a jakze! Nie moglo zabraknac swietnego, rodzimego serwisu. Dzial {Emulatory > Nintendo 64} zawiera wiele przydatnych rzeczy - emulatory, pluginy i rozmaite narzedzia. Dodatkowo masa rozwiazanych problemow i rozwianych watpliowsci na forum E#d.

zackensack's Glide wrapper - bardzo przydatna rzecz. Program emulujacy VooDoo. Niezbedny, jesli zechcemy uzyc jednego z [trzech] najlepszych pluginow w emulacji N64 - Glide64.

Oto najwazniejsze linki. Z powyzszych zrodel mozecie wylapac praktycznie wszystko - pliki, manuale, arty i odnosniki do stron domowych poszczegolnych narzedzi - niemal wszystko, co do szczescia potrzebne jest zaladowane na poklad serwisu Emulation64 :].

Enjoy!

*EDIT
Ten wyraz [nie] małe - to "nie" powinno być bez tego nawiasu
Na dzien dzisiejszy widze AZ 3 osoby zainteresowane tematem :]. Ale biorac pod uwage liczbe aktywnie postujacych uzytkownikow, masz calkowita racje. Zainteresowanie jest niemale ;].
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Probuj pod Rice Video v6.x.x. lub Glide64.
I niestety pod obydwoma na swój sposób gra sie tnie. W rice co pare sekund (chyba 2 lub 3) taki zaciach.... dziwne.... a przy Glide64 to już wogóle... niewiem czemu ale emulacja zwalnia diametralnie gdy chce zaserwować piłke (wiem wiem... komp nie chce przegrać :) ale stosować takie chwyty.... :)). Chyba se jeszcze jednak poczekam na MarioTennis ;) i tyle.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

I niestety pod obydwoma na swój sposób gra sie tnie. W rice co pare sekund (chyba 2 lub 3) taki zaciac
Wyłącz muze - gra poleci jak meserszmit :D
IMHO Project64 jest bezkonkurencyjny.
Jest niezły, ale IMHO 1964 również jest kawałkiem wspamniałego software'u - kompatybilnością dorównuje PJ64, a pod względem szybkości bije go na głowę. Poza tym ma więcej opcji do zabawy.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

IMHO Project64 jest bezkonkurencyjny.

Jest niezły, ale IMHO 1964 również jest kawałkiem wspamniałego software'u - kompatybilnością dorównuje PJ64, a pod względem szybkości bije go na głowę. Poza tym ma więcej opcji do zabawy.
Moze i dorownywal, ale ostatnio mielismy release PJ64 v. 1.6, ktory kompatybilnoscia bije na glowe wszystkie pozostale emulatory razem wziete.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

powiem szczerze, że co prawda pobrałem najnowszy PJ64 ale nie miałem jeszcze okazji go wypróbować :oops:
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W takim razie czestuje zakaska przed daniem glownym :].
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

powiem szczerze, że co prawda pobrałem najnowszy PJ64 ale nie miałem jeszcze okazji go wypróbować
Żałój, jest niezły ;)
Mam pytanie, czy mógłbym umieścić moją autorską recenzje gry SSB na forum?
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdziłem, rzeczywiście wersja wypasiona, ruszyło sporo gier, które wcześniej nie chodziły, a większość bugów została rozwiązana... boli mnie tylko, że StarFox (gra przemocna przeszedłem z 50 razy i wciąż do niej wracam) ciągle się przycina przy przelocie między planetami :(
Mam pytanie, czy mógłbym umieścić moją autorską recenzje gry SSB na forum?
A czemu by nie. Chciałbym tylko zaznaczyć iż ze względu na fakt iż serwis zajmuje się emulacją PSX/PS2 Twój tekst niestety nie trafi na łamy działu {Gry > Recenzje}.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Chcialbym poinformowac o pewnym pomocnym manualu, ktory z cala pewnoscia ulatwi zycie osobom, majacym problemy z konfguracja i uruchamianiem Project64 - powszechnie uznawanego za najlepszy emulator Nintendo 64 dla PC.

Otoz mily czlowiek imieniem Gent stworzyl interaktywny tutorial zgodny z ostatnia wersja emulatora [1.6]. Bardzo pozyteczna rzecz i niezwykle latwa w obsludze. Przekonajcie sie sami - Project64 1.6 Tutorial.

Info o projekcie wyciagniete ze skarbnicy serwisu EmuFanatics, dzieki uprzejmosci niejakiego PsyMan'a.
adisssS
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 21:15

Post autor: adisssS »

Dostałem od brata Project64 1.6 i gry mi się tną razem z głosem, tną że w sensie że powoli chodzą albo inaczej mówiąc muli mi się;/ są jakieś emulatory na n64 które się nie tną?? albo co zrobić żeby ten emulator nie tną się...
ODPOWIEDZ