CVGS Video Patch XP 1.4 by Aldo V.

Pojawiła się nowa wersja aplikacji dedykowanej jednemu z najpopularniejszych emulatorów szaraka, jakim jest Connectix Virtual Game Station (CVGS). Cóż stanowi CVGS Video Patch? Jest to nic innego, jak niezwykle przydatna i łatwa w obsłudze kompilacja rozmaitych łatek, wzbogacająca emulator o nowe funkcje, tj. możliwość uruchamiania backup’ów / obrazów, gier, których emulacja przysparza problemów oraz samego CVGSa, pracującego bezproblemowo pod Win 9x i jednocześnie nieuruchamialnego w przypadku systemów Win 2000 / XP (a uruchamialnego pod warunkiem zaimplementowania odpowiedniego patcha, rzecz jasna), etc.

Aldo Vargas, autor programu, przy okazji odsłony opatrzonej numerkiem 1.4, wspomina o dwóch usprawnieniach:

  • opcja pozwalająca na uruchomienie emulatora w rozdzielczości 1200×800, co z pewnością ucieszy posiadaczy nowych (czyt. niestarych) laptopów
  • priorytet procesu został wzbogacony o dwa nowe tryby działania – powyżej / poniżej normalnego


Wszystkich zwolenników CVGSa zachęcam do pobrania CVGS Video Patch XP 1.4, który z całą pewnością nada nowego oblicza wysłużonemu CVGSowi w wersji podstawowej.

Podziękowania dla Aldo – za to, że nie rezygnuje z sukcesywnego usprawniania własnych projektów, oraz dla daNIL’a, SaPu, Keith’a, Psytek’a, DexDave’a, Morlac’a i SunTzu7 – za napisanie łatek, użytych w niniejszej kompilacji.