The King is dead. Long live the King!

Gdyby nie fakt, że jest już po Prima aprilis, nie uwierzyłbym. Od 5 sierpnia 2003 r., kiedy to wypuszczono ostatnią – 1.6.0 – wersję ePSXe, nie było choćby wzmianki o kontynuowaniu prac nad emulatorem. Wydawało się, że projekt skonał wraz z zapałem twórców. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego, bowiem najbardziej oficjalne źródło jakie tylko może być informuje, iż od jakiegoś czasu ePSXe Team przygotowuje nową edycję ePSXe!

Kliknij w obrazek, by ujrzeć kolaż w pełnej okazałości.

Co więcej, panowie deklarują, że program przechodzi obecnie końcową fazę testów i niedługo możemy spodziewać się release’u nowej wersji. Na grę wstępna, autorzy zaproponowali obrazkowe zestawienie gier, które powinny poprawnie pracować na nadchodzącej wersji ePSXe. Zwróćcie uwagę na lewy-górny róg, tam jest Vib Ribbon!

Nie ma, jak dobra nowina. A ta, która wypłynęła od twórców najpopularniejszego emulatora PlayStation, jest czymś więcej niż tylko zadośćuczynieniem za 4 lata milczenia. Na zakończenie pozwolę sobie przytoczyć samego siebie wprost z dzisiejszego newsa dot. Xebry: (…)w temacie emulacji PlayStation jest jeszcze trochę do zrobienia. Bardzo mi miło, że mogłem wykrakać te słowa w tak odpowiednim momencie. :]