Pete’s OpenGL2 PSX GPU V 2.8 [Windows]

Pete Bernert jest jedną z tych osob, które nigdy nie nawalają. Autor i współautor wielu pluginow, supportowanych przez emulatory PSXa, zrobił wspaniały, noworoczny prezent wszystkim entuzjastom emulacji PlayStation na PC. Nie od dziś wiadomo, że Pete zasłynął głównie jako twórca znakomitych graficznych wtyczek. Dzis mam wielką przyjemność poinformować, iż światło dzienne ujrzał plugin, dzięki któremu możemy zmienić grafikę emulowanych gier nie do poznania. Mowa o Pete’s OpenGL2 PSX GPU V 2.8.

Przypominam, że plug dedykowany jest właścicielom mocnych kart graficznych, posiadających obsługę OpenGL2. Rekomendowana przez Pete’a ilosc VRAMu, to 256MB, ale testować można z powodzeniem na kartach od 64MB wzwyż. Wtyczka przeznaczona dla użytkowników Windows’a. Kompatybilna z większością emulatorów PSXa oraz ZiNC’em.

Najważniejsze, wymienione przez Pete’a zmiany, to:

  • new stretching modes
  • ultra high internal Y resolution
  • OGL2InvSize shader param
  • framebuffer objects support

Po kompletniejsze info wraz z objaśnieniami odsyłam bezpośrednio do obszernej dokumentacji wtyczki. Nie muszę chyba specjalnie zachęcać do ściągania i testowania. Każdy, kto miał do czynienia ze stuffem by Pete, wie, czego sie spodziewać.

Pete’s OpenGL2 PSX GPU V 2.8 można pobrać STĄD. Mile widziane wszelkie komentarze odnośnie funkcjonowania pluga. Pete’owi należą się podziękowania i wyrazy uznania. Nic tak nie cieszy w kończącym się roku, jak przeświadczenie, że ktoś się jeszcze stara postawić emulację PSXa na nogi. :]