PEC cheaty

Cóż zrobić gdy gra, którą męczycie od miesiąca w końcu okazała się zbyt trudna? Co zrobić, gdy zaciąłeś się w pewnym miejscu i nie możesz ruszyć dalej? Jak bez wysiłku doładować współczynniki bohaterom naszej ulubionej gry?

Odpowiedź na te pytania jest prosta – wystarczy skorzystać z cheat`ów. Jednakże czy jest to tak oczywiste i proste? Niestety nie. W przeciwieństwie do PC-towych gier, w większości wydanych na PSX`a aby skorzystać z ułatwień należy skorzystać z tzw. GameShark`a. Nie będę się zagłębiał w temat gdyż na emulatorze zabawa z kodami jest o niebo ulepszona. Ale po kolei .

Jak niektórzy z Was zauważyli w ePSXe dostępne jest menu cheatów {Cheat>Edit Cheat codes} jednakże powstało ono w pierwszych wersjach emulatora i przeważnie dla celu ominięcia pewnych zabezpieczeń i utrudnień w grach tj.: BoF4, NBA, RE itd… Co gorsza korzystanie z niego jest oporne, całkowicie nieintuicyjne, a w większości wręcz niemożliwe! Co wiec należy zrobić, aby oszukiwać pod ePSXe? Należy skorzystać z tytułowego PEC`a! Cóż to takiego?

PEC – psx emulation cheater – jak sama nazwa wskazuje jest to narzędzie do oszukiwania na emulatorach konsoli PSX. Program ten osobiście opisałbym w następujący sposób:

1. Wszechstronny – jego użycie nie ogranicza się jedynie do ePSXe gdyż obsługuję on następujące emulatory: wszystkie oparte na pluginach (ePSXe, AdriPSX, FPSe) oraz Bleem!`a i VGS.

2. Łatwy w obsłudze (w porównaniu do wspomnianego wcześniej modułu „oszukiwania” ePSXe) – w większości przypadków aby korzystać z jakiegoś kodu wystarczy dosłownie kilka kliknięć. Wygląda to mniej więcej tak:

Przy uruchomionej grze wystarczy:

– Klikasz na okno PEC`a

– Klikasz na wersję (najlepiej All)

– Klikasz na literę napędu z grą (automatyczne wybranie tytułu z listy)

– Klikasz na interesujący cię kod (np. na max. $$$)

– Klikasz przycisk przesłania kodu do ePSXe

– Klikasz na ePSXe (powracasz do gry)

3. Duże możliwości – ogromna, wbudowana baza cheatów; możliwość dodawania własnych kodów, wszechstronność konfiguracji

Jednym zdaniem jest to najlepszy sposób oszukiwania w ePSXe i innych emulatorach PSX`a. Całe jego piękno tkwi w jednoczesnej prostocie i możliwościach, które mogą sprawić sporo problemów niedoświadczonym użytkownikom. Skąd owe kłopoty – wyniknąć mogą już przy instalacji, później w konfiguracji i w samym użytkowaniu programu. Dlatego też wszystkich zainteresowanych odsyłam na łamy Forum, gdzie krok po kroku zostały opisane (wraz z interpretacją graficzną, czyt. screen`ami) czynności związane ze ściągnięciem, instalacją, konfiguracją, uruchomieniem i korzystaniem z programu.