NIE dla ACTA

Nie jest tajemnicą, że PSEmu.pl promuje politykę zdrowej, a tym samym w pełni legalnej emulacji – jest to zasada, którą kierujemy się od samego początku istnienia serwisu, aż do dnia dzisiejszego i w przyszłości pewnie się to nie zmieni. Tępienie zachowań propagujących rozpowszechnianie nielegalnych treści (BIOSu, gier, itp.) drogą elektroniczną to nasz swoisty urok, który jakby nie spojrzeć należy uszanować, bez względu na to, czy się on komuś, mniej, lub bardziej podoba.


Osobiście uważam jednak, że żadne, jakkolwiek prawe przesłanki, nie usprawiedliwiają naruszenia podstawowych swobód obywatelskich, to jest wolności słowa i prawa do prywatności, które to naturalnie zapewniają nam konstytucja i ogólnie przyjęte prawa człowieka. W obronie tych wartości, w imieniu PSEmu.pl przyłączam się do ogólnopolskiego protestu przeciw ratyfikacji ACTA. Tym samym, apeluję do władz legislacyjnych o zachowanie zdrowego rozsądku i sprawne egzekwowanie istniejących przepisów, miast wprowadzanie nowych, naruszających naturalne prawa obywateli.

Powyższa wypowiedź stanowi moją prywatną opinię w poruszanym temacie. Zgodnie z nią, zapraszam do wyrażania własnych poglądów w komentarzach, bez względu na to, czy pokrywają się z moim stanowiskiem, czy też nie.

C.R. continues

Wbrew przyjętym skrótom, w dzisiejszej aktualizacji nie będzie mowy o Kostaryce, bezpośrednich wtryskach dla Diesla, wskaźniku ogólnej reemisji czy nawet Zgromadzeniu Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Widoczny powyżej C.R. jest jedynie skrótem myślowym, tudzież odniesieniem i bezpośrednim nawiązaniem do wcześniejszej wiadomości zatytułowanej centation3s readings.


Co za tym idzie, kolejna porcja ciężko strawnych wstępów, popijanych równie ciężko lejącą się wodą jest chyba zbędna – przechodząc więc do sedna wywodu, mam wielką przyjemność zaprezentować Wam kolejne prace w/w centation3a, w postaci recenzji następujących gier: Moto Racer 2, Gran Turismo, Crash Bandicoot Wrath of Cortex, Ridge Racer V, Tekken 5. Na tym wywód zakończymy, jak zawsze ładnie prosząc o Wasze komentarze, a w nich ocenę prac autora, za co z góry ładnie dziękuję.

Happy news year

Z wielką przyjemnością dłubię tego, ciut spóźnionego niusa, a tym samym witam Was w nowym 2012 roku. Wspomniane, pozytywne uczucia są po części wyrazem mojego zadowolenia z faktu, iż w ubiegłym roku udało się dźwignąć serwis z parteru (by nie napisać dna przykrytego 3 metrowym mułem), po części wywodzą się ze świadomości, że z tygodnia na tydzień wspomniany fakt odnotowuje coraz większa ilość osób, wreszcie po trzecie primo-ultimo, rok który właśnie rozpoczynamy jest dla serwisu dość wyjątkowy…


… i nie chodzi wcale o to, że wiedziony zapowiedziami szarlatanów i przepowiedniami majów zwiastującymi globalną katastrofę, upadek cywilizacji i totalną rozpierduchę, zacieram ręce z myślą, że będę mógł na wszystko położyć *ehem, lecz z bardziej prozaicznej, obijającej się od paru lat po lewej stronie ekranu przyczyny. Tak moi drodzy, PSEmu.pl swe pierwsze kroki stawiało w 2002 roku, co za tym idzie w roku 2012 stuknie nam śliczne, okrąglutkie 10 latek. Myślę, że to doskonały powód do dumy, jak i do świętowania, czego mam nadzieję w bieżącym roku nie zabraknie… i w czym mam jeszcze cieplejszą nadzieję, i Wy będziecie uczestniczyć. Tyle w temacie pobożnych życzeń, całkiem przyziemnie życzę więc Wam jak najwięcej szczęścia, pomyślności i zadowolenia z życia, w nowym, 2012 roku.