AdriPSX beta 20120824

Choć ubiegłotygodniowe prognozy synoptyczne nie należały do optymistycznych, mam cichą nadzieję, że przerwa świąteczna minęła Wam w spokojniej i co ważniejsze pogodnej atmosferze, a kilka ostatnich dni pozwoliło nabrać sił na najbliższy tydzień. Wszak jaka jest aura, każdy za oknem widzi – u mnie dla przykładu, całkiem ciepło, tylko leje i pada, pada i leje, ehhh depresji dostać można. Całe szczęście, w tym roku mamy dostępny doskonały lek na pesymistyczną pogodę i jesienną nudę w postaci psx-owej emu-sceny, na której nie tyle zaczęło się coś dziać, a wręcz rzec można, pięknie rozkwita. Doskonałym przykładem obrazującym niniejszą sytuację, jest emulator AdriPSX, który powrócił niczym niedźwiedź, wybudzający się z zimowego letargu.

Nie jest to może majestatyczny powrót, bo opublikowanej przy jego okazji, wersji beta emulatora do ideału, tudzież czołówki analogicznych programów niestety sporo brakuje, ale: zwiększona kompatybilność i poprawiona emulacja procesora GTE, napisany od podstaw dynamiczny rekompilator z mocno zoptymalizowaną obsługą liczników RTC i funkcji czasowych, uproszczona do minimum obsługa aplikacji poprzez wyeliminowanie wszystkiego poza zintegrowanymi wtyczkami GPU, SPU i CDR oraz dosłownie kilkoma opcjami, kompilacja w aktualnym środowisku, zmniejszenie rozmiaru oraz wyeliminowanie problemów z obsługą programu pod Windows7… to co najmniej zadowalająca lista zmian.

Nie pozostaje więc nic innego, jak pogratulować autorowi udanego powrotu, jednocześnie życząc dalszych sukcesów widocznych w kolejnych odsłonach emulatora. Was z kolei, zaprosić na łamy strony domowej projektu, oraz naszego Downloadu po najnowszą odsłonę emulatora.