Problemy z poruszaniem postaciami

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Knucki
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2008, 01:01

Problemy z poruszaniem postaciami

Post autor: Knucki »

Witam!
Mam problem z poruszaniem postaciami - we wszystkich grach. W ogólności jest to problem z kursorem - nie reaguje na przyciski od razu, tylko z pewnym opóźnieniem. Nie chodzi o szybkośc emulacji jako takiej, ponieważ mam ok. 60 klatek, ale mogę miec i mniej i więcej - co nic nie zmienia. Wszystko oprócz kursora chodzi płynnie, jak należy - inne postacie, muzyka itd. Próbowałem z epsxe 1.5.2. i 1.6.0. , najróżniejszymi pluginami i biosami, no i oczywiście konfiguracjami. Mam radeona 9600, nowe sterowniki i nowe ASPI. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Strzelając na ślepo z czarna opaską na oczach, sugeruję drastycznie obniżyć wartości wygładzania / filtorwania w twoim Radeonie - we właściwościach karty graficznej szukaj opcji "smoothvision" i tam zastosuj regresję. Jeśli niniejsze nie przyniesie oczekiwanych rezultatów...
W ogólności jest to problem z kursorem - nie reaguje na przyciski od razu
Sprecyzuj określenie "kursor". Podaj też tytuły gier, które próbowałeś uruchamiać.
Mam radeona 9600
A procesor? RAM? System?
Knucki
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2008, 01:01

Post autor: Knucki »

Wygładzanie/filtrowanie to rozumiem anti-aliasing/anisotropic filtering? Jeśli tak, to nie to.
Jakakolwiek gra, np. tekken 3 czy ff VIII - próbując np. poruszac się po menu, czy bohaterem w danej lokacji - ruch na ekranie jest opóźniony o sekundę,dwie. Słowem - nie odpowiada przyciśnięcie klawiatury bezpośredniej reakcji na ekranie.
Procesor to AMD Athlon 2000+, RAMu mam 768, system XP Pro SP2.
Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. A jak sprawy mają się:

- z użyciem software'owego P.E.Op.S. Soft Driver?
- na innych emulatorach?

2. Nie masz czasem włączonego Screen smoothing [sekcja Misc] we wtyczkach graficznych Pete'a?
3. Jakiego kontrolera sterowania używasz?
4. Czy twojego systemu nie zamulają jakieś niepożądane procesy?
Knucki
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2008, 01:01

Post autor: Knucki »

Na P.E.Op.S. Soft Driver jest nieco lepiej, choc nie dobrze :( a grafika jest koszmarna nawet na nice,choc to pomińmy :)
Na EmuRayden w ogóle sterowanie się kiełbasi, chaos zupełny.
Screen smoothing wyłączone.
Ale jaja!
Właśnie a propos procesów.
Wyłączyłem TeaTimera - guardiana rejestru SpyBota i wszystko chodzi dobrze!!!
Wielkie dzięki :D
Bardzo pomogłeś :mrgreen:
ODPOWIEDZ