MemcardRex v1.6

Czy zaliczasz się do miłośników gier z serii Spyro lub/i Metal Gear Solid? Jesteś szczęśliwym posiadaczem DexDrive-a? Nie? Nic nie szkodzi. By niniejszą wiadomość uznać za watą uwagi, wystarczy, że w pakiet Twoich zainteresowań wchodzi emulacja pierwszego PlayStation.
Z myślą o fanach tego właśnie systemu, ukazała się nowa odsłona programu MemcardRex, który w wersji 1.6 wnosi następującą listę zmian:

  • Operacjom przenoszenia zapisów z i do pamięci podręcznej, przypisano znane wszystkim skróty klawiaturowe Ctrl+C / Ctrl+V.
  • Dodano wsparcie dla kart pamięci *.VM1 oraz urządzenia DexDrive.
  • Wprowadzono możliwość zmiany rozmiaru (32/48px) ikony wyświetlanej we właściwościach save-a.
  • Zaimplementowano prosty system wtyczek rozszerzający możliwości programu.
  • Przeniesiono do powyższego oraz rozbudowano (v0.3) edytor save-ów dla gry Spyro.
  • Dodano również wtyczkę (v0.1) odpowiedzialną za edycję save-ów w grze Metal Gear Solid.
  • Wprowadzono szereg usprawnień do interfejsu, z zamysłem uczynienia go bardziej przyjaznym dla użytkowników.
  • Od niniejszej wersji program zapisuje własne ustawienia w pliku XML.
Ufff, tyle w teorii. Przekładając powyższe na zrozumiały język – wraz z pojawieniem się opisywanej wersji, MemcardRex stał się zgrabną aplikacją, niezwykle przydatną przy: przenoszenie memorek pomiędzy konsolą i emulatorami (za pośrednictwem DexDrive), jak również poszczególnymi emulatorami (obsługa 11 formatów zapisu), porządkowaniu kolekcji save-ów (przenoszenie poszczególnych pozycji pomiędzy różnymi kartami) oraz zaawansowanej edycji danych (zmiana ikony, regionu, nazwy) w tym dedykowanej edycji stanów dla gier Spyro oraz Metal Gear Solid.


Dzięki temu – w moim skromnym mniemaniu – jest programem, który konieczne powinien znaleźć się na dysku, każdej osoby zajmującej się emulacją szaraka. W związku z tym zapraszam do Downloadu, na stronę domową projektu oraz do dzielenia się spostrzeżeniami na temat tytułowego narzędzia w formie komentarzy do niusa.