PCSX Reloaded

PCSXR logo, image at PSEmu.pl - recent news, latest files and more PS1 Emulation, emulacja, wiadomości, emulatory, gry homebrew.

OPIS

PCSX-Reloaded lub PCSXR to emulator wywodzący się z aplikacji PCSX i będący rozwinięciem programu PCSX-df w wersji 1.9, który umożliwia uruchamianie gier z PlayStation pod systemami z rodziny Windows oraz Linux oraz macOS.

Do emulacji bazowych komponentów konsoli program wykorzystuje zintegrowany BIOS niskiego poziomu oraz biblioteki współdzielone, zwane potocznie wtyczki lub z ang. pluginy, które umożliwiają zwiększenie możliwości emulowanego systemu o funkcjonalność niedostępną na konsoli oraz pozwalają dostosować działanie aplikacji do indywidualnych potrzeb użytkownika.

PCSXR w wersji PGXP wprowadza niedostępne w innych emulatorach opcje podkręcenia zegarów konsoli, korekcję perspektywy tekstur i ograniczanie redukcji poligonów, znacząco eliminując mankamenty wynikające z ograniczeń konsoli.

Biorąc pod uwagę powyższe, emulator zdobył znaczące grono zwolenników, nierzadko wskazujących aplikację jako najbardziej zaawansowany i kompatybilny emulator pierwszego PlayStation.

Kombinacja przytoczonych zalet z dystrybucją kodu w ramach otwartego oprogramowania owocuje z kolei mnogością portów i systemów na jakich emulator się pojawił – począwszy od urządzeń opatach na architekturze ARM, poprzez konsole takie jak Gamecube, Wii, 3DS, PlayStation3, PlayStation4, a skończywszy na oficjalnej reedycji szaraczka z 2018 r. tj. PlayStation Classic.

GALERIA

INFO

Status projektu:wstrzymany
Licencja:open source, GNU GPL
Systemy:Linux, macOS, Windows, inne
Pierwsze wydanie:2009 r.
Ostatnie wydanie:stabilne – sierpień 2013 r.
DevBuild – kwiecień 2020 r.
tabela: informacje dot. emulatora

POWIĄZANE TREŚCI

Niusy:

Artykuły:

Pliki:

Linki: