Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> SAMSUNG 2333HD + PS2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MAT
Senior
Senior

PostWysłany: 2010 03 07 00:01    Temat postu:  SAMSUNG 2333HD + PS2    

Jak myślicie jaka będzie pikseloza z PS2 Question http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAMSUNG+23+2333HD planuje kupić żeby mieć do komputera i konsol.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2010 03 07 01:03    Temat postu:    

Ciężko powiedzieć... przy starszych SAMSUNGACH w rozmiarze 40" i większych sygnał HD wygląda b.dobrze, natomiast STV to delikatnie mówiąc porażka - pikseloza mocno bije po oczach. Tu mamy do czynienia tylko z 23" ale nauczony doświadczeniem, zalecam ostrożność.

Jeśli masz trochę kasy to poleciłbym inne rozwiązanie - zamiast kupować monitor i korzystać z niego jako TV, kup TV i korzystaj z niego jak z monitora. Moja rekomendacja - niewielka bravia (19-25") ma genialny upscaller, i obraz ze sprzętu nie-HD wygląda bardzo dobrze, więc z PS2 nie będzie najmniejszego problemu. TV posiada również HDMI więc bez problemu podłączysz też komp z każdą w miarę nową kartą graficzną... czy to bezpośrednio przez gniazdo HDMI (jesli masz w karcie) czy to przez DVI (to gniazdo akurat od 2 lat jest standardem) a w zasadzie przejściówkę DVI-HDMI, dostępną za parę złoty.

Na koniec, dla poparcia swego wywodu, mogę jeszcze napisać, że powyższe wnioski wyciągnąłem z własnego doświadczenia, czytaj doświadczenia zadowolonego posiadacza Samsunga i Bravii w dużym gabarycie... i służących również jako wyświetlacze dla sprzętu komputerowego :]

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
MAT
Senior
Senior

PostWysłany: 2010 03 07 14:11    Temat postu:    

No to zostało mi znaleźć Bravie około 22 cali z fullHD 1080p o ile taka istnieje.
Mi się wydaje że w telewizorach sony są technologie które polepszają jakość PS2 żeby kupować telewizory SONY.
Dzięki za rade
http://www.sony.pl/product/t15-ex-series/kdl-22ex302#pageType=TechnicalSpecs dziwne ma 1080p a na dole "Rozdzielczość wyświetlacza (w pikselach) 1366 x 768"

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2010 03 08 15:35    Temat postu:    

FullHD w Braviach rozpoczyna się od przekątnej 32", zresztą w opisie stoi wyraźnie KDL-22EX302 22" (55 cm), HD ready. A tabelką się nie sugeruj, tabelki kłamią Very Happy

Generalnie jednak - ja bym się jakoś wielce brakiem Full-HD nie przejmował, bo taką rozdzielczość wykorzystasz no właśnie, w czym? Do gry na PS2 kompletnie jest niepotrzebna, telewizji nadających w pełnym sygnale HD jest tyle co kot napłakał. Mam X360 i i tak gram w 720p bo większość gier pracuje w takiej rozdzielczości i nie chce mi się przestawiać ustawień konsoli dla kilku wyjątków. PS3 ma w bibliotece sporo gier Full-HD, ale: po pierwsze primo wcale nie wyglądają źle w HDReady, a po drugie primo ultimo, zastanów się czy w przypadku (tylko) 22" telewizora, wyciśnięcie najwyższej rozdzielczość jest rzeczywiście koniecznością.

Tyle kwestii do przemyśleń, ostateczna decyzja pozostaje Twoja.

przy okazji mały edit:
Cytat:
Mi się wydaje że w telewizorach sony są technologie które polepszają jakość PS2
Bravia ma bravia engine, czyli świetny upscaller i reduktor zakłóceń - mówiąc prosto, obraz nieHD (bez względu czy z kablówki, anteny, czy starszej konsoli) wygląda na tym sprzęcie dobrze, podczas gdy na urządzeniach konkurencji bywa różnie (dla przykładu na Samsungach pozostawia wiele do życzenia).

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
MAT
Senior
Senior

PostWysłany: 2010 03 08 21:23    Temat postu:    

Właśnie nie wiem czy kupie PS3 czy XBOX'a 360 w cenie telewizora i chciałem w 22 calach bo przyzwyczaiłem się do swojej iiyamy 19 cali 38cm x 30cm format 5:4 i nie chciałem czegoś niższego i dlatego 22 cale, a fullHD bo zwykłe monitory lcd maja fullHD.
19 panoramiczne z rozdzielczością 1366 x 768 to poprawna rozdziałka jak na te cale a na 22 cale to chyba piksele będą większe i nie wiem czy będzie to wyglądać dobrze, na przykład nie fullhd http://www.proline.pl/sklep.php?p=IIY+LCD+E2207WSB2 a jak wy myślicie Question
Tak wiem o wszystko się czepiam Smile

I chyba nie mam wyboru byłem u kolegi i też mi mówił że jego brat ma bravie tylko większą i obraz nawet na zwykłych programach wygląda idealnie.

MAT
Senior
Senior

PostWysłany: 2010 06 01 20:53    Temat postu:    

Zmiana planów czy ta Bravia http://www.sony.pl/product/t32-ex-series/kdl-32ex402#pageType=TechnicalSpecs pokaże obraz na cały ekran Question Bo po jakimś samsungu 32" Full HD (kabel component) obraz był w okienku ale po Bravi się tego nie spodziewam.

Ostatnio zmieniony przez MAT dnia 2010 06 03 00:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2010 06 01 23:33    Temat postu:    

Przy przekatnej 32" powinno byc spoko. Pikseloza bedzie, ale nie wszedzie. Na mojej Bravii takie Gran Turismo 3, czy Tekken 5 wygladaja okay. Randomowe zdjecia dla uwiecznienia acecombatowej tekstury, ktora zrobila na mnie ogromne wrazenie [ http://img338.imageshack.us/img338/1746/tekken5tekstura.jpg ]. Sygnal to RGB, a wiec najlepszy mozliwy dla PS2. Nie testowalem jeszcze Component z progressive scanem, ale podejrzewam, ze bedzie lepiej niz dobrze. Szkoda, ze nie kazda gra rusza w wyzszej rozdzielczosci.

Dla odmiany, tytuly, w ktorych czesc tekstur nie jest filtrowana, wygladaja na LCD paskudnie. Przyklad pierwszy z brzegu - Ico. Nic z tym nie zrobisz. To samo tyczy sie starszych gier 2D, zwlaszcza tych pochodzacych z rozmaitych
skladanek. Tutaj nic nie zastapi CRT.

Generalnie, nie ma co sie zastanawiac, pod warunkiem, ze pod LCD bedziesz podpinal sprzety od 6 generacji wzwyz. Z piata tez mozna poprobowac, natomiast upscaling grafiki z wczesniejszych platform to pomylka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2010 06 02 01:48    Temat postu:    

Zmieniam zdanie, Samsung robi dobre LCD, zresztą wydaje mi się, że każdy telewizor FullHD potrafi zrobić wrażenie jeżeli tylko dostanie dedykowany i co ważniejsze wyżyłowany jakościowo obraz. Nie wchodząc w powody (Anynet+) czy szczegóły (BD-C5500), napisze krótko, że mój starszy TV, właśnie Samsung otrzymał niedawno nowy napęd i muszę przyznać szczerze, że to co zobaczyłem na ekranie po uruchomieniu Avatara (w wersja BD oczywiście) rzuciło mną o podłogę.

Idąc tym tropem, doszedłem do wniosku, że najlepszy jakościowo obraz otrzymamy jedynie na urządzeniach do tego przeznaczonych. Jeśli więc myślisz o PS3 czy XO to świetnie sprawdzą się telewizory HD. Jeśli zaś myślisz o starszym sprzęcie to niestety zawsze będzie jakieś ale i tak jak napisał Bzyk, do szóstej generacji najlepiej korzystać z starej dobrej bańki, bo dla tego sprzętu była produkowana konsola i z myślą o takim telewizorze były pisane gry.

Tyle w teorii, w praktyce zaś napotykamy wiele ograniczeń - tych istotnych jak pieniądze przede wszystkim i tych prozaicznych acz nadal uciążliwych jak mała ilość miejsca w pokoju. Dlatego w praktycznym wydźwięku pozostanę nadal przy swojej pierwszej rekomendacji - mała Bravia to najbardziej wyważony wariant i moim zdaniem rozsądny wybór. Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem, że telewizor HD-Ready może okazać się ciekawszą opcją gdyż niższa rozdzielczość wraz z technologią Bravia Engine (upscalling, redukcja szumów i zakłóceń oraz "wzbogacenie" obrazu) da najlepszy efekt przy obsłudze obrazu STV (kablówka, analogawa telewizja naziemna, konsole do szóstej generacji włącznie), natomiast HDReady zostawi możliwość korzystania z nowych technologii / wyższej rozdzielczości (konsole siódmej generacji, blueray, komputer)... Jest jedno małe ale - brak full-hd, i nie powiem, różnicę widać, niemniej przy przekątnej rzędu 30-32 cale taka strata powinna być do przełknięcia.

I jeszcze mała rada, forum to forum, nasze wypociny, choć czasem brzmią fachowo to tylko banda literek na monitorze - jeśli tylko masz okazję, wypróbuj sugerowane rozwiązania - idź do najbliższego sklepu... choćby nie dla idiotów... poproś by Ci odpalili taką Bravię i zapodali obraz z różnych źródeł i w różnej rozdzielczości. We wspomnianym sklepie mają sprzętu od cholery nie powinno być najmniejszych problemów. Sprawdź na własnej skórze, polecam popatrzeć na wspomniane wcześniej odbiorniki HD-Ready, bo wyjdzie na pewno taniej, a może się okazać że jakość sygnału STV (z takiego PS2 choćby) będzie bardziej znaczącym argumentem aniżeli trochę wyższa rozdzielczość w HD - o tym powinieneś przekonać się jednak sam.

Tyle z mojej strony.

Powrót do góry
MAT
Senior
Senior

PostWysłany: 2010 06 02 18:18    Temat postu:    

Dziękuje za fachowe odpowiedzi i na pewno pojadę obadać z własnym PS2 jak to wygląda oraz porównam HD-Ready z Full HD jeśli to będzie możliwe chyba że na Full HD będzie wyglądać na tyle dobrze że już nie dokonam porównania bo wolałbym mieć Full HD a kasy i miejsca nie brakuje Smile

Jak będę miał ochotę to porobię kilka zdjęć z aparatu.

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2010 06 02 21:05    Temat postu:    

Sprawdzić nigdy nie zawadzi - panowie i panie w czerwonych mundurkach, są zatrudnieni w "wiadomo jakim" sklepie po to by pomóc i doradzać... a Bravie 19" HDReady z sygnałem SD widziałem w kuchni u szefowej... i gdyby nie było to nic ciekawego... to nie polecałbym obejrzeć. Moim zdaniem warto poświęcić jej chwilę, bo w tych telewizorach kosztem utraty wysokiej rozdzielczości, zyskuje za to ta niska... stąd to całe moje ględzenie Very Happy

Powrót do góry
MAT
Senior
Senior

PostWysłany: 2010 06 05 15:05    Temat postu:    

A wiec byłem na testach w AVAN'sie bo Media Markt jest ode mnie 35km.
Była taka Bravia http://www.proline.pl/sklep.php?p=RTVSONTLC0233 za 1799zł tak jest duża różnica niestety nie było w Full HD, która jak podał sprzedawca kosztowała 2500zł z czymś Shocked http://www.proline.pl/sklep.php?p=RTVSONTLC0234 więc spróbowałem na LG Full HD nawet nie wiem jaki to był dokładnie ale też 32" może jakość troche odbiegała od Bravii ale
dawał rade.
Obraz na obydwu był jak można się było spodziewać ale tragedii jak dla mnie było nie było więc kupię Bravie w Full HD 32EX402 Cool
Przetestowane gry to Ace Combat ZERO PAL i Tekken 5 NTSC z Progresywnym skanem, który dawał widoczną różnice Smile

Chyba znalazłem Ferrari na 32" http://www.proline.pl/sklep.php?p=RTVSONTLC0227 Very Happy i mieści się w budżecie.

Jakoś dziwnie poznikały z Prolina Sad za to na alegro pełno Smile

Strona 1 z 1 [11 Posts]  
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 02 28 03:42
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)