RPCS3 WIP 230602

Mając w pamięci, czas pomiędzy publikacją poprzedniego wpisu z niniejszej WIPserii i pojawieniem się informacji źródłowej… po dzień dzisiejszy odczuwam nieprzyjemny posmak i spory dyskomfort z tytułu wypuszczenia nieświeżego kotleta. Chcąc się zrehabilitować, czerwcowe materiały o pracach nad tytułowym RPCS3 wypuszczam bez zbędnej zwłoki.

rpcs3-wip230602 - image at PSEmu.pl source of PS# emulation news, recent RPCS3 emulator builds, free homebrew games and more. Odwiedź PSEmu.pl po najnowsze wersje emulatorów, aktualności, darmowe gry niezależne, informacje dot. emulacji PS3 na systemach Windows i Linux..

Wpisem z 2 czerwca br. autorzy poinformowali na łamach oficjalnego kanału, że dzięki wzmożonym wysiłkom udało się poprawić kod programu w sposób zapewniający komfortową obsługę gier z serii Gran Turismo.

Trudno powyższe określić krokiem milowym, szczególnie gdy wspomniany komfort wymaga wydajnego sprzętu z górnej półki i dodatkowej zabawy ustawieniami… niemniej to i tak spory postęp, w porównaniu do obrazu usłanego artefaktami graficznymi oraz spadkami prędkości uniemożliwiających jakąkolwiek sensowną rozgrywkę… jak miało to miejsce uprzednio.

Po więcej informacji odsyłam do źródła: