Do siego…

Już za kilka godzin przywitamy nowy rok, czas więc najwyższy zrobić rachunek sumienia i rozliczyć się z mijającego właśnie 2005 r. Dla serwisu rok ów był jak huśtawka, pełen upadków i wzlotów, wzruszeń i rozczarowań, zmian i oczekiwania w stagnacji. Największą zmianą było oczywiście przeistoczenie się ze starej „Polskiej strony ePSXe” w „PSEmu.pl” choć trudno mi w chwili obecnej powiedzieć czy była to zmiana na dobre czy też złe, gdyż po serwisowej przesiadce nastały dla nas ciężkie chwile i dopiero od miesiąca sytuacja zdaje się powoli stabilizować. Developerzy tworzący w światłach PSX/PS2 emu-sceny najwidoczniej jadą na tym samym rollercasterze, przez co bywały miesiące pustynne, pozbawione jakiegokolwiek releas’u i takie, w których dzień po dniu pojawiały się nowe wersje emu stuff’u. Cóż, więc mogę Wam życzyć w nowym 2006 roku? Po pierwsze wszystkim ludziom powiązanym mniej lub bardziej z sceną emulacji PSX/PS2 życzę stabilizacji :], wszystkim studentom pomyślnie zdanej sesji, kobietom urody, zdrowia i miłości, wszystkim wokół pomyślności. W tym jakże rymowym nastroju kończę swe wywody, po raz kolejny życząc Wam wiele radości w nadchodzącym 2006 roku oraz niekoniecznie szalonej, a z pewnością dobrej zabawy w dzisiejsza noc.

Wesołych…

Cieszę się, że nawet w tak szczególnym dniu jak dziś znaleźliście czas by Nas odwiedzić… korzystając więc z okazji w imieniu całego zespołu PSEmu.pl chciałbym Wam złożyć serdeczne życzenia…


by Wam wszystko pasowało, by kłopotów było mało,
byście zawsze byli zdrowi, by problemy były z głowy,
by się wiodło znakomicie, by szczęśliwe było życie!
A w bonusie mały, śpiewający prezent wywoływany kliknięciem w powyższy obrazek. Cóż mogę rzec więcej – Wesołych Świąt.

Pucu, pucu

Święta za pasem, czas więc na okolicznościowe porządki. Na pierwszy ogień idzie forum. Jako pierwsze skasowane zostaną wszystkie Prywatne Wiadomości, gdyż mamy piękną, sięgającą trzech lat ich kolekcję – tak, więc jeśli macie coś ważnego w skrzynkach warto to zgrać / zbacupować na dysk twardy. Drugie w kolejności są konta nieaktywnych użytkowników – lista kont oraz instrukcje dla zagrożonych znajdziecie w TYM TEMACIE. Na koniec napisze jeszcze, że kasacja będzie miała miejsce jutro toteż na zabiegi profilaktyczne macie ok. doby.

Nowe linki i takie tam

Obiecałem akualizację w najbliższym czasie. Proszę bardzo – oto i ona. Na początek w naszej bazie wylądowało klika nowych linków:

Obiecałem też poprawić parę rzeczy, więc nie omieszkam wspomnieć o najważniejszych poprawkach jakie wrzuciłem:
 • Serwisowa wyszukiwarka – poprawnione wyświetlanie i przekierowywanie do niusów.
 • Księga Gości – poprawne przekierowywanie do stron odwiedzających, zaktualizaowane reguły dodawania wpisów.
 • Download – wyelimminowano bug powodujący usuwanie informacji o autorze plików.
 • Kilka pomniejszych zmian.
Mam dla Was mały quiz, wspomnianych pomniejszych zmian jest dokładnie pięć, niektóre widoczne są na pierwszy rzut oka inne są troszkę zakamuflowane – ciekawy jestem czy uda Wam się znaleźć wszystkie. Czekam na komentarze.

Zrzut gry na DVD

Wreszcie udało mi się postawić porządny serwer w domowym zaciszu, dzięki czemu do działu Download trafia program DVD Decrypter, natomiast do działu {PS2 > Artykuły >Inne} mały podręcznik użytkowania w postaci tekstu


Co więcej w najbliższym czasie możecie się spodziewać kilku poprawek na stronie, tymczasem życzę wszystkim miłej lektury i… do zobaczenia niebawem.

Happy Mikołaj

Dziś mamy dzień szczególny, dzień wręczania i co o wiele przyjemniejsze dzień otrzymywania prezentów. PSEmu.pl już wysłało skromne podarunki i jeśli Poczta Polska nie nawali prezenty jeszcze dziś znajdą się u wybrańców…


Wierzymy również, iż wszyscy odwiedzający nasz serwis byli niezwykle grzeczni w tym roku, dzięki czemu Mikołaj przybędzie z workiem po brzegi wypakowanym wspaniałymi prezentami, a wśród podarków nie zabraknie: PSP, X360, w pełni funkcjonalnego, działającego w 50fps’ach emulatora PS2 i wielu, wielu ciekawych i wymarzonych od dawna upominków… no cóż, przynajmniej tego Wam gorąco życzymy.

Po dogrywce

Mineła godzina 18:35 a wraz z nią ostateczny termin zakończenia dogrywki w MEGA-Konkursie serwisu PSEmu.pl. Po długiej walce trzecią pozycję w tabeli wyników zajął alien przez co ostateczna lista laureatów przedstawia się następująco:

  I miejce – stabber back
  II miejsce – leonides
  III miejsce – alien
I tak oto zakończył się nasz MEGA-Konkurs, nagrody zostaną przesłane pocztą, a ja, korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za udział w zabawie oraz po raz kolejny pogratulować laureatom.

MEGA-Konkurs zakończony

Witam, po pierwsze przepraszam za spóźnienie, spowodowane problemami natury technicznej. Po drugie ogłaszam wszem i wobec że MEGA-Konkurs PSEmu został oficjalnie zakończony. Po trzecie chciałbym pogratulować laureatom tj.:

  I miejce – stabber back
  II miejsce – leonides
  III miejsce – …
No właśnie o losach trzeciego miejsca zadecyduje dogrywka pomiędzy użytkownikami Muzzy^F8 i alien… Dogrywka jest bardzo prosta i polega na uzyskaniu jak największej liczby punktów w grze Donkey Kong. Jeśli chodzi o ramy czasowe dogrywka trwa 15 godzin (czyli do 4 grudnia 2005, do godz. 13:05). Jeszcze raz gratulujemy laurteatom, a pozostałym uczestnikom życzymy szczęścia w kolejnym konkursie.

edit: Ze względu na niedomaganie 🙂 (było balować, było 😛 ) uczestników dogrywka zostaje przedłuzona do godziny 18:35