Postacie w grach 3D

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
wergorek
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:45

Postacie w grach 3D

Post autor: wergorek »

Długo zastanawiałem się nad tym problemem, głównie dlatego że nie wiem jak to opisać słowami. Rzecz dotyczy tylko postaci 3D gdy się nie poruszają. W trakcie ruchu albo to nie występuje albo nie jest tak widoczne. Spróbuję to opisać w miarę jasno. Proszę sobie wyobrazić np. scenę z Vagrant Story, początek gry, postać stoi w miejscu nieruchomo, ale reka robi się grubsza poczym staje się normalna, zmniejsza się głowa, czasem to wygląda jakby po postaci wędrowały polygony lub się na chwilę jeden z nich powiększał/zmniejszał. Te anomalie graficzne nie występują w GT 1-2 i FF7, nie dotyczą innych elementów 3D. Używam Pete's OpenGL Driver 1.75 (wszelkie dostępne ustawienia), GF 4 Ti 64MB, Detonatory 53.04.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Masz pewność, że wersja gry, którą posiadasz nie jest, prostacko mówiąc, zwalona? Boże warto byłoby sprawdzić, czy ów problem wystepuje na innych emulatorach... Nie zaszkodzi też zrzucić grę do ISO, co by zanegować ewentualne przeszkody wynikające z używania mocno porysowanej płyty.
Skopiuj konfigurację Pete's OpenGL; może jednak problem tkwi w nieprawidłowych ustawieniach...
Nie zaszkodziłoby także jakbyś udokumentował wystepujące anomalie graficzne jakimś screenem, obrazującym ich istotę.

*EDIT
Zainstalowałeś odpowiedniego DirectX'a?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jako, że BR dość treściwe wyczerpał temat pozwolę sobie na mały Off-Topic >

Podaj nazwę tego specyfiku po zarzyciu, którego zmieniają się proporcje ludzkiego ciała. Jutro mam spotkanie z kobietą i przydałoby się, żeby niektóre elementy (.)(.) jej wyposarzenia uległy powiększeniu, a inne zmniejszeniu |)) :lol:

Tak, wiem JESTEM OKROPNY - sesja tak na mnie działa :P
2BII!2B
wergorek
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:45

Post autor: wergorek »

To nie jest kwestia sterowników, DirectX czy skopanej wersji. Na około 20 tytułów przekłamania występują w 17 grach niezależnie od ustawień wtyczek. Generalnie to nie przeszkadza, ale trudno znieść ze spokojem sytuację kiedy to w cutscenkach np. w Resident Evil 3 pojawia się Nemesis i zamiast straszyć rozbawia mnie do łez bo coś mu się dzieje z bicepsem.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1) Podobne problemy wystepują również w grach na PC, czy tyczą się jedynie tytułów emulowanych na ePSXe?
2) Nie podkręcałeś przypadkiem karty graficznej?
Podaj nazwę tego specyfiku po zarzyciu, którego zmieniają się proporcje ludzkiego ciała. Jutro mam spotkanie z kobietą i przydałoby się, żeby niektóre elementy (.)(.) jej wyposarzenia uległy powiększeniu, a inne zmniejszeniu |))
Polecam któryś ze stymulantów (sprawią, że staniesz się tolerancyjny wobec niedoskonałych cz. ciała), badź jakiegoś dobrego kwacha opartego na LSD, bądź LSV (umożliwią uzyskanie zadowalających złudzeń optycznych) ;P.
Tak, wiem JESTEM OKROPNY - sesja tak na mnie działa
Czy życzyłem już powodzenia? ;]
Awatar użytkownika
Maximus
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 19:45

Post autor: Maximus »

hm co do postaci ja mam nieco inny problem mianowicie tlo filmiki sa graficznie normalnie jak w psx nie wspomne o tym ze nieco obraz mi plywa i cos tego szkopulu nie moge sie pozbyc lecz nie o tym mowa co postaci sa one nie ze nie wyrazne lecz pokryte malutenkimi pikselkami hm dokladniej piszac jakby obramowanie mojej postaci jest w pikselkach tak to wygladaj znosne lecz ff tak uwielbiam ze nie zwracam na to zbytniej uwagi podobnie z tym plywajacym obrazem ktorego na samym pozcatku nie widzialem nie wiem czy bylem tajk podekscytowany iz na samym poczatku nie zauwazylem czy po prostu potem cos uleglo zmianie moze cos wlaczylem wylaczylem i powstalo to cos :mrgreen: :D


(hm musze zmienic tego avatara denerwuje mnie ta krowa )
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

co postaci sa one nie ze nie wyrazne lecz pokryte malutenkimi pikselkami hm dokladniej piszac jakby obramowanie mojej postaci jest w pikselkach tak to wygladaj znosne
Dwie rady:

- zmień rozdzielczość na wyższą
- włącz AntiAliasing we właściwościach karty graficznej (ew. Smoothing w pluginie graficznym)
andre
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwietnia 2005, 17:51

Post autor: andre »

Mam ten sam problem... rzeczywiście trudno to opisać. W Final Fantasy 9, Chrono Crossie i wielu innych grach postacie tak jakby "rozpływają" się. Np jeżeli postać stoi i nie powinna nic robić, jej własy chodzą góra-dół, ręce pogrubiają się i pochudzają :| :lol: <- usta chodzą jej jak w tej buźce :) Słyszałem że to ma jukiś związek z bufferowaniem x i y przez pleya czy coś... w kazdym razie mam ten problem w prawie każdej grze na każdym emulatorze... Czy u was na emulatorze postaci np. w ff9 wyglądaja tak jak w grach na peceta? (Na pececie nie mam takich problemów) Czy wszystko wygląda idealnie? I może wiecie co z tym problemem zrobić?? :(
"Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić..."
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czy u was na emulatorze postaci np. w ff9 wyglądaja tak jak w grach na peceta? (Na pececie nie mam takich problemów) Czy wszystko wygląda idealnie?
Może nie idealnie bo jak tu porównywać FF9 sprzed kilku dobrych lat i choćby takiego Domma :?: Tak czy siak efekt rozpływania się o którym piszesz u mnie nie występuje.
2BII!2B
ODPOWIEDZ